۱) دلار حواله سنا ۲۵٫۲۲۱ – ۲۶٫۷۸۱ تومان – دلار بر اساس درهم ۲۸٫۲۳۳ تومان، دلار آزاد ۲۸٫۴۵۰ تومان.

۲) در بورس کالا، الکیل بنزن خطی ۲۵۶میلیون ريال، اوره پریل ۴۲میلیون ريال، PVC آبادان ۲۷۵میلیون ريال.

۳) روز شنبه، ارزش معاملات خرد ۴همت، خروج پول حقیقی ۱همت. توجه حقیقی به گروه کاشی و سرامیک- حمایت حقوقی از بانک و پتروشیمی. نوین، ختور، شاروم، کحافظ مورد توجه حقیقی. بپارس، وتجارت، وبملت، خودرو مورد حمایت حقوقی.

۴) رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق، از دریافت بخشی از منابع بلوکه شده ایران در عراق توسط شرکت مپنا خبر داد.

۵) چین در ماه سپتامبر ۶۷۸ هزار و ۱۳۳ تن نفت از ایران وارد کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵.۷ درصد افزایش را نشان می دهد.

۶) رئیس بانک مرکزی نوشت “بانك مرکزی به خوبی واقف است که، با توجه به وجود شوك منفی عرضه، ناترازی بانکها و نیاز مالی دولت؛ امروز افزایش نرخ سود بانکی سیاستی نیست که توفیق قطعی داشته باشد و برهمین اساس بدنبال روش های دیگری برای کاهش فشار تورمی در بازارها است.”

۷) رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی از آزادسازی بخشی از منابع بلوکه شده کشورمان به صورت اسکناس خبر داد.

۸) گفته می شود که “واردات در مقابل صادرات عملیاتی شده و امکان عرضه منابع صادرکنندگان در بازار سنا به جای نرخ نیمایی عملیاتی خواهد شد”

۹) تحلیلگران می گوید “اگر دمکرات‌ها پیروز بشوند، حوالی ماه دسامبر مجدداً رشد را در مس مشاهده خواهیم کرد، زیرا برنامه اقتصادی دمکرات‌ها تکیه سنگینی بر انرژی‌های پاک دارد که از مس زیادی هم استفاده می‌کنند.”

۱۰) عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مى گوید که قیمت گذارى دستورى فولاد منتفى است.

۱۱) رئیس هیات‌مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران اعلام کرد که قیمت خمیر دندان، صابون، مایع دستشویی، مایع ظرفشویی و شیشه پاک‌کن ۴۰ درصد و باقی اقلام بهداشتی ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

۱۲) گروه ویژه اقدام مالی یا FATF در جلسه مجمع عمومی خود که در روزهای چهارشنبه تا جمعه برگزار شد، تصمیم گرفت تا همچنان کره‌شمالی و ایران را در فهرست سیاه خود نگه دارد.

۱۳) امیر صباغ می گوید “تعداد موقعیتهای خرید در مجموع بازار کامودیتی دنیا در هفته گذشته ۸%+ افزایش و به ۲٫۳ میلیون قرارداد رسیده که بالاترین سطح از ماه فوریه ۲۰۱۷ است!” (انتظار برای تقویت قیمت ها)

۱۴) امیر صباغ می گوید “با پیش افتادن بایدن در انتخابات آمریکا، ترامپ قصد دارد تا قبل از انتخابات تحریم های جدید برضد ایران اعلام کند، به گونه ای که عمده محدودیتهای فعلی را به تروریست متصل کرده و با فرض برگشت آمریکا به برجام، امکان ابطال آن وجود نداشته باشد.

۱۵) شرکت پست UPS آمریکا میگوید ۱۰۰ میلیون برگ رای تاکنون به متقاضیان رای گیری بروش پست، ارسال شده است که یک رکورد تاریخی میباشد.

۱۶) تحلیلگران می گوید “صنایع فولاد آمریکا، زغالسنگ و همچنین شرکت های نفتی به شدت طرفدار پیروزی ترامپ در انتخابات هستند در حالی که شرکت هایی که در زمینه تکنولوژی های پیشرفته فعالیت می‌کنند از سیاست عمدتا طرفدار رقیب او هستند.”

۱۷) پس از اینکه بهای هر تن زغالسنگ استرالیا و چین به دلیل ممنوعیت واردات چین از استرالیا با ریزش چند روزه مواجه شده بود اما این بار در آخر هفته بالاخره با ثبات قیمتی و بدون تغییر همراه بود.

۱۸) شمش CIS هر تن ۴۰۷٫۵ دلار است. پلنر می گوید “موجودی انبارهای بیلت تانگشان در هفته منتهی به ۲۲ اکتبر روند کاهشی خود را ادامه داد و به کمترین سطح سه ماه اخیر رسید. این موضوع عامل تحریک قیمت خواهد بود.”

۱۹) قیمت پایه محصولات پتروشیمی بر اساس میانگین ماهانه سایت سنا مشخص می شود. حالا، میانگین به ۲۴٫۳۷۲ تومان رسیده است.

۲۰) در پی تداوم نگرانی ها از عرضه پلی اتیلن سبک آسیا ،قیمت ها به بالاترین سطح سه ساله خود رسید.قیمت های پلی اتیلن سبک جنوب شرقی آسیا و شرق دور آسیا به بالاترین سطح ۳ سال گذشته خود با ۱۱۵۰ دلار در هر تن و ۱۱۶۵ دلار در هر تن مبتنی بر تِرم تحویل سی اِف آر رسیدند.

۲۱) اطلاعات وزارت خزانه داری آمریکا نشان می‌دهد چین برای سومین ماه پیاپی دارایی‌های خود از بدهی دولت آمریکا را پایین آورده و در اواخر ماه اوت به ۱.۷ میلیون دلار رسانده است که پایین ترین رقم از مارس ۲۰۱۷ را نشان می دهد.

۲۲) نفتا در بازار داخلی ۸٫۷۵۴میلیون تومان برای نیمه اول آبان تعیین قیمت شده است.

۲۳) گفته می شود “اختیار قیمت گذاری نیمی از محصولات تولیدی ایران خودرو سایپا به هیات مدیره آنها واگذار شده و الباقی توسط شورای رقابت بصورت ۳ ماهه تعیین میشود.

موفق باشید. ۵ آبان ۱۳۹۹

ولید هلالات

 

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *