همانطور که انتظار داشتیم، افزایش عرضه ها در بازار دیروز با نماد اهرم آغاز شد و تا آخر وقت نیز ادامه داشت . نکته مثبت معاملات دیروز ارزش معاملات خرد بود که برای دومین روز متوالی به حدود ۵ همت رسید که نشان از امید فعالان بازار به تغییر روند بازار است .

رشد ۱۲۵ هزار واحدی شاخص کل طی دو روز کاری، نشان از دمیده شدن امید جدید به بازار و انتظار بهبود شرایط در آینده است . این رشد شاخص بی شک با اصلاح همراه خواهد بود .اما اینکه این اصلاح به منزله تخلیه کامل هیجان ناشی از ریاست جمهوری دکتر پزشکیان باشد و یا فرصت اصلاح سبد، بر ما پوشیده است .

دو سناریو پیش روی بازار امروز است .

در سناریوی اول بازار منفی آغاز می کند و رفته رفته از فشار فروش در بازار کاسته می شود و بازار یک منفی به مثبت ملایم را تجربه می کند و در این سناریو خبری از افت ارزش معاملات نیست و بازار فروشندگان دیروز و امروز را پشیمان خواهد کرد .

در سناریوی دوم بازار با مثبت کم حجم و یا در محدوده منفی کار خود را آغاز می کند و رفته رفته فشار فروش در بازار افزایش می یابد . هر چند حمایت هایی از بازار صورت می گیرد اما فروشندگان دست پیش را در بازار خواهند داشت . در این صورت بازار با افت چشمگیر حجم معاملات همراه خواهد شد و احتمالا بازار وارد فاز اصلاحی چند روزه خواهد شد .

دیروز در مورد صندوق های اهرمی و عرضه تمام یونیت های رزرو صندوق موج در بازار روز یکشنبه صحبت کردیم . خبری منتشر شده است که ظاهرا صندوق ها افزایش سقف گرفته اند و اگر صف شوند، عرضه خواهند شد . این بدین معناست که تقاضا برای خرید این صندوق ها باعث افزایش سایز صندوق ها و خریدهای مجدد این صندوق ها در بازار خواهد شد.

#واچ_لیست_روزانه

#وبصادر : عرضه اولیه سهام نیشکر در بورس جدی تر شده و بازار به استقبال این خبر رفته است . سهم از دیگر همگروه های خود رشد کمتری داشته و به نظر می تواند نوسان خوبی در کوتاه مدت داشته باشد . منفی اول وقت بازار امروز فرصت خوبی برای خرید سهم است

#رمپنا : عرضه اولیه #ومپنا را دارد و به نظر سود خوبی از این محل شناسایی خواهد کرد. خرید رمپنا به دید نوسان در منفی های احتمالی و در محدوده ۱۰۰۰۰ تومان بسیار کم ریسک است

#بازار  #هشت_صبح  #تحلیل_قبل_از_بازار

ارزش معاملات خرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *