۱) دلار حواله سنا ۲۴٫۸۰۰ – ۲۴٫۳۶۹ تومان. اسکناس تهران ۲۵٫۹۸۰ تومان.

۲) در بورس کالا استایرن بوتادین رابر ۳۷۹-۴۵۳ میلیون ريال معامله شد. ABS شبصیر ۶۰۷میلیون ريال، اسلب فخوز ۱۲۶میلیون ريال، شمش فخوز ۱۰۸میلیون ريال، شمش روی ۶۰۴میلیون ريال، ورق گرم ۱۷۱-۱۷۲ میلیون ريال.

۳) روز سه شنبه ۸۶۶میلیارد تومان خروج پول حقیقی. ارزش معاملات خرد ۶٫۴همت. توجه حقیقی به گروه رایانه و دارویی. توجه حقوقی به فلزات اساسی و بانک ها. حقیقی ها دسینا، تاپکیش، سیستم، پکرمان، زماهان، دپارس، دابور، دیران، شفا خریدند. حقوقی ها فملی، فولاد، وبملت، شپنا، شبندر.

۴) گزارش جدید از افزایش سرمایه وپخش، فروی، تماوند، بانک دی رسید. بانک مرکزی به بانک دی مجوز افزایش سرمایه داد.

۵) در راستای بررسی طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو در مجلس شورای اسلامی، عرضه خودرو در بورس کالا با اکثریت آرا در کمیسیون صنایع به تصویب رسید.

۶) سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت که با اصلاح طرح ساماندهی صنعت خودرو، خودروهای تولید شده داخلی در بورس عرضه می‌شوند.

۷) ظریف می گوید “مجموع دارایی‌های مسدود شده ایران در ژاپن و کره جنوبی حدود ۱۰ میلیارد دلار است”

۸) کچاد، کگل، کگهر تصمیم دارند در مزاینده فروش سهام سرمایه گذاری پارسیان شرکت کنند.

۹) گزارش پالایشی ها به کدال رسید. نرخ خوراک بر اساس محموله های صادراتی ایران تعیین شده و نرخ محصول به جای تعدیل بر اساس اختلاف کیفیت ایران و سنگاپور بر اساس نرخ واقعی صادرات ایران لحاظ شده است. این مساله باعث شده که سود پالایشی ها از کرک اسپرد محاسباتی بالاتر باشد.

۱۰) فولاد مبارکه مزایده انجام سرمایه گذاری به منظور تجهیز معدن و استخراج و فروش سنگ آهن در معدن شیطور را برگزار می کند. این معدن سنگ آهن می تواند در تامین خوراک فولاد نقش مهمی ایفا کند.

۱۱) اعضای کمیسیون تلفیق بودجه تلاش می‌کنند تا روز شنبه بررسی‌های خود بر روی لایحه اصلاحی بودجه سال ۱۴۰۰ را به پایان برسانند تا لایحه برای بررسی در دستور کار جلسه علنی روز یکشنبه ۳ (اسفند) قرار گیرد.

۱۲) تفاهم‌نامه ۱۵ هزار میلیارد تومانی بانک تجارت و هلدینگ خلیج فارس امضا شد.

۱۳) مینو محرز می گوید “واکسن کووبرکت را بر روی ویروس جهش‌یافته انگلیسی هم آزمایش کردیم که خوشبختانه روی این ویروس جهش یافته هم موثر است. فکر می‌کنیم می‌توانیم در اواخر خردادماه این واکسن را به تولید انبوه برسانیم.”

۱۴) بلوک های شفادارو و سرمایه گذاری توسعه ملی ۲۷ اسفند از سوی سهامداران عمده عرضه می شود. (تکلیف بانک مرکزی است و احتمالا خریدار ندارد)

۱۵) فاينشنال تايمز گزارش داد كه دو موسسه مالي جي.پي.مورگان و گلدمن ساكس پيش بيني كرده‌اند قيمت‌هاي نفت در آينده و با كنترل پاندمي کرونا افزايش يابد. (نفت هرچه بالاتر برود، تحلیلگران اعداد بالاتری پیشبینی می کنند و هر چه پایین تر برود، اعداد پایین تر)

۱۶) مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تیپیکو) می گوید “چند ماه است که حدود ۱۵۰ میلیون دلار ما در عمان و چین بلوکه شده است.”

۱۷) عضو هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران می گوید “براساس جمع‌بندی دولت و مجلس، ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تولید و واردات دارو، دستکم در ۶ تا ۹ ماهه نخست ۱۴۰۰ باقی خواهد ماند. بعید است تغییری در ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو تا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری رخ دهد.”

۱۸) روز گذشته ۸۰۰۰ نفر کرونا گرفتند و ۸۹ نفر جان باختند. با این آمار ابتلا به زودی جان باختگان ۳ رقمی می شوند. بسیار احتیاط کنید.

۱۹) واکسن کرونای چینی قبل از پایان امسال وارد ایران می‌شود.

۲۰) جورج از فدرال رزرو می گوید “تقاضای مسکن تک خانوار فزاینده است و احتمالا برای مدتی، این تقاضا مستحکم باقی بماند. چشم انداز برای نیمه دوم سال خوشبینانه است. در حال حاضر اقتصاد برای عبور از کوید به یک پل نیاز دارد. مشکلات تورم کوتاه مدت را مشاهده نمی‌کنم. با بازگشت مردم به کار ، می توان فشار قیمت را مشاهده کرد.”

۲۱) دالی از فدرال رزرو می گوید ” تورم خیلی بالا در حال حاضر ریسکی نیست که به آن فکر کنیم. فشارها روی تورم نزولی است. فکر نمی‌کنم تورمی ناخواسته به ما نزدیک باشد. ترس از تورم، می‌تواند برای ما چند میلیون شغل هزینه داشته باشد. ما باید از تورم قریب الوقوع ترس کمتری داشته باشیم.

۲۲) جلسه ماه مارس اعضای اوپک قطعا جلسه مهمی خواهد بود. اگرچه اعضای اوپک پلاس تاکید کرده‌اند که هنوز مشتاق افزایش تولیدات نیستند. اما رویترز به نقل از منابع خود در اوپک پلاس گزارش داده است که افزایش اخیر قیمت نفت باعث افزایش تولیدات از ماه آوریل خواهد شد.

۲۳) بولارد از فدارل رزرو می گوید “فدرال رزرو تورم را در نظر خواهد گرفت. فکر می‌کنم که امسال تورم افزایش یابد. در حال حاضر از نظر تورم وضعیت خوبی داریم.ما در حباب نیستیم، این تنها یک سرمایه‌گذاری عادی است.ما می‌خواهیم حداقل دستمزد برای مناطق مختلف کشور تنظیم شود. (در مورد بیت کوین) هیچکس نمی‌خواهد با یک ارز غیر یکنواخت معامله کند.بیت کوین می‌تواند به عنوان یک رقیب برای طلا مطرح شود.”

۲۴) مهرداد کریمخانی می گوید “موج هوای سرد در تگزاس تولیدکنندگان نفت این منطقه را با قطعی اجتناب ناپذیر برق مواجه کرده تا کل سیستم دچار قطعی نشود. این اتفاق بر روی تولیدات نفت خام این منطقه و همچنین فعالیت پالایشگاه‌ها اثر منفی گذاشته است. “

۲۵) مازاد تراز تجاری حوزه یورو در دسامبر ۲۰۲۰ به ۲۹٫۲ میلیارد یورو رشد کرده در حالی که در دسامبر ۲۰۱۹ رقم ۲۲٫۶ میلیارد یورو را ثبت کرده بود. رقم دسامبر از انتظار ۲۵٫۳ میلیارد یورویی بازار هم بهتر است.

۲۶) طلا همانند دیروز برخلاف دارایی‌های ریسکی با افت قیمت مواجه شد که دلیل آن تمایل سرمایه‌گذاران به پذیرش ریسک بیشتر بود.

۲۷) با تحریک سرعت بخشیدن به انتقال انرژی جهانی ، عربستان سعودی ممکن است به زودی سهام بیشتری از شرکت برجسته نفتی خود را برای تأمین مالی پروژه های با هدف متنوع سازی اقتصاد متکی به هیدروکربن خود بفروشد.

۲۸) اوره فله ایران در هفته جاری حدود ۲۶۵ دلار در هر تن فوب ایران معامله شده است.

۲۹) بنا به شنیده‌ها قرار است از این به بعد، قیمت پایه ورق سرد را تولیدکننده تعیین کند.

۳۰) طرح کنسانتره سنگ آهن فولاد خراسان سال ۱۴۰۰ در سنگان به بهره برداری می رسد.

۳۱) فاز اول گندله سازی مادکوش آماده بهره برداری رسمی شد.

۳۲) مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعضای این نهاد بین‌المللی را در جریان تصمیم ایران در خصوص پروتکل الحاقی قرار داده است.

۳۳) آژانس انرژی اتمی پیشنهاد سفر گروسی به ایران را مطرح کرده است.

۳۴) وزیر امور‌خارجه آمریکا می گوید ” توافق هسته‌ای در مسدود کردن راه‌های ایران در آن زمان برای تولید مواد قابل شکافت بسیار موثر بود. ما انگیزه‌ای داریم که سعی می‌کنیم ایران را به توافق برگردانیم و همچنین قرار است تهران انگیزه‌هایی برای کاهش تحریم‌های آن داشته باشد.

۳۵) نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد می گوید ” ایران از برجام خارج نشده که بخواهد به آن بازگردد”

۳۶) هشدار ظریف به بایدن … “پنجره حل بن بست بزودی بسته می‌شود، چراکه سوم اسفند اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد.”

۳۷) بلینکن، وزیر امور خارجه امریکا می گوید ” از حمله موشکی به اربیل عراق عصبانی هستیم . از هر تحقیقی برای پاسخگو کردن عاملان آن حمایت می‌کنیم.”

۳۸) آمریکا و چهار کشور اروپایی فرانسه، انگلیس، ایتالیا و آلمان در بیانیه‌ای مشترک حمله راکتی دوشنبه شب به فرودگاه بین المللی اربیل و حومه آن را با «شدیدترین لحن» محکوم کردند.

۳۹) اسرائيل می‌گوید اگر دولت جو بایدن بخواهد به توافق هسته‌ای با تهران برگردد تل‌آویو در این زمینه با سیاست واشنگتن همراه نخواهد شد.

موفق باشید. ۲۹ بهمن ۱۳۹۹

ولید هلالات

#دلار   #ارز    #بایدن    #صادرات

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *