مدیرعامل ژلاتین کپسول ایران در آستانه عرضه اولیه این شرکت گفت: افزایش فروش و کاهش قیمت تمام شده محصولات، سودآوری این شرکت را در سال ۹۸ پوشش می‌دهد ضمن اینکه فروش دو ماه اول امسال فراتر از بودجه پیش‌بینی شده است.

رامین رمضانی در نشست خبری عرضه اولیه « دکپسول » با بیان اینکه این شرکت در سال ۷۶ با ۶ خط تولید فعالیت خود را آغاز کرد، افزود: با تکیه بر دانش و توانمندی متخصصان در حال حاضر شرکت دارای ۱۴ خط تولید است تا نه تنها نیازهای داخلی کشور را تامین کند، بلکه متناسب با شرایط استانداردهای جهانی بخشی از بازار منطقه را نیز به دست بگیریم.

به گزارش رادیو سهام، وی در ادامه با اشاره به اینکه شرکت به‌صورت انحصاری تولید انواع پوکه سخت ژلاتینی کپسول دارویی را به عهده دارد و نیاز بیش از ۲۰۰ شرکت داروسازی داخلی را تامین می‌کند، گفت:

در حال حاضر ظرفیت تولید شرکت ۷ میلیارد کپسول است که اگر به ۱۰ میلیارد کپسول برسیم می‌توانیم در بین ۱۰ شرکت تولید‌کننده کپسول در دنیا قرار بگیریم. این در حالی است که نیاز سالانه ایران ۵/ ۵ میلیارد کپسول است و این ظرفیت تولید مازاد برای صادرات در نظر گرفته شده است.

رمضانی در ادامه با اشاره به اجرای اهداف سال ۹۸ براساس اهداف راهبردی ۵ ساله، گفت: توسعه محصولات مبنی بر همکاری با یک یا دو شرکت معتبر خارجی برای محصولات جدید، خرید زمین در مجاورت کارخانه برای طرح توسعه، خرید دستگاه HPFC و پوکه ژلاتین کپسول از برنامه‌های در دستور کار شرکت است.

به گفته مدیرعامل ژلاتین کپسول:

شناساندن ۱۰ محصول جدید را در دستور کار داریم و طی سال ۹۸ دو محصول فلیور و پرل وارد بازار خواهد شد. همچنین در سال ۹۹ نیز تولید کپسول‌های پولولان را خواهیم داشت و تولید کپسول‌های بازشونده در روده نیز در برنامه سال ۱۴۰۰ قرار دارد. ضمن اینکه با تولید کپسول‌های ژلاتینی ماهی در برنامه سال ۱۴۰۱، سبد محصولات شرکت کامل می‌شود.

وی در ادامه تاکید کرد: به کشورهای قزاقستان، سوریه، لبنان، افغانستان و بلاروس صادرات داشته و با ارائه قیمت‌های بهتر در حال جذب و ورود به کشورهای حوزه CIS و همچنین آفریقا هستیم. این در حالی است که درتلاش هستیم با اخذ GNP مورد نیاز به اروپا صادرات داشته باشیم.

رمضانی در ادامه به تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی برای وارداتمواد اولیه اشاره کرد و گفت: حدود ۴۰ ماده برای تولید ژلاتین کپسول مورد نیاز است که بخشی از خارج و بخشی از داخل تهیه می‌شود و فقط برای یکی، دو محصول دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان اختصاص می‌یابد. با این حال سیاست استفاده حداکثری از مواد داخلی در برنامه ماست و اولویت ما کاهش خرید از خارج و بومی‌‌سازی است.

 

تحلیل تصویری تکنیکال را می توانید در کانال تلگرام و آپارات ببینید:

کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse

ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org

با سامانه فارابیکسو ، شما به صورت همزمان می توانید در بازار آتی سکه ، زعفران و بورس اوراق بهادار معاملات آنلاین انجام دهید.

تحلیل بازار و شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *