در معارفه سهم عرضه اولیه ای زشریف چه گذشت؟

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد تعداد جمعیت دامی فعلی این مجموعه را ۳۵۰۰ راس دام مولد و ۷ هزار راس گله اعلام کرد و افزود: شرکت شریف‌آباد با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در حال نزدیک شدن به ظرفیت اسمی خود در تعداد راس مولد و راس گله است.

در ابتدای این نشست بهزاد مشعلی مدیر بازرگانی و امور بین‌الملل گروه کشاورزی کوثر به عنوان نماینده سهامدار عمده «زشریف» با بیان اینکه این شرکت دارای ۶ زنجیره است که در هر کدام شرکت‌های مختلفی در حال فعالیت هستند، گفت: ما درصددیم تمامی این شرکت‌ها را به لحاظ نقش بازار سرمایه در بحث تامین منابع مالی و شفافیت بنگاه‌های اقتصادی وارد این بازار کنیم.

وی شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد را نخستین شرکتی که در سال جاری از سوی گروه کشاورزی کوثر در بازار فرابورس عرضه اولیه می‌شود اعلام کرد و افزود:

تا پایان سال ۹۸ نیز در صورتی که رویه‌های مربوط به پذیرش و درج برخی شرکت‌های زیرمجموعه گروه کشاورزی کوثر عملیاتی شود ۴ تا ۵ شرکت دیگر را نیز وارد بازار سرمایه خواهیم کرد.

مشعلی با بیان اینکه نگاه ما در مجموعه شرکت سرمایه‌گذاری کشاورزی کوثر این است که شرکت‌ها را بر اساس فعالیت‌شان در یک زنجیره از مواد اولیه تا تولید محصول نهایی و عرضه قرار دهیم، ادامه داد: برای شرکت کشت و صنعت شریف آباد نیز که در زنجیره دام سنگین قرار می‌گیرد برنامه‌ای را پیش‌بینی کرده‌ایم که در بلندمدت یعنی در ۴،۵ سال آینده در این زنجیره قرار بگیرد.

 عبدالامیر باروتکوب، مدیرعامل و نایب‌رئیس شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد نیز در این نشست به ارائه توضیحاتی در خصوص « زشریف » پرداخت و گفت:

مجموعه شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد در سال ۵۵ با نام شرکت کشت و صنعت عمران شریف‌آباد با ظرفیت هزار راس دام فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر ظرفیت اسمی این شرکت ۴۵۰۰ راس دام مولد و ۹ هزار راس گله است.

وی تعداد جمعیت دامی فعلی این مجموعه را ۳۵۰۰ راس دام مولد و ۷ هزار راس گله اعلام کرد و افزود: شرکت شریف‌آباد با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در حال نزدیک شدن به ظرفیت اسمی خود در تعداد راس مولد و راس گله است.

به گفته باروتکوب مجموعه شریف‌آباد علاوه بر کار دامپروری و تولید شیر در قزوین، کارخانه دیگری نیز در شهرک صنعتی شکوهیه قم دارد و این شرکت از معدود مجموعه‌های کشت و صنعت در ایران به شمار می‌رود که هم شیر تولید می‌کند و هم آن را فرآوری کرده و به بازار مصرف می‌رساند.

وی همچنین وضعیت صنعت دامپروری در دنیا را تشریح و اظهار کرد: در دنیا کل تولید شیر تولیدی صنعت دامپروری ۸۰۰ میلیون تن است که زمینه‌ساز ایجاد ۴۷۰ میلیون فرصت شغلی در جهان شده است و پیش‌بینی می‌شود در یک دهه آینده کل شیر تولیدی در جهان به ۹۵۰ میلیون تن برسد.

 مدیرعامل شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد عنوان کرد:

در کشور ما بهره‌برداران زیربخش امور دام ایران حدود یک میلیون و ۵۲۰ هزار نفر مشغول به کار هستند که از این تعداد ۳۷۲ هزار نفر بهره‌بردار در قسمت دام سنگین فعالیت می‌کنند.

باروتکوب با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های آینده شریف‌آباد اصلاح و بازسازی بخش قدیمی دامپروری بابت افزایش ظرفیت است، اضافه کرد: مواردی همچون ایجاد سالن ماگ‌خانه برای شیردهی گوساله، تکمیل و بهره‌برداری خط شیردوش دوم به ظرفیت ۸۴ واحد، تکمیل سیستم تهویه، استفاده؛ بهره‌برداری و ایجاد خط PMR برای بحث خوراک‌سازی، افزایش میانگین تولید شیر، احداث خط تولید پنیر UF و تولید محصولات در قطرهای پت از ۵۰۰ سی‌سی تا ۲ لیتری و اختصاص سالن برای تولید انواع پنیرهای سنتی و محصولات پودری از دیگر برنامه‌های آتی این مجموعه به شمار می‌رود.

همچنین سید علی کریمی معاون بهره‌برداری و تولید شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد در این نشست اعلام کرد که «زشریف» مجموعه کاملی است که هم در کنار دامپروری، اراضی مکانیزه ۹۰۰ هکتاری دارد که نیازهای علوفه‌ای گله را تامین می‌کند و از این نظر در دسته شرکت‌های بزرگ گروه قرار می‌گیرد.

اطلاعاتی در مورد عرضه اولیه زشریف

زمان عرضه : سه شنبه ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
نماد: زشریف

نام شرکت: کشت و صنعت شریف آباد
نام گروه: زراعت و خدمات وابسته
موضوع فعالیت: عمليات کشاورزي، باغداري، دامداري، توليد شير، گوشت، غلات و يا صنايع وابسته و توليد محصولات لبني
سهامدار اصلی:
شركت سرمايه گذاري كشاورزي كوثر (۹۹٫۹۹%)
روش عرضه: بوک بیلدینگ(ثبت سفارش)
محل عرضه: بازار دوم فرابورس
میزان عرضه: ۱۰ درصد
میزان سرمایه: ۵۲۰ میلیارد ریال
تعداد سهام: ۵۲۰ میلیون سهم
میزان عرضه: ۵۲ میلیون سهم
مدیر عرضه: کارگزاری بانک دی
متعهد خرید: شرکت مرغک
حداکثر سهام قابل خرید: ۲۵۰
دامنه قیمت: ۴۱۰۰ تا ۴۲۰۰ ریال
سقف تعهد خرید: ۵۰ درصد

حداکثر مبلغ مورد نیاز برای خرید: ۱۰۵ هزار و ۵۰۰ تومان

درصورت استقبال ۳۰۰ تا ۴۲۰ هزار نفری: حدود ۵۲ تا ۷۳ هزار تومان (۱۲۳ تا ۱۷۳ سهم)

فرابورس

تحلیل تصویری تکنیکال را می توانید در کانال تلگرام و آپارات ببینید:

کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse

ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org

با سامانه فارابیکسو ، شما به صورت همزمان می توانید در بازار آتی سکه ، زعفران و بورس اوراق بهادار معاملات آنلاین انجام دهید.

تحلیل بازار و شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *