#بازار

روند کلی معاملات خرد در روزهای گذشته نشان می دهد که پول های پارک شده هنوز تمایل چندانی به ورود به بازار ندارند و اندک پول فعالان بازار به صورت روزانه و هفتگی در گروه های مختلف در حال چرخیدن است.

نکته قابل توجه در معاملات دیروز، جداشدن مسیر معاملات گروه خودرو از مابقی گروه ها بود . گروه خودرو با لیدری #خساپا دیروز در محدوده مثبت معامله می شد و نحوه معاملات نیز نسبت به میانگین روزهای گذشته این گروه تغییر محسوسی داشت . به نظر می رسد به زودی از این گروه خبرهای بیشتری خواهیم شنید .

برای بازار امروز نیز باید دید بازار پشت سر گروه خودرو حرکت خواهد کرد و یا گروه خودرو مسیر خود را از بازار جدا خواهد کرد . به نظرمی رسد فشار فروش تا حدودی نسبت به دیروز کمتر باشد و بازار متعادل تر پیش برود .

نکته قابل توجه دیگر در مورد حجم معاملات است.

همانطور که قبلا بارها مطرح کردیم، افزایش حجم معاملات خرد و تثبیت آن طی چند روز کاری بالای ۶ همت می تواند سیگنال خوبی برای ورود به بازار باشد، اما نکته جالبی که در این روزها به چشم می خورد و تقریبا توجهی به آن نشده است، افزایش ۱۵ درصدی میانگین معاملات خرد در بازه دو هفته گذشته در مقایسه بامدت مشابه قبل از آن است .

از منظر تکنیکالی نیز شاخص کل و هموزن شرایط خاصی دارند که در گزارش فردا به آن خواهیم پرداخت .

 

#هشت_صبح   #تحلیل_قبل_از_بازار

برای دریافت کد بورسی به صورت غیر حضوری و استفاده از سامانه آنلاین معاملات بورس و خرید و فروش سهام ، و همچنین ثبت نام در سامانه سجام ، به وبسایت www.kargozari.org مراجعه نمایید. با سامانه فارابیکسو ، شما به صورت همزمان می توانید در بازار آتی سکه ، زعفران و بورس اوراق بهادار معاملات آنلاین انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *