بخش ۱ : مقدمه ای بر مدیریت روانی

موفقیت در بازارهای مالی نیاز به مهارت های ذهنی زیادی دارد. شاید با وقت گذاشتن در هر شغل دیگری بعد از مدتی به نتایج مناسبی برسید ولی معامله گری اوضاع متفاوتی دارد چون جنبه های تاریک و پنهان شخصیت شما را نمایان می کند چون امیال انسانی شما را کامل به چالش می کشد لذا مهارت های های روانی و ذهنی معامله گر در موفقیت او نقش اصلی را دارد.

همه ی ما قبل از آنکه معامله گر باشیم انسان هستیم. روانشناسان معتقدند که قوه ادراک و محاسبه گری انسان بیش از آنکه منطقی باشد از موضوعاتی مثل ترس، عشق، نفرت، لذت و درد تاثیر می گیرد. انسان هوش خودش را برای به دست آوردن یا دوری از نتایج و خروجی های آن احساسات به کار می گیرد. با ورود به دنیای معامله گری این ویژگی شاخص تر و شدید تر می شود. زیرا انسان درون خودش را در آیینه بازار بزرگتر از آنچه که هست می بینید.

پس آنچه در زندگی عادی جریان دارد در معامله گری چندین برابر است …

 

 

 

 

بخش بعدی : مقدمه ای بر مکتب مالی رفتاری

 

مشاهده همه ی قسمت های فیلم آموزشی مدیریت روانی در بازارهای مالی با محمود حسینی

 

فراچارت

#آموزش      #روانشناسی_معامله_گر

برای دریافت کد بورسی به صورت غیر حضوری و استفاده از سامانه آنلاین معاملات بورس و خرید و فروش سهام ، و همچنین ثبت نام در سامانه سجام ، به وبسایت www.kargozari.org مراجعه نمایید. با سامانه فارابیکسو ، شما به صورت همزمان می توانید در بازار آتی سکه ، زعفران و بورس اوراق بهادار معاملات آنلاین انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *