خبرهای خوب بانک ملت از زبان مدیرمالی : از افزایش تراز ارزی تا ورود دو زیرمجموعه به بورس

افزایش سرمایه در چه مرحله ای است؟

سید کاظم چاوشی، مدیر امور مالی بانک ملت آخرین وضعیت مالی و برنامه های مهم بانک ملت را درباره عرضه زیرمجموعه ها در بورس تشریح و در خصوص دلایل عدم رشد قیمت سهام به همفکران توضیح داد.
چاووشی در خصوص تراز ارزی بانک ملت گفت: تراز ارزی بانک از نظر دلاری و یورویی نسبت به سال گذشته متفاوت است. چون طی سال جاری یورو نسبت به دلار تقویت شده است. تراز دلاری بانک ملت ۷٫۲ میلیارد دلار بوده اما چون اغلب دارایی های ارزی بانک ملت یورویی است ، این رقم نسبت به سال گذشته بهبود یافته و به ۷٫۵ میلیارد یورو افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایطی که کشور در آن قرار دارد بخشی از دارایی های ارزی بانک در دسترس نیست که بعد از گشایش های ارزی طبق اصول حسابداری تسعیر می شود و مفهوم این است که همه این ۷٫۵ میلیارد یورو در دسترس نیست اما فعلا بخش زیادی از آن و حدود ۴ میلیارد یورو قابل تسعیر است که نسبت به سال گذشته افزایش یافته است

این مقاوم مسئول در بانک ملت در خصوص افزایش سرمایه بانک از سود انباشته اندوخته های ارزی نیز این گونه توضیح داد:

کارهای بانک برای این افزایش سرمایه انجام شده اما برای اینکه بتوانیم درصد افزایش سرمایه را بالا ببریم منتظر گزارش میان دوره ای حسابرسی شده بودیم ، در حال حاضر حسابرس نظر خود را داده اما اختلاف نظر داریم و منتظر هستیم صورت های مالی حسابرسی شده میان دوره ای منتشر شود تا درصد افزایش سرمایه را بالاتر ببریم.
وی درباره نرخ تسعیر نیز این گونه توضیح داد: نرخ تسعیر یورویی ۱۲۹۰۰ تومان و نرخ تسعیر دلاری ۱۱ هزار تومان است اما با توجه به نگاهی که در بودجه سال آینده وجود دارد انتظار این است که نرخ مذکور در پایان دوره ، بالاتر از نرخ میان دوره باشد.

چاووشی در ادامه به برنامه ریزی بانک ملت برای ورود دو زیرمجموعه به بورس خبر داد و گفت: هلدینگ گروه مالی ملت در حال طی مراحل برای پذیرش در بورس است ، بسیاری از کارهای آن انجام شده و بانک ملت به صورت جدی پیگیر عرضه اولیه این شرکت است. همچنین شرکت سرمایه گذاری معین آتیه خواهان از زیرمجموعه های هلدینگ مالی بانک ملت است که سبد بسیار خوبی از سهام بورسی را در اختیار دارد. بر طبق برنامه ریزی ها این شرکت نیز در حال طی مراحل پذیرش برای ورود به بورس است.

به گفته وی بانک ملت در تلاش است تا طی سال جاری هر دو این شرکت را وارد بورس کند اما طبیعتا منتظر یک بازار خوب خواهیم ماند.

مدیر امور مالی بانک ملت در خصوص گلایه سهامداران از عدم رشد قیمت سهام بانک ملت گفت: سهام بانک ملت، سهامی با نقدشوندگی بالا است و یکی از دلایل سرعت پایین رشد قیمت سهام نیز همین موضوع نقدشوندگی بالای سهام است. از سویی دیگر هر زمان که قیمت سهام بالا می رود به دلیل همین ویژگی نقدشوندگی شاهد فروشنده های زیاد در سهام هستیم.

وی با تاکید بر اینکه ما مکلف به بازارگردانی سهام هستیم، گفت: بانک همه تلاش خود را در بحث رشد قیمت سهام می کند اما سایر سهامداران حقوقی هم باید همکاری کنند و در زمان رشد قیمت سهام اقدام به عرضه های پرحجم نکنند تا مانع رشد قیمت سهام نشوند.

چاووشی خطاب به سهامداران بانک ملت گفت:

سهام بانک ملت یک سهام همراه با موج های سینوسی قیمت نیست بلکه سهام با ثباتی است. هرچند این یکنواختی برخی را اذیت می کند و فرصت سودهای کوتاه مدتی را ایجاد نمی کند اما فراموش نکنید که سهام بانک ملت یک سهام بنیادی و بلند مدتی است که همیشه با نگاه بلند مدت بازدهی های بسیار خوبی را برای سهامدارانش به همراه داشته است.

بتا سهم

 

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *