کالا

بورس کالا در ۱۲ماهه ۵۹۲ ریال سود محقق کرده است که ۲۷% از مدت مشابه سال قبل بیشتر است .
در توضیح اورده است ساير درآمدهاي غيرعملياتي-درآمد سرمايه گذاري ها شامل مبلغ ۵۱۰.۸۳۶ ميليون ريال درآمد حاصل از سپرده هاي بانکي و مبلغ ۹.۱۱۲ ميليون ريال درآمد حاصل از سرمايه گذاري در سهام ساير شرکت ها ميباشد. ساير درآمدها و هزينه هاي غير عملياتي-اقلام متفرقه شامل مبلغ ۱۸.۸۹۰ ميليون ريال درآمد حاصل از اجاره محل و مابقي مربوط به ساير درآمدها و هزينه هاي متفرقه مي باشد.

کرماشا

کرماشا در مجمع ۶۰۰ ریال سود به ازای هر سهم تقسیم کرد.
شرکت در سال ۹۸ به مدت ۶۱ روز توقف تولید داشته است که ۲۱ روز به دلیل آلودگی خوراک وروردی، ۳۴ روز قطعی گاز زمستان و ۱۰ روز خرابی تجهیزات بوده است. در سال جاری پیگیر این هستیم توقف ها به کمترین تعداد برسد.
اولویت کرماشا راه اندازی فاز دوم طرح توسعه است که سود شرکت را دو برابر نسبت به سال جاری خواهد کرد. پیشرفت فیزیکی این طرح ۳۱ درصد است و انتظار داریم در سال ۱۴۰۱ افتتاح شود.
علیرغم مخالفت سهامداران حقیقی و نماینده پترول، نماینده پارسان تقسیم سود ۶۰۰ ریالی را به دلیل حفظ نقدینگی برای پیشرفت طرح توسعه تصویب نمود.

کخاک

کخاک ۹۰ درصد سود معادل ۳۵۰ تومان به ازای هر سهم را تقسیم کرد.
🔹 طرح توسعه خط چهارم در انتهای سال گذشته به بهره برداری رسیده است و در سال جدید شاهد افزایش ۲۵ هزار تنی محصولات خواهیم بود.
🔹 در سال گذشته تنها ۴ روز تعطیل بوده ایم و با تمام ظرفیت در حال تولید هستیم.
🔹طرح توسعه ACC در انتهای سال جاری به بهره برداری می رسد. این پروژه در حال حاضر پیشرفت ۴۱ درصدی دارد و مخارج انجام شده آن ۲۵۵ میلیارد تومان است. با افتتاح این پروژه انتظار جهش دو برابری سود شرکت را خواهیم داشت.

🔹در حال مطالعه ۵ طرح توسعه جدید هستیم که مخارج برآوردی آنها ۳۱۳ میلیارد تومان است. از مهمترین این پروژه های خط تولید ۵ است که تا انتهای سال ۹۹ به پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد خواهد رسید.

بتاسهم

 

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.

کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse

ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org

خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *