۱) دلار حواله سنا ۲۳٫۳۴۰ تومان، دلار بر اساس یورو ۲۳٫۴۵۱ تومان، دلار آزاد ۲۹٫۴۴۰ تومان.

۲) در بورس کالا، قیمت هر تن ABS به ۳۷۰میلیون ريال رسید. خانواده پلی اتیلن سبک در تمام گرید ها از ۲۰۰ میلیون ريال عبور کردند. اسلب در بورس کالا ۱۰۷میلیون ريال معامله شد. روغن پایه نفت سپاهان ۱۳۷ میلیون ريال، شمش عمدتا ۱۱۰میلیون ريال بود.

۳) دو فاکتور مهم در مناظره شب گذشته انتخابات آمریکا دیده شد. اول آنکه ناظران و مردم این کشور را متعجب و متاسف کرد. مناظره فقط و فقط به اتهام زنی و بی احترامی به خانواده کاندیدای دیگر اختصاص یافته بود. مساله دوم این بود که بایدن آن پیرمردی که از ترس نباید مقابل ترامپ ظاهر شود، نبود! او پا به پای ترامپ آمد، بارها او را مسخره کرد و میان حرف او پرید ازین جهت مناظره به نفع بایدن تمام شد، چون ترامپ، همان ترامپ همیشگی بود اما بایدن در قامت یک فرد از کارافتاده نبود. مساله آخر برخی جملاتی بود که ترامپ به کار برد که ناظران می گویند می تواند آرای خاکستری را به نفع بایدن تغییر دهد. بسیاری که فکر میکردند ترامپ برنده این مناظره است، احساس کردند هیچ کسی برنده نبود و این یعنی شکست برای ترامپ. شب گذشته، بایدن، یک ورژن جدید از ترامپ بود.

۴) در انتهای مناظره، بازارهای سهام واکنشی منفی نشان دادند. علت این بود که ترامپ گفت ممکن است نتیجه مناظره را نپذیرد و به نظر او تقلب فراگیر در حال وقوع است. این مساله نگرانی ها را فراهم کرد.

۵) معاون مالی شپنا می گوید “فاز اول افزایش سرمایه ما از محل تجدید ارزیابی زمین‌ها به زودی نهایی خواهد شد و جزییات آن در کدال اطلاع رسانی می‌شود.
این افزایش سرمایه مراحل پایانی کارشناسی را طی می‌کند و میزان آن به زودی مشخص خواهد شد. “

۶) معاونت اقتصادی ایران خودرو می گوید “بازارگردانی ایران خودرو و زیرمجموعه ها با صندوق ۱۰۰۰ میلیارد تومانی آغاز می شود”

۷) وزیر اقتصاد می گوید “فکر میکنم به سرعت تا اواسط هفته آینده همه بازارگردانیها عملیاتی شود.”

۸) صندوق بازار گردانی شستا با مدیریت صبا تامین تشکیل شد. با آغاز رسمی بازارگردانی، شستا هم به بازار می آید و دیگر آن نگرانی ها رفع خواهد شد.

۹) یک خبرنگار در توئیتر نوشت که “سایپا نیر به فکر بازارگردانی افتاده و مطلع شدم که گروه سایپا ظرف چند روز آینده یک صندوق بازارگردانی بزرگ برای سهم خود و زیرمجموعه ها تاسیس می کند”

۱۰) طرح های توسعه و بهبود کیفیت محصولات پالایشگاه اصفهان به بهره برداری نزدیک شده است. معاون مالی شرکت می گوید صدها میلیون دلار به نفع شپنا خواهد شد.

۱۱) سخنگوی دولت از عرضه ستاره خلیج فارس در بورس خبر داد.

۱۲) در جریان بررسی طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی، کلیات این طرح با ۲۱۳ رأی موافق، به تصویب در مجلس رسید.

۱۳) راه اندازی سامانه جدید صدور کدهای PRX انجام شده و کد مشتریان نزد سبدگردان ظرف سه روز صادر می شود. (اتفاقی که منجر به تقویت موضوع سبدگردانی رسمی خواهد شد)

۱۴) تانکر فارست که حامل ۲۷۰ هزار بشکه سوخت ایرانی برای ونزوئلا است وارد آب‌های این کشور شد.

۱۵) ترکیه نیروها خود را از لیبی به آذربایجان آورده تا در درگیری با ارمنستان کمک کنند. آیا روسیه این موضوع را تحمل می کند؟ (لیر ترکیه ۷٫۸ در مقابل دلار)

۱۶) بهای سنگ آهن ۶۲ درصد امروز با یک افزایش ۲ دلاری به ۱۲۱ دلار/تن سی اف آر رسید. فولادسازان چینی مجددا وارد زیان شدند لذا برخی از آن ها تولید را متوقف کردند.

۱۷) آرسلورمیتال، واحد تولید فولاد در آمریکا را فروخت. بدهی های این شرکت به چند ده میلیارد دلار رسیده است!

۱۸) آمارها نشان میدهد فولادسازان ایرانی در آگوست نزدیک به ۲۳۰ هزار تن بیلت به چین صادر نموده اند. قیمت قابل خرید چینی ها برای واردات بیلت ۴۰۵ دلار/تن سی اف آر می‌باشد.

۱۹) به تازگی، برخی داروها از لیست اولویت دریافت ارز دولتی خارج و تنها مجاز به استفاده از ارز نیمایی شدند.

۲۰) دولت آمریکا در حال بررسی طرح تحریم کل سیستم مالی ایران است. هدف اصلی از دید تحلیلگران، جلوگیری از حواله های صرافی است.

۲۱) افزایش سرمایه مبین تایید حسابرس گرفت.

۲۲) وپخش از محل آورده نقدی و سود انباشته افزایش سرمایه می دهد. از ۸۴ میلیارد تومان به ۳۶۰میلیارد تومان.

۲۳) امیر کویت درگذشت.

۲۴) مؤسسه اعتبارسنجی اس‌اندپی گلوبال هشدار داد هندوستان در سال مالی ۲۰۲۱ به دنبال بحران کرونا با انبوهی از بدهی و کسری بودجه روبرو خواهد شد.

۲۵) عضو رای دهنده به نرخ های بهره فدرال رزرو رابرت کاپلان می گوید احتمالا نرخ های بهره صفر درصد تا اواخر سال ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۳ مناسب باشد.

۲۶) پلوسی می گوید “خوشبین هستم که این هفته با دولت ترامپ بر سر لایحه کمکی کووید۱۹ به توافق برسیم.”

موفق باشید. ۹ مهر ۱۳۹۹

بتا سهم

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *