رئیس امور مالی شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در خصوص وضعیت سودآوری و درآمد شرکت در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت:

در صورت‌های مالی حسابرسی نشده شرکت، هر سهم شرکت پتروشیمی بوعلی سینا با نماد «بوعلی» در مقایسه با سال قبل، بیش از ۷۵ درصد افزایش سود را نشان می‌دهد.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰، درآمد شرکت ۲۶.۴ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به سال قبل از آن بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته و بر همین اساس سود خالص شرکت در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۳۸ هزار میلیارد ریال رسیده که بیانگر رشد تقریبی ۷۰ درصد نسبت به سال ۹۹ است.

رحیمی پور با اشاره به افزایش فروش این شرکت در سال گذشته اضافه کرد: تُناژ فروش محصولات در سال گذشته حدود یک میلیون و ششصد هزار تُن بوده که منجر به افزایش ۵۰ درصدی سود عملیاتی شرکت نسبت به سال پیش از آن شده است.

مدیرمالی شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در ادامه با بیان این مطلب که بیش از ۶۰ درصد درآمد شرکت معادل ۱۴ هزار میلیارد تومان از محل صادرات بوده، میزان تولید شرکت در سال ۱۴۰۰ را یک میلیون و نهصد هزار تُن عنوان کرد و تصریح کرد: این میزان تولید نسبت به سال قبل از آن افزایش قابل ملاحظه‌ای را نشان می‌دهد و بیانگر این واقعیت است که در شرایط تحریم، شرکت توانسته با ۱۱۰ درصد ظرفیت اسمی خود تولید پایدار محصول داشته باشد.

رحیمی پور در ادامه ارائه گزارش یکساله، مقدار خوراک دریافتی شرکت در سال ۱۴۰۰ را یک میلیون و نهصد و هشتاد و پنج هزار تُن شامل نفتا و میعانات گازی اعلام داشت و افزود: این عدد، افزایش ۳۳ درصدی دریافت خوراک را در مقایسه با سال ۹۹ نشان می‌دهد.

به گفته ی مدیرمالی شرکت پتروشیمی بوعلی سینا؛ میزان محصول موجود در مجتمع بیش از ۲۵۰ هزار تُن است که با توجه به شرایط بازار تا پایان فصل بهار فروش این میزان حتمی خواهد بود.

بتا سهم

#گزارش_بازار

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *