۱) دلار حواله نیما ۲۵٫۷۸۸ – ۲۵٫۵۰۲ تومان. دلار بر اساس درهم ۲۵٫۸۰۳ تومان. دلار متشکل ارزی ۲۵٫۰۰۰ تومان. دلار اسکناس تهران ۲۵٫۳۰۰ تومان.

۲) اوره پریل ۴۷٫۸میلیون ريال هر تن. PVC هر تن ۳۱۱میلیون ريال، ورق سرد مبارکه ۱۷۳میلیون ريال، پلی پروپیلن ۳۲۴ میلیون ريال.

۳) ارزش معاملات خرد روز شنبه ۱۵٫۵همت. ورود پول حقیقی ۱٫۵۲همت. توجه حقیقی ها به فلزات اساسی و پتروشیمی. حمایت حقوقی از بانکی و پالایش.

۴) روز شنبه، حقیقی ها فولاد، فملی، شفن، خبهمن خریدند. حقوقی ها شبندر، سمگا.

۵) نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می گوید “وزارت صمت باید در گام بعدی خودروهای پرتیراژ را نیز از نرخ گذاری دستوری خارج و با حذف کامل سیاست سرکوب قیمت، قیمت گذاری خودرو را به شرکت های خودروسازی واگذار شود.”

۶) مدیرعامل بانک ملت می گوید “این بانک بیش از ۲۰ میلیارد دلار در حوزه نفتی کشور سرمایه گذاری کرده و در اغلب پروژه های نفتی، پالایشی و پتروشیمی کشور حضور فعالی داشته و گام های بزرگی را برای رشد و توسعه کشور برداشته است.”

۷) تایر بایاس در صنعت لاستیک افزایش نرخ ۳۰درصدی گرفت و شرکت ها آن را افشا کردند.

۸) رئیس مجلس می گوید “خنثی سازی تحریم ها با اصلاح سند بودجه آغاز خواهد شد.از اصلاح بودجه عقب‌نشینی نخواهیم کرد.”

۹) نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه می گوید”بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ از اول دیماه در دستور کار کمیسیون تلفیق قرار خواهد گرفت.”

۱۰) سیمانی ها با توجه به افزایش قیمت مازوت که در زمان قطعی گاز مصرف می کنند، نسبت به قیمت محصولات اعتراض کردند و به دنبال افزایش نرخ هستند.

۱۱) دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی از احتمال تغییر قیمت گذاری کارخانه ای خودروها تا پایان هفته جاری خبر داد.

۱۲) فلاحت پیشه می گوید “معتقدم تصویب دو لایحه CFT و پالرمو به تصمیم سیاسی کلان نیاز دارد نه لزوما اجماع درباره آنها در مجمع تشخیص مصلحت نظام.”

۱۳) متوسط قیمت آپارتمان در تهران ۲۷٫۸میلیون تومان و در خوزستان ۲۳٫۵ میلیون تومان به عنوان رتبه دوم کشور!

۱۴) مدیران پالایشگاه سیتگوی تگزاس معتقدند “در طول سال آینده که واکسن COVID-۱۹ به طور گسترده استفاده می شود، سود حاصل از پالایشگاه را به حداکثر می رسد”

۱۵) رکورد تاریخی در قیمت فروش بریکت گرم صادراتی فولاد صبا و جهش تولید در فولاد اکسین، خبرهای مثبت زیرمجموعه های مهم وصندوق هستند.

۱۶) یک مقام ذوب آهن اصفهان می گوید “توان تولید ریل مترو را داریم”

۱۷) تعطیلی غیرمنتظره چند واحد تولیدی متانول به کمبود جهانی عرضه دامن زد و منجر به رشد ۲۰-۳۰ دلاری در آسیا شد.

۱۸) موسسه تحقیقات اقتصادی و توسعه سینوپک پیش بینی کرد ظرفیت پالایش چین تا سال ۲۰۲۵ به یک میلیارد تن در سال معادل ۲۰ میلیون بشکه در روز نفت می رسد و این کشور را به بزرگترین پالایشگر نفت جهان تبدیل می کند.

۱۹) محدودیت محموله‌های در دسترس در ماه ژانویه منجر به افزایش تمایل به خرید و تقویت بازار اتیلن آسیا در هفته اخیر شده است.

۲۰) شاخص هفتگی ورق گرم نشریه آرگوس متعلق به آمریکا با ۵۰ دلار در هر تن افزایش در اواسط هفته گذشته به ۹۲۰ دلار در هر تن درب کارخانه رسید. یک تولیدکننده به روش کوره قوس الکتریکی (EAF) گفت که آنها فکر می کنند بازار نورد گرم در حال رسیدن به ۱۰۰۰ دلار است.

۲۱) وزرای خارجه مصر، اردن و فلسطین بر ضرورت ترغیب رژیم صهیونیستی به مذاکره برای دستیابی به راه‌حل بر اساس راهکار دو دولتی، تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شرقی و همزیستی مسالمت‌آمیز فلسطینی-اسرائیلی تاکید کردند.

۲۲) تنش ها بین آمریکا و روسیه بالا گرفته و آمریکا ۲ کنسولگری را تعطیل می کند.

۲۳) وزیر نفت برای رایزنی با همتای روسی خود، امروز به مسکو می رود.

۲۴) در مراسمی در کارخانه شرکت مهندسی و ساخت ژنراتور مپنا (پارس)، از ژنراتور ۲۵۰ مگاولت آمپری این شرکت رونمایی شد.

۲۵) یکی از زیرمجموعه های اصلی وپترو (شیمی بافت) در ۶ماهه ۲۵۸میلیارد تومان سود ساخته است.

۲۶) فمراد ۲۰٫۴درصد فالوم را فروخت.

۲۷) روز گذشته ۱۷۵ هموطن بر اثر کرونا جان باختند.

۲۸) مدیرعامل کطبس می گوید “قیمت ذغال بر اساس ضریبی از قیمت شمش فولاد در بورس کالا تعیین می گردد و بالتبع با افزایش قیمت فولاد، قیمت ذغال سنگ هم افزایش خواهد داشت. شاید بهترین خبر برای سهامداران، برنامه های در دست انجام جهت جایگزین کردن چوب به عنوان مهمترین مصالح مصرفی تولید این شرکت با پایه هیدرولیکی باشد. همان طور که می دانید در حال حاضر از چوب در فرآیند تولید بعنوان مصالح سیستم نگهداری کارگاه استخراج استفاده می شود که اثر قابل توجهی هم بر بهای تمام شده تولید “کطبس” دارد.”

موفق باشید. ۳۰ آذر ۱۳۹۹

ولید هلالات

#ارش_معاملات #اوره  #دلار

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *