نکته مهم در بازار سرمایه این است که امکان دارد یک معامله گر قبل از اینکه یک معامله پرسود نصیب او شود متوجه چندین معامله زیان‌ده پشت سر هم شود…!

یقینا نقش آگاهی و دانش نه تنها در بازار سرمایه بلکه در هر کاری بسیار مهم است. موفقیت در هر تجارتی را بدین صورت در نظر می‌گیرند که درصد بالایی از آن به مسائل روانی برمی‌گردد و درصد کمتری را وابسته به فراگیری مهارت و دانش می‌دانند! این حقیقت در بازارهای مالی نیز وجود دارد اما با یک تفاوت اساسی.. .

یک معامله‌گر می تواند با سطح دانش متوسط از تحلیل تکنیکال یا بنیادی بازار، در صورتی که کنترل روحی خود را از دست ندهد، در بازار سود کند.

عکس مطلب فوق نیز صادق است، حتی اگر پیشرفته ترین ابزار معامله را هم در اختیار داشته باشید اما بر خودتان کنترل نداشته باشید مطمئنا بازنده هستید. نکته بسیار مهم در بازار سهام این است که امکان دارد یک معامله گر قبل از اینکه یک معامله پرسود نصیب او شود متوجه چندین معامله زیان ده پشت سر هم شود..!

این اتفاق به مراتب در بازار اتفاق می افتد. اما این تعداد معامله زیان ده پشت سر هم با رعایت تکنیک‌های مدیریت دارایی و رعایت حد ضرر حساب را از خطر از دست دادن سرمایه حفظ می کند.
مدیریت سرمایه به دو بخش تقسیم می شود: مدیریت روانی و مدیریت ریسک.. مدیریت ریسک در حقیقت یکی از زیر مجموعه های عوامل روانی است.

میزان وقت و انرژی که شما برای کسب موفقیت در تجارت می گذارید احتمالا رابطه مستقیمی در پیشرفت مالی شماست ولی این فرضیه ممکن است در بازارهای مالی جواب ندهد..!یک معامله‌گر ممکن است ساعت ها بازار را تحلیل کند و روزها به ترید بپردازد اما میزان پیشرفت مالی که پیدا می کند مثبت که نبوده هیچ، حتی منفی باشد..!

به عبارت دیگر

معامله گری نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد چرا که زمان های زیادی در بازار پیش می آید که شما صرف گذاشتن وقت و تحلیل بازار و انجام معاملات، ممکن است نتیجه مثبتی نداشته باشید.
پس یک معامله گر موفق علی رغم معاملات ضررده اعتماد به نفس خود را حفظ می کند تا بازار با استراتژی معامله او همسو شده و ضمن جبران ضررهای اندک حاصل از معاملات قبل، حساب را به برایند مثبت برساند.

با ما بورس را بشناسید.

 

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.

کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse

ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org

خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *