فملی
مس
مدير مس از سرمايه گذاري هزار ميليارد توماني براي احداث کارخانه اسيد در سرچشمه خبر داد و گفت: اين کارخانه با ظرفيت ۶۰۰ هزار تن، نزديک به ۶۰ درصد پيشرفت فيزيکي دارند همچنين کارخانه اسيد در خاتون آباد نيز ۴۰ درصد پيشرفت دارد که تا پايان سال ۹۷ به بهره برداري مي رسند و با بهره برداري از اين کارخانه ها، کل گاز SO2 مجتمع سرچشمه و خاتون آباد جذب شده و به اسيد تبديل مي گردد. مدير مس منطقه کرمان با بيان اينکه در کارخانجات مس ميدوک ۱۴۰ هزار تن کنسانتره توليد مي شود،

تصريح کرد:

مجموع کنسانتره اي که در مس منطقه کرمان توليد مي شود بالغ بر ۸۰۰ هزار تن با عيار ۲۵ درصد توليد مي باشد. در سونگون نيز مجموعا ۳۰۰ هزار تن کنسانتره توليد مي شود و در مجموع، کنسانتره توليدي شرکت ملي صنايع مس ايران حدود يک ميليون و ۱۰۰ هزار تن با عيار ۲۶ درصد مي باشد. مهندس حسني به تغيير تکنولوژي به فلش اشاره و بيان کرد: تکنولوژي کارخانه ذوب سرچشمه ريروب بود که يک تکنولوژي قديمي با سوخت فسيلي است که امسال کوره هاي ريورب را بعد از ۳۵ سال خاموش کرديم و با تغيير تکنولوژي، کوره فلش يک ماه قبل به بهره برداري رسيد.

وي با اشاره به اينکه ظرفيت ذوب مس سرچشمه توليد ۲۸۰ هزار تن آند در سال است و ظرفيت ذوب خاتون آباد ۸۰ هزار تن مي باشد که در سال آينده به ۱۲۰ هزار تن افزايش خواهد يافت، يادآور شد: مجموع ظرفيت توليد آند در مس منطقه کرمان به ۴۰۰ هزار تن خواهد رسيد.وي گفت: معادن دره زار، چاه فيروزه و دره آلو آماده سرمايه گذاري هستند و با بهره برداري از اين معادن، ۴۰۰ هزار تن کنسانتره به ظرفيت توليد ما اضافه خواهد شد.
تاریخ: ۹۶/۰۹/۲۷
لینک کانال تلگرام
ما را در آپارات دنبال کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *