معدني‌وصنعتي‌چادرملو (كچاد)

#کچاد

یکی از خوب های صنعت فلزی-معدنی شرکت چادرملو است که طی سال های حضور در بازار سهام توانسته طرح های عظیمی اجرا کند.

این کنسانتره ساز دهه ۸۰ حالا به مالک یک مجتمع فولادی تبدیل شده و خود نیز ظرفیت تولید ۸۰۰هزار تن فولاد را داراست لذا خط تولید کاملی را در اختیار دارد.

چادرملو که ۲۲۴ريال سود داشت به مرور آنرا افزایش داد و نهایتا توانست ۳۵۸ريال سود بسازد. در سال ۹۶ مبلغ فروش ۶۵درصد نسبت به سال ۹۵ رشد کرد و سود خالص نیز ۵۷درصد افزایش یافت.

گندله و کنسانتره سنگ آهن با حاشیه سود ۴۴درصد و ۳۵درصد منجر به تحقق سود در این شرکت می شوند.

بر اساس آمارهای موجود هزینه تولید و فروش یک تن کنسانتره سنگ آهن ۱۴۶ هزار تومان است. این رقم برای گندله و شمش فولاد به ترتیب ۱۹۰هزار تومان و ۱٫۸۷میلیون تومان در هر تن است.

واحد تولید آهن اسفنجی این شرکت نیز در سال ۹۷ به بهره برداری می رسد لذا هزینه تولید فولاد به شدت کاهش خواهد یافت و این واحد از زیان ده بودن به سود دهی میرسد.

واحد ۸۰۰هزار تنی فولاد چادرملو در سال ۹۶ در ظرفیت ۴۵درصد کار کرده است و همین عاملی برای عدم سودآوری واحد فولاد بوده است در حالی که طی سال ۹۷ اسفنجی مازاد هم وجود دارد که به فروش می رسد بنابراین فضای سودآوری چادرملو در سال ۹۷ بسیار متفاوت است سال ۹۶ است و محصولات زیان ده با تولید اندک، به محصولات سودده با تولید انبوه تبدیل می شوند.

سود ناخالص عملیاتی سال ۹۶ در سطح ۱۰۴۵میلیارد تومان محقق شده که حاشیه سود ۳۰درصدی را به نمایش می گذارد. برای سال ۹۷ فرض تحلیلی ما این است که ۴۵۰۰میلیارد تومان فروش، ۱۳۳۴میلیارد تومان سود ناخالص و حاشیه سود ۲۹٫۷درصدی صورت گیرد.

با سودآوری با ثبات ارفع و حذف شدن سود حاصل از فروش دارایی طی سال ۹۷، می توان امیدوار بود که چادرملو بیش از ۴۵۰ريال eps دشت کند.

فراموش نشود که فضای سیاسی-اقتصادی کشورمان و حتی دنیا بسیار متغیر بوده لذا مفروضات به مرور می تواند به شدت تغییر کند.
ولید هلالات

تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۰۸

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در کارگزاری فارابی

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

معدني‌وصنعتي‌چادرملو (كچاد) معدني‌وصنعتي‌چادرملو (كچاد) معدني‌وصنعتي‌چادرملو (كچاد) معدني‌وصنعتي‌چادرملو (كچاد) معدني‌وصنعتي‌چادرملو (كچاد) معدني‌وصنعتي‌چادرملو (كچاد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *