در حالی به استقبال دومین روز کاری هفته می رویم که بازار یک روز خاص را پشت سر گذاشت و پس از انتخاب دکتر پزشکیان به عنوان رئیس جمهور، شاهد ورود پول جدید به بازار و افزایش ارزش قابل توجه معاملات خرد در بازار سهام بودیم . در بازار دیروز حقیقی ها بیش از ۲ همت بود و ارزش معاملات خرد پس از مدت ها به بالای ۵ همت رسید .

جالب است بدانید طی ۱۵ ماه گذشته حدود ۵۷ همت از منابع سهامداران حقیقی از بازار سرمایه خارج شده است و اکنون با انتخاب دکتر پزشکیان به عنوان رئیس جمهور ، می توان امیدوار بود که این روند تغییر کند و منابع جدیدی به بازار سرمایه تزریق شود .

به نظر می رسد شرایط بازار امروز تا حدودی با بازار دیروز متفاوت باشد . حداقل یک موج عرضه را در بازار شاهد خواهیم بود و احتمالا این عرضه ها از صندوق های اهرمی آغاز خواهد شد .
در هفته های گذشته بارها از صندوق های اهرمی و شرایط پیش روی آنها و بازار سخن گفتیم . در انتخاب صندوق های اهرمی باید حداقل به سه عامل توجه کرد . حباب صندوق، ضریب اهرمی و تیم مدیریتی آن .

در بین صندوق های اهرمی، صندوق اهرم بیشترین و جهش کمترین حباب را دارند .

اهرم% ۱۹٫۸۴+
توان % ۸٫۷۷+
شتاب % ۷٫۶۳+
موج % ۶٫۱۴+
بیدار % ۴٫۹۷+
جهش % ۳٫۷۶+

بیشترین ضریب اهرمی در اختیار جهش است و بیدار در حال حاضر بیشترین نقدینگی را در اختیار دارد . نکته جالب دیگر در مورد تعداد کدهای رزرو در اختیار مدیران صندوق هاست و نحوه استفاده از انها . در بازار دیروز صندوق موج، تمام کدهای رزرو خود را عرضه کرد تا در بازار امروز، یونیت هولدرهای آن با خیال آسوده تری به تماشای بازار بنشینند .

#بازار  #هشت_صبح

ورود پول جدید به بازار/بیشترین ضریب اهرمی در اختیار جهش است و بیدار در حال حاضر بیشترین نقدینگی را در اختیار دارد . نکته جالب دیگر در مورد تعداد کدهای رزرو در اختیار مدیران صندوق هاست و نحوه استفاده از انها . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *