۱) نمره بازار در انتهای روز گذشته بر اساس کانال پایش بازار مثبت ۸۶
۲) ارزش معاملات خرد کانال خلاصه بازار ۶٫۱همت
۳) خالص معاملات کدهای بزرگ حقیقی: مثبت (۲همت)
۴) میانگین بازده معادل بانکی اخزا بر اساس کانال امیر ندیری: ۲۸٫۱۷
۵) وضعیت شاخص های اصلی بازار:
هم وزن: متعادل مثبت (در حال چرخش به صعودی میان مدت)
کل: متعادل مثبت (در حال چرخش به صعودی میان مدت)
۶) حباب صندوق های اهرمی ۳٫۸درصد الی ۱۹٫۸درصد. ضریب واقعی اهرمی از ۱٫۱۹ الی ۱٫۹۶

۷) حباب صندوق های طلا ۰٫۰درصد الی ۱۱٫۵درصد

۸) معاون دبیر کل حزب الله لبنان می گوید ” ارزیابی ما این است که هیچ جنگی بین اسرائیل و لبنان در آینده نزدیک رخ نخواهد داد. اسرائیل چاره ای جز موافقت با پیشنهاد حماس ندارد؛ گزینه گسترش جنگ وجود دارد، اما به نظر نمی رسد در کوتاه مدت این اتفاق بیفتد، اما ما در حزب الله برای بدترین احتمالات و سناریوها آماده هستیم.”
۹) در جدیدترین پیشنهاد، حماس با درخواست آمریکا موافقت کرد و از بند الزام اسرائیل برای پایان دادن به جنگ چشم پوشی کرد؛ اما حماس تضمین های (مخفیانه) از میانجی ها (یعنی از ایالات متحده) دریافت کرد که جنگ (پس از توقف موقت) از سر گرفته نخواهد شد.
۱۰) رییس CIA آمریکا قرارست بمنظور شرکت در مذاکرات آتش بس در غزه به قطر سفر کند. هیأت مذاکره‌کننده اسرائیل راهی قطر می‌شود.
۱۱) سه کشور آفریقایی بورکینافاسو، مالی و نیجر در چارچوب رژیمی موسوم به «کشورهای کنفدرال ساحل» اعلام اتحاد کردند. ارتش آمریکا روز یکشنبه خروج خود از نیجر را تکمیل خواهد کرد؛ بیشتر پایگاه‌های آمریکایی توسط نیروهای ارتش روسیه که در ماه‌های اخیر وارد نیجر شده‌اند، تصرف شده‌اند؛ ایران نیز تحرکاتی در این کشور داشته است.
۱۲) خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت “یک میانه رو رئیس جمهور ایران شد و باید منتظر از سرگیری رابطه اروپا و ایران بود.”
۱۳) رسانه های ترکیه و آذربایجان در حال بازتاب گسترده، انتخاب پزشکیان هستند.
۱۴) شنیده می شود که محمد جواد ظریف به عنوان سفیر ایران در سازمان ملل به زودی راهی نیویورک خواهد شد.
۱۵) مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب نیمه اول مرداد برگزار می شود.
۱۶) احزاب فرانسوی برای جلوگیری از پیروزی حزب RN به رهبری لوپن در دور دوم انتخابات به رقابت می پردازند. چراکه ظهور احزاب بدبین به یورو تحولی منفی برای یورو است، بنابراین تلاش هماهنگ برای توقف پیشرفت لوپن مثبت تلقی می‌شود. ( پیش بینی می شود حزب تجمع ملی راست افراطی و متحدانش پس از دور دوم انتخابات ۱۷۵ تا ۲۰۵ کرسی در پارلمان فرانسه به دست آوردند، ائتلاف جبهه مردمی جدید جناح چپ ۱۴۵ تا ۱۷۵ کرسی را کسب کنند.)
۱۷) فدرال رزرو در گزارش سیاست پولی نیمه سالانه خود، خاطرنشان کرد که در سال جاری پیشرفت جزئی در تورم داشته است، اما قبل از حرکت به سمت کاهش نرخ بهره، همچنان به اعتماد بیشتری نیاز دارند.
۱۸) تحلیلگران سیتی می گوید “تقاضای سرمایه‌گذاری طلا در چین و بانک‌های مرکزی به ۸۵ درصد از عرضه آن طی سه ماهه اول ۲۰۲۴ افزایش یافته است و به طور میانگین بیش از ۷۰ درصد از عرضه طلا در دو سال گذشته بوده است. این افزایش تقاضای سرمایه گذاری با تاثیر منفی افزایش نرخ بهره واقعی ایالات متحده مقابله کرده و قیمت طلا را به بالاترین حد خود سوق داده است.”
۱۹) آخرین سطوح قیمتی اوره ایران که مستقیما توسط تولیدکنندگان و یا بین تریدرها معامله شده در محدوده ۳۰۵ تا ۳۱۰ دلار در هر تن فوب خلیج فارس بوده است. (پتروتحلیل)
۲۰) شروین شهریاری در خصوص درگیری احتمالی چین با تایوان مقاله ای در کامولیدی نوشت که در پایان می گوید “توصیه رهبر کاریزماتیک چین سرلوحه تصمیم گیران در پکن است که می گفت به شوروی نگاه کنید اما متفاوت عمل کنید.”
۲۱) با ثبت سفارشات جدید ، پرمیوم مس چین به بالای صفر رسید.یکی از معیارهای کلیدی تقاضای مس چین برای اولین بار در دو ماه گذشته با افزایش خرید کاربران به محدوده مثبت بازگشت. (کامولیدی)
۲۲) جدیدترین آمارهای رسمی نشان می دهد شاخص قیمت مواد غذایی فائو در ۱۲۰٫۶ واحد در ژوئن ۲۰۲۴ باقی ماند که نسبت به ماه می تغییری نداشته است. قیمت غلات ۳ درصد کاهش یافت زیرا قیمت‌های صادراتی جهانی همه غلات اصلی با افت محسوسی روبرو شد و قیمت گندم عمدتاً منعکس‌کننده فشار فصلی حاصل از برداشت‌های مداوم در نیمکره شمالی بود. قیمت روغن نباتی ۳٫۱ درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح از مارس ۲۰۲۳ رسید که ناشی از افزایش قیمت روغن های نخل، سویا و آفتابگردان بود. قیمت شکر ۱٫۹ درصد افزایش یافت که عمدتاً ناشی از برداشت کمتر از حد انتظار در ماه مه در برزیل بود.
۲۳) پلتس آخرین نرخ متانول CFR چین که مقصد عمده صادرات ایران هست ۲۸۷ دلار گزارش کرده است که ۵ دلار نسبت به هفته گذشته کاهش نشان می دهد.
۲۴) مردم از هفتۀ اول شهریور با کارت‌های بانکی ایرانی از خودپردازهای روسی میتوانند پول برداشت کنند.
۲۵) رکورد بیشترین خروج پول حقیقی از صندوق های درآمد ثابت در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ شکسته شد.
۲۶) میزان تقاضای مصرف برق کشور با حاکم شدن موج جدید گرما از ٧٤‌هزار مگاوات عبور کند که تامین مطمئن و پایدار این میزان برق مستلزم همراهی عموم مشترکان است. مطابق پیش‌بینی‌ها میزان تقاضای مصرف برای هفته آینده بار دیگر نصاب جدیدی را ثبت خواهد کرد.
۲۷) وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغیه ای مبنی بر محاسبۀ سیستمی سهمیه مواد اولیه ورق گرم و شمش آلومینیومی براساس ضریبی از فروش ثبت شدۀ شرکت ها در سامانۀ جامع تجارت منتشر نموده است.
۲۸) دلار نیمایی از ۴۳٫۲۰۰ تومان عبور کرد.
۲۹) تولید آزمایشی زیست پالایشگاه کرمانشاه توسط شگستر اعلام شد.
۳۰) خرید و نصب تجهیزات تصفیه خانه پولیش جهت تولید کاشی نیمه اسلب توسط کلوند گزارش شد.
۳۱) وسینا فروش ۸ ملک تملکی در تهران با شرایط نقد و اقساط را کدال کرد.
۳۲) خدیزل ۲۰ تیرماه ۶۰ کامیون در سه مدل مختلف در بورس کالا عرضه می کند.
۳۳) شرکت نور ایستا پلاستیک در نماد خنور فردا دوشنبه عرضه می شود.
۳۴) زفکا سرمایه را ثبت کرد، تکنو گزارش حسابرسی شده افزایش سرمایه منتشر کرد.
*اولین گزارش های فصل بهار ۱۴۰۳ از راه رسید …

ولید هلالات

حباب صندوق های طلا/حباب صندوق های طلا/حباب صندوق های طلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *