مدیر عامل شرکت بورس در گفت و گو با همفکران از مهمترین دلیل کاهش دامنه نوسان پرده برداشت:

علی صحرایی، مدیر عامل شرکت بورس تهران در گفت و گو با همفکران دلایل کاهش دامنه نوسان به دو درصد را به طور کامل توضیح داد.
وی با تاکید بر اینکه رشد پرشتاب و گاها هیجانی شاخص بورس و قیمت سهام کم کم به سمت خرید و فروش های بدون تحلیل و هیجانی حرکت می کرد، گفت: این روند بازار را از منطق دور کرده بود و از طرفی بازدهی های چشمگیر در کوتاه مدت را به دنبال داشت.

وی با تاکید بر اینکه شاهد بازدهی های قابل توجه بازار سهام در دوره های کوتاه به خصوص یک ماهه اخیر بودیم، عنوان کرد: شاید مسئولان نتوانند همه موارد را به طور کامل و شفاف توضیح بدهند اما بازدهی بالای بورس باعث شده بود تا سازمان امور مالیاتی اصرار به دریافت مالیات از سرمایه گذراران این بازار داشته باشد.
وی تاکید کرد: یکی از مهمترین اهداف تصمیم های اخیر سازمان بورس برای کاهش سرعت رشد بازار سهام، برای تداوم معافیت های مالیاتی سرمایه گذاران این بازار است.
مدیرعامل شرکت بورس تاکید کرد: سرمایه گذاران باید به مسئولان اعتماد کنند و بدانند ما همیشه در تلاش هستیم تا از حقوق آن ها صیانت کنیم. مطمئن باشید این تصمیم به طور قطع به نفع سرمایه گذاران است.

صحرایی :

برخی انتقاد می کنند با دامنه نوسان ۲ درصدی باید کارمزد ۱٫۵ درصدی پرداخت کنیم، اول اینکه کارمزد ۱٫۰۵ درصد است و از سویی دیگر اگر این تصمیم ها اتخاذ نمی شد سیاست گذاران مالی در سازمان امور مالیاتی دنبال کسب مالیات از ثروت هایی که در بورس کسب می شد، بودند. این کار در راستای جلوگیری از این موضوع بود.

مدیر عامل شرکت بورس :

این تصمیم باعث می شود مردم در سرمایه گذاری تفکر کنند و اگر شرکتی از پشتوانه بنیادی هم برخوردار باشد می تواند رشد کند ، در یک سال حدود ۲۵۰ روز معاملاتی داریم و سهامی که بازار به آن اعتقاد داشته باشد و پتانسیل رشد را هم داشته باشد در این مدت می تواند حتی تا ۵۰۰ درصد بازدهی هم داشته باشد.
این رقم قابل بازنگری است و حتی زودتر از سه ماه یکبار هم امکان دارد برحسب شرایط مورد بررسی مجدد قرار بگیرد.

توصیه مدیر عامل بورس به سهامداران:

به هیچ عنوان سهامداران نباید نگران باشند و تصور نکنند متولیان بازار سرمایه بدون ملاحظات تصمیم گیری می کنند، تصمیم گیری های نهاد ناظر باید برای همه مرم مفید باشد. شاید جمع اندکی در کوتاه مدت معترض شوند اما بدانند که این تصمیم ها در شرایط موجود اقتصادی در بلندمدت به نفع سرمایه گذاران و بازار است.

بتا سهم

 

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.

کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse

ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org

خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *