۱) دلار حواله سامانه سنا در بخش خرید به ۲۰٫۱۵۵ تومان شد. یورو از ۲۴هزار تومان عبور کرد!

۲) دلار بازار آزاد ۲۳٫۱۲۰ تومان قیمت خورد. شاخص دلار در بازار جهانی ۹۳٫۲

۳) در بورس کالا، ورق گرم مبارکه ۹٫۶میلیون تومان معامله شد. مس مفتول به ۱۳۱میلیون تومان هر تن نزدیک شد. شمش روی ۴۷٫۴ میلیون تومان، PVC عمدتا ۱۷میلیون تومان، پلی پروپیلن ۲۲میلیون تومان، معامله شد.

۴) مدیرعامل فرابورس می گوید “ظرفیت هسته معاملات از روز گذشته توسط مهندسان ایرانی ۷ برابر شده است و دیگر نیازی به دو شیفته کردن زمان معاملات نیست. به احتمال زیاد از این هفته هیچ نمادی حتی عرضه های اولیه بعد از زمان رسمی بازار معامله نمی شوند.”

۵) در معاملات روز گذشته، از ۱۵ هزار میلیارد تومان حجم معامله ۱۰ هزار میلیارد تومان برای حقوقی های بازار بود. خواجه نصیر می گوید “حمایت ها امروز ۱۰ هزار میلیارد تومان بود . فردا هم همین است و برای یک روز و ۲ روز نیست و ۱۰ روز حداقل ادامه میدهیم.”

۶) علیزاده، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید “مالیات بر عایدی سرمایه شامل سپرده‌های بانکی و بازار سرمایه نمی‌شود. اجرای دقیق و درست این طرح جلوی افزایش بی‌رویه قیمت‌ها را در بازار مسکن، ارز، طلا و سکه خواهد گرفت.”

۷) بخشی از معاملات فولاد و فارس طی روز گذشته ابطال شد. علت این ابطال عرضه یک حقوقی بوده که در روز حمایتی نباید می فروخته است!

۸) عصر روز جاری جلسه ای در ایمیدرو با حضور فولادسازان، ملی مس و سنگ آهنی ها برگزار می شود. موضوع جلسه تعجیل در انجام افزایش سرمایه و بررسی امکان تجدید ارزیابی این شرکت ها است. ایمیدرو با محوریت آقای امیر صباغ در تلاش است که به بهبود وضعیت بازار فورا کمک کند.

۹) مدیرعامل تامین سرمایه تمدن می گوید “حمایت حقوقی ها به یک روز و دو روز خلاصه نخواهد شد”

۱۰) موضوع اصلاح قیمت خودرو هر سه ماه یکبار با توجه به تغییرات تورم عملا وارد فاز اجرایی شد تا خودروسازان چندگام از تورم عقب نباشند. این شرکت ها با حاشیه سود اندکی فعالیت می کنند و تاخیر در دریافت افزایش نرخ یکی از علل عدم سوددهی آن ها است که با این قانون وضعیت بهبود می یابد.

۱۱) ربیعی مدیرعامل فارس می گوید “توافق برای حمایت از بازار بسیار جدی است. همه سهم ها اصلاح خود را انجام دادند، مردم از فرصت های خرید استفاده کنند.

۱۲) علیرضا کدیور، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانیان می گوید “با خریدهایی که امروز در نماد «وتجارت» داشتیم به فهرست سهامداران درصدی این بانک اضافه می‌شویم. بانک تجارت در آینده نزدیک دو شرکت از زیرمجموعه‌های خود را در بازار عرضه اولیه خواهد کرد”

۱۳) مدیران عامل گروه صنعتی ایران خودرو و گروه صنعتی مپنا، در نشست مشترکی، به بررسی زمینه‌های همکاری در حوزه تولید خودروی برقی پرداختند.

۱۴) شرکت زامیاد از آغاز تولید کامیونت پادرا پلاس به عنوان جدیدترین محصول تجاری این شرکت خبر داد.

۱۵) خبری در خصوص پالایشی ها در بازار منتشر شده است. علیرضا باغانی می گوید ” تخفیف خوراک شتران ۱۷۰۰میلیارد تومان، شبندر ۲۵۰۰میلیارد تومان و شپنا ۲۶۰۰میلیارد تومان است. یاین سهم ها الان دیگر فروختنی نیست”

۱۶) حسن محمدی می گوید “اصلاح امروز شستا متاثر از جو بازار و یک استراحت و نفس گیری خوب برای ثبت رکورد جدید است”

۱۷) سهام سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در بورس عرضه خواهد شد.

۱۸) مدیرعامل شرکت تامین سرمایه سپهر می گوید “به نظر می‌رسد طی ۲۰ روز کاری اخیر، بازار به اندازه قابل توجهی اصلاح شده است و قیمت‌هایی که این روزها بر روی تابلو دیده می‌شود، جهت خرید برای سهامداران به خصوص شخصیت‌های حقوقی بازار مطلوب و جذاب است.”

۱۹) نیروگاه خوزستان با سرمایه گذاری ۳۲۰میلیون یورویی رمپنا به بهره برداری رسید.

۲۰) غمینو از آورده و انباشته افزایش سرمایه می دهد.

۲۱) وامید قصد افزایش سرمایه ۲۳۳درصدی دارد که بخشی ازان آورده و مطالبات است. ازان جهت که بانک سپه بابت مطالبات خود از وامید، جریمه دریافت می کرد این مساله می تواند روی مراوردات بانک و سرمایه گذاری امید اثر بگذارد.

۲۲) بانک صنعت ۱۹ شهریور شیران را عرضه می کند. ۵۰درصد به قیمت هر سهم ۶۷۳۰ تومان.

۲۳) بانک دی می گوید از آورده و تجدید ارزیابی افزایش سرمایه می دهد.

۲۴) وامیر در تابلو توافقی درج شد.

۲۵) سطح موجودی مس در انبارهای ثبت شده نزد بورس فلزات لندن برای هفتمین روز پیاپی کاهش یافته است و به کمتر از ۱۰۰ هزار تن رسیده است که از سال ۲۰۰۷ بی سابقه است.

۲۶) هزینه تولید بیلت در حال حاضر نزدیک به ۱۱۰ یوان ‌بالاتر از قیمت بیلت در بازار تانگشان می‌باشد که تولید بیلت را غیر اقتصادی نموده است. انتظار می‌رود این موضوع باعث کاهش تولید فولادسازان چینی شده تا موجودی انبارها تا مدتی در بازار هضم شوند.

موفق باشید. ۴ شهریور ۱۳۹۹

ولید هلالات

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *