همانطور که انتظار داشتیم بازار دیروز با افزایش عرضه همراه شد و طبیعتا خریداران نیز کمی پا پس کشیدند . البته در مقاطعی شاهد افزایش تقاضا در بازار و رنج بازی در شاخص سازها بودیم، اما در مجموع این فروشندگان بودند که دست بالا را داشتند و در نهایت شاخص کل با حدود ۵ هزار واحد اصلاح به کار خود خاتمه داد . ارزش معاملات خرد با افت حدود ۳۰ درصدی به ۴٫۳۲۰ میلیارد تومان رسید و ۴۴۰ ملیلیارد تومان پول خرد از بازار خارج شد .   از منظر تکنیکالی روند کوتاه مدت شاخص کل و هم‌وزن صعودی است. دیروز نمادهای کوچک و متوسط تقاضای بیشتری به نسبت نمادهای شاخص‌ساز داشتند .

دو روز پیش روی بازار برای بازار بسیار مهم است . اینکه هیجان بازار به کلی تخلیه شده یا خیر را فقط گذر زمان مشخص می کند . اگر ارزش معاملات خرد طی امروز و فردا کاهشی باشد، باید گفت که هیجان به طور کامل تخلیه شده و باید منتظر اصلاح فرسایشی بازار طی روزهای آینده بود . اما اگر ارزش معاملات خرد مجددا با افزایش همراه شود و بتواند بالای ۵ همت تثبیت شود، می توان آسوده خاطر بود که روند صعودی جدیدی در بازار شکل گرفته است و میتوان به آینده بازار امیدوار تر  بود .

در بازار امروز اما شرایط کمی متفاوت است و خبرهایی از بازدید رئیس جمهور منتخب از سازمان بورس و دیدار با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی به گوش می رسد که می تواند به صورت موقت جو کلی بازار را بهبود بخشد . همچنین با مشخص تر شدن اعضای کابینه دولت، تا حدود زیادی جهت گیری تیم دولت جدید مشخص می شود . در مجموع بر این باور هستیم که در این شرایط بازار نباید در بی خبری به سر ببرد و هر خبر مثبتی می تواند برای بازار موثر باشد .

 

#واچ_لیست_روزانه

#خبهمن در گزارش ۱۲ ماهه حسابرسی شده به سود ۴۶۳ ریالی رسیده است و در تلفیقی هم به ۸۷۱ ریال . اگر ۲۰۰ ریال تقسیم کند و سود اصلی ۴۰۰ ریال باشد باز هم p/e زیر ۴ دارد . منفی احتمالی امروز و فردای سهم برای خرید جذاب است . مقاومت پیش روی سهم ۲۰۰۰ ریال و حمایت مهم آن ۱۵۰۰ ریال است .

#بازار  #هشت_صبح

شاخص سازها 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *