سرمايه گذاري توسعه گوهران اميد (گوهران)

#گوهران

شرکت سرمايه گذاري توسعه گوهران اميد که سال مالی آن منتهی به آذر ماه است، توانست در سال مالی منتهی به آذر ۹۵ سود هر سهم را به ۴۹۶ ريال برساند که البته آزادسازی ذخائر یکی از علل این سود با اهمیت است.

در سال مالی منتهی به آذر ۹۶ نیز ۲۴۱ريال سود با سرمایه ۲۰۰میلیارد تومانی محقق شد. اینبار نیز بخشی از سود خالص وابسته به آزادسازی ذخائر بوده است.

در سال مالی منتهی به اخیر ۳۰۷میلیارد ريال سود سرمایه گذاری کسب شده است. این سودآوری عمدتا به شرکت های زیر وابسته بوده است:

گسترش نفت و گاز پارسيان ۱۴٫۶ میلیارد ريال
مديريت سرمايه گذاري اميد ۲۲میلیارد ريال
پتروشيمي مبين ۴۲میلیارد ريال
کارت اعتباري ايران کيش ۶۰میلیارد ريال
پتروشيمي جم ۲۹میلیارد ريال

سایر شرکت ها نیز سهم بسیار اندکی از تحقق سود سرمایه گذاری این شرکت داشته اند. نکته مثبت این است که سود خالص تمامی شرکت های مورد اشاره روندی کاملا صعودی دارد.

این شرکت در ابتدای سال ۳۶۷میلیارد ريال ذخیره در حساب ها منظور کرده اما در پایان سال آنرا به ۷۳٫۷ میلیارد ريال کاهش داده است.

همکنون میزان ذخائر اخذ شده ۹۱میلیارد ريال است که نشان می دهد شرکت ۱۷میلیارد ريال ذخیره گرفته است.

گوهران با سرمایه اسمی ۲۰۰میلیارد تومان، ارزش بازار ۱۸۰میلیارد تومان و خالص ارزش دارایی ۲۶۵میلیارد تومانی سود قابل تکرار ۳۶میلیارد تومانی دارد در حالی که ارزش پرتفوی این شرکت حدود ۳۳۵میلیارد تومان است لذا مشاهده می شود که نسبت dps به ارزش بازار پرتفو ۱۱درصد است.

در صورتی که شرکت پرتفوی خود را به سمت سهم های dps محور حرکت دهد و نسبت dps به ارزش بازار پرتفو را بهبود بخشد، این انتظار وجود دارد که به سادگی ۲۵۰ريال سود قابل تکرار ایجاد گردد.

پرتفوی شرکت از سهم های بسیار شناور و قابل معامله تشکیل شده و اصلاح آن کار آسانی است لذا به نظر می رسد که با تغییر مثبتی که در پرتفوی گوهران ایجاد شده، سال ۹۷ سود قابل تکرار شرکت رشد کند.

این سهم در مجمع اخیر ۱۶۰ريال سود تقسیم کرده که به نفع شرکت نیست. تقسیم ۱۰درصد سود خالص و انجام افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی می تواند روند صعودی سودآوری را بسیار هموار کند.
ولید هلالات

تاریخ :۱۳۹۷/۰۲/۰۴

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در کارگزاری فارابی

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

سرمايه گذاري توسعه گوهران اميد (گوهران) سرمايه گذاري توسعه گوهران اميد (گوهران) سرمايه گذاري توسعه گوهران اميد (گوهران) سرمايه گذاري توسعه گوهران اميد (گوهران) سرمايه گذاري توسعه گوهران اميد (گوهران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *