#خوب_است_بدانیم_که چهارشنبه ۲۰ تیر

۱) نمره بازار در انتهای روز گذشته بر اساس کانال پایش بازار منفی ۴۰
۲) ارزش معاملات خرد کانال خلاصه بازار ۳٫۶۵همت
۳) خالص معاملات کدهای حقیقی: منفی (۴۲۰میلیارد تومان)
۴) میانگین بازده معادل بانکی اخزا بر اساس کانال امیر ندیری: ۲۷٫۵۰
۵) وضعیت شاخص های اصلی بازار:
هم وزن: متعادل مثبت
کل: متعادل مثبت

۶) حباب صندوق های اهرمی ۱٫۶درصد الی ۱۰٫۰درصد. ضریب واقعی اهرمی از ۱٫۳۴ الی ۲٫۰۳

۷) حباب صندوق های طلا ۱٫۳درصد الی ۱۳٫۲درصد
۸) وزرای دولت پزشکیان براساس معیارهای خاصی تعیین خواهند شد که ظریف بر آن ها نظارت می کند اما معاون اول نخواهد شد. طبق گزارش های موجود بیش از نیمی از وزرا کمتر از ۵۰سال سن خواهند داشت و وزرا از بدنه وزارتخانه انتخاب می شوند.
۹) تا تنفیذ رئیس جمهور، معاون اول مدیر قوه مجریه است.
۱۰) واشنگتن مصمم به تغییر قدرت در گرجستان پس از انتخابات پارلمانی در ۲۶ اکتبر است. (سرویس اطلاعات روسیه)
۱۱) آمریکا نگران روابط هند و روسیه است. هم در خصوص دوقطبی شدن جهان هم در خصوص اوکراین.
۱۲) آمریکا و آلمان قاطعانه با پذیرش اوکراین در ناتو مخالفت کردند.
۱۳) به گفته ای بی سی نیوز دموکرات های مجلس نمایندگان در ساعت ۹ صبح به وقت محلی پشت درهای بسته دیدار خواهند کرد. (موضوع جلسه عملکرد جو بایدن به عنوان نامزد ریاست جمهوری است)
۱۴) سخنرانی پاول انجام شد و بازارها نوسان خاصی نکردند. وی گفت “جدیدترین داده های بازار کار سیگنال کاملاً واضح ارسال کرده است که بازار کار به میزان قابل توجهی خنک شده است. داده های سه ماهه اول از اطمینان بیشتر در مسیر تورم برای این که فدرال رزرو به کاهش نرخ ها نیاز دارد، پشتیبانی نمی کند. بالا نگه داشتن نرخ های بهره برای مدتی بیش از حد طولانی رشد اقتصاد را به خطر می اندازد”
۱۵) نظرسنجی رویترز در روز سه‌شنبه نشان داد وام‌های جدید یوان چین در ژوئن نسبت به ماه مه بیش از دو برابر شده است، زیرا بانک مرکزی حمایت سیاستی از اقتصاد را در بحبوحه بهبود متزلزل ادامه می‌دهد.
۱۶) رئیس بانک مرکزی چین متعهد شده است که به یک سیاست پولی حمایتی پایبند باشد. وی در این باره گفت بانک مرکزی چین به طور انعطاف پذیری از ابزارهای مختلف سیاست پولی از جمله نرخ بهره و نسبت های ذخایر قانونی برای ایجاد یک محیط پولی و مالی خوب برای توسعه اقتصادی استفاده خواهد کرد.
۱۷) تحلیلگران بانک گلدمن ساکس معتقدند در نیمه دوم سال جاری میلادی نرخ رشد اقتصاد آمریکا به ۲ درصد کاهش می یابد و رشد شاخص های بورس متوقف خواهد شد. علت این پیش بینی، نگرانی های سیاسی و افت بازده شرکت هاست. (بورس۲۴)
۱۸) در حالی که فعالیت بازار به دلیل تعطیلات روز استقلال آمریکا نسبتاً کم بود، ترکیب سه‌گانه کاهش ذخایر نفت خام، بنزین و گازوئیل آمریکا این امید را در بازار ایجاد کرده است که تقاضای تابستانی آنقدرها هم بد نخواهد بود.
۱۹) قیمت غلات به پایین ترین میزان از زمان همه گیری کرونا رسیده است زیرا به نظر می رسد تولید افزایش خواهد یافت.
۲۰) افزایش قیمت در بازارهای حمل و نقل کانتینری از ماه مه در بحبوحه اختلالات مداوم در زنجیره تامین بدون وقفه ادامه دارد. بسیاری از بازیگران در حوالی بالاترین سطوح تقریباً دو ساله، در قلمرو قیمت دوران همه‌گیری، اکنون به طور گسترده به دنبال سرنخی هستند که نشان می‌دهد افزایش نرخ حمل‌ونقل از اینجا چگونه ممکن است بالا برود. (پتروتحلیل)
۲۱) در حالی تصویب شده است که بانک مرکزی برای تامین کود و نهاده های مورد نیاز بخش کشاورزی ۴ همت تسهیلات در اختیار شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قرار دهد. که اوره⁩ سازان چشم به راه نقد شدن طلب ۵۰ همتی خود از بزرگترین خریدار اوره هستند. (پتروتحلیل)
۲۲) انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران آمار کامل حجم و ارزش صادرات سه ماهه سال ۱۴۰۳ زنجیره فولاد کشور را منتشر کرد که بر این اساس ارزش صادرات زنجیره فولاد کشور، ۱۹ درصد معادل تقریبی ۴۰۰ میلیون دلار کاهش داشته است.
۲۳) مدیر کل دفتر صادرات گمرک از ابلاغ رفع ممنوعیت صادرات قند حاصل از شکر سفید خبر داد.
۲۴) در حال حاضر روزانه ۱۲۰ میلیون لیتر بنزین در سراسر کشور مصرف می‌شود که باید ۷ میلیون لیتر آن را وارد کنیم.
۲۵) در خردادماه کمترین مقدار صادارت کیلینکر در ۱۲ ماه اخیر رقم خورد. طبق آمار منتشر شده توسط گمرک ۴۴۲ هزار تن کیلینکر (ماه گذشته ۹۲۳ هزار تن) به ارزش ۴۲۸ میلیارد تومان (ماه گذشته ۸۶۷ میلیارد تومان) صادر شده است. بیش از ۵۰% صادارت به عراق بوده است. (کالا داده)
۲۶) مدیرعامل نوری می گوید “حذف معافیتهای مالیاتی مناطق ویژه، به صادرات شرکتهای پتروشیمی آسیب زده است.”
۲۷) وزارت نفت اعلام کرد “ظرفیت تولید نفت ایران تا پایان امسال به روزانه ۴ میلیون بشکه می‌رسد.”
۲۸) رئیس سازمان خصوصی سازی در نامه ای از آمادگی عرضه سهام شرکت های پالایش گاز پارسیان ، پالایش گاز فجر جم، کشت و صنعت دامپروری مغان ، پالایش نفت آبادان و طراحی و ساختمان نفت در بازار فرابورس خبر داد.
۲۹) شرکت‌های ایران خودرو و سایپا در انتظار ابلاغ قیمت‌های جدید از سوی وزارت صمت هستند.
۳۰) سرپرست معاونت پارلمانی ریاست‌جمهوری از تدوین لایحه‌ای برای رفع محدودیت واردات خودرو توسط اشخاص حقیقی و شرکت‌ها و تقدیم آن به مجلس شورای اسلامی خبر داد.
۳۱) طوفان استوایی بریل، که برای اولین بار در تگزاس به عنوان یک طوفان رده ۱ به خشکی رسید، به دلیل کاهش سرعت باد کاهش یافته است و اکنون به نظر می رسد بدون تأثیر بر بازارهای نفت خام داخلی ایالات متحده، از بین می رود.
۳۲) از اول فروردین ماه سال جاری تا ۱۶ تیرماه، ۱۹ میلیارد و ۳۶۸ میلیون دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو، کالاهای تجاری و بازرگانی، واردات در مقابل صادرات و خدمات تامین شده است.
۳۳) کاشی الوند ۴میلیارد تومان اقلام مازاد فروخت، ۲درصد سهام شکام بلوکی واگذار شد، دسانکو افزایش نرخ گرفت، مجمع درازک پس از حواشی به وجود آمده مجددا ۳۰ تیرماه برگزار می شود. فاراک یک قرارداد جدید دریافت کرد.
۳۴) وپست، بورس در خصوص افزایش سرمایه گزارش دادند.

ولید هلالات

 

حباب صندوق های اهرمی / حباب صندوق های اهرمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *