با انتخاب آقای پزشکیان به عنوان رئیس جمهور منتخب، بازار سرمایه در آستانه یک تغییر بزرگ قرار دارد . در ۳ سال اخیر، فعالان این بازار بیشترین زیان را از بی تدبیری دولتمردان متحمل شده اند و اینک زمان جبران است . احتمالا بازار سرمایه طی امروز و فردا با افزایش تقاضا و صفوف خرید در اکثر نماد ها روند جدیدی را آغار خواهد کرد و پس از آن متعادل تر پیش خواهد رفت . در این بین صندوق های اهرمی بیشترین تقاضا را خواهند داشت . طی امروز و فردا نقدینگی زیادی از صندوق های درآمد ثابت خارج خواهد شد و شاهد ورود پول های جدید به بازار خواهیم بود .

امروز و این هفته و در نقطه مقابل بازار سرمایه، بازار طلا و ارز قرار دارد که شاهد خروج پول خواهند بود . البته بازار طلا و ارز بارها ثابت کرده است که در منفی ها خریداران خاص خود را دارد و معمولا از هیجانات به دور است . در مورد صندوق های طلا در بازار سرمایه نیز، شرایط مشابه بازار طلا و ارز است . به نظر می رسد شاهد تخلیه حباب قیمتی این صندوق ها باشیم و یکی دو روزی اصلاح قیمتی را تجربه کنند .

با توجه به شرایط منطقه ای و احتمال وقوع حمله اسرائیل به لبنان در کوتاه مدت و همچنین احتمال ریاست جمهوری ترامپ ، منطقی است تا کماکان بخشی از سبد دارایی را ( البته با وزن کمتر نسبت به چند ماه گذشته ) به صندوق های طلا اختصاص دهیم .

با توجه به جو کلی بازار، سخن از معرفی سهام طی امروز و فردا وجهی ندارد و بررسی شرایط پیش روی بازار و سهام مستعد رشد در میان مدت و بلند مدت را به روزهای آتی موکول خواهیم کرد .

#بازار  #هشت_صبح

برای دریافت کد بورسی به صورت غیر حضوری و استفاده از سامانه آنلاین معاملات بورس و خرید و فروش سهام ، و همچنین ثبت نام در سامانه سجام ، به وبسایت www.kargozari.org مراجعه نمایید. با سامانه فارابیکسو ، شما به صورت همزمان می توانید در بازار آتی سکه ، زعفران و بورس اوراق بهادار معاملات آنلاین انجام دهید.

پزشکیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *