شيرپاستوريزه‌پگاه‌خراسان‌ (غشان)

#غشان

شرکت شير پاستوريزه پگاه خراسان برای سال جاری در اولین پیشبینی ۴۴۷ريال با سرمایه ۲۰۰میلیارد ريالی سود پیشبینی کرده است. این شرکت در دوره های بعدی این سود را به ۴۵۰ ريال رسانده و عملا تغییری نکرده است.

بر اساس ترازنامه ۹ ماهه غشان ۶۷۵میلیارد ريال دارایی جاری، ۴۳۶میلیارد ريال بدهی جاری دارد. ۴۱۶میلیارد ريال ازین دارایی جاری، حساب دریافتنی است و ۱۰۲میلیارد ريال از بدهی بانکی نیز تسهیلات بانکی اخذ شده است.

در اولین پیشبینی:

۱۸۰۶ میلیارد ريال فروش
۲۲۸ میلیارد ريال سود ناخالص عملیاتی
۱۳ درصد حاشیه سود ناخالص
۱۰۰ میلیارد ريال هزینه عمومی اداری
۸۹ میلیارد ريال سود خالص
۵ درصد نسبت سود خالص به فروش ثبت شده است.

در سه ماه بهار آنچه واقعا محقق شده:

۳۶۲ میلیارد ريال فروش
۳۷ میلیارد ريال سود ناخالص عملیاتی
۱۰ درصد حاشیه سود ناخالص
۲۱ میلیارد ريال هزینه عمومی اداری
۱۴٫۵ میلیارد ريال سود خالص
۴ درصد نسبت سود خالص به فروش محقق شده است.

در مجموع شش ماه نخست طبق گزارش ها:

۳۶۲ میلیارد ريال فروش
۳۷ میلیارد ريال سود ناخالص عملیاتی
۱۲ درصد حاشیه سود ناخالص
۳۷٫۷ میلیارد ريال هزینه عمومی اداری
۴۲٫۷ میلیارد ريال سود خالص
۶ درصد نسبت سود خالص به فروش محقق شده است که در واقع ۴۷درصد بودجه محقق شده اما شرکت نسبت به دوره مشابه سال ۹۵ عملکرد مطلوب ندارد.

در نه ماه ۹۶ آنچه واقعا محقق شده:

۱۰۸۶ میلیارد ريال فروش
۱۳۳ میلیارد ريال سود ناخالص عملیاتی
۱۲٫۳ درصد حاشیه سود ناخالص
۶۱٫۶ میلیارد ريال هزینه عمومی اداری
۶۲٫۳ میلیارد ريال سود خالص
۵٫۷ درصد نسبت سود خالص به فروش محقق شده است که ۳درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ بالاتر است در عقب ماندگی ۶ ماه نخست سال طی پاییز به راحتی جبران می شود.

در مجموع ۱۲ ماهه ۱۴۰۵ میلیارد ريال فروش محقق شده و مبلغ فروش نسبت به پیشبینی اولیه که ۱۸۰۷ میلیارد ريال بوده سه مرتبه کاهش یافته است.

با حاشیه سود منطقی و تداوم روند سایر درآمد و هزینه ها، این شرکت قاعدتا ۴۵۰ريال سود خود را محقق ننموده و رقم تحقق یافته در حدود ۴۱۰ ريال است اما فرض اینکه شرکت توانسته باشد ۴۵۰ ريال سود بسازد به این معنی است که پس از تغییرات نرخ از پاییز به بعد حاشیه سود رشد کرده است و آنگاه سال ۹۷ بسیار بهتر از ۹۶ می تواند باشد اما شانس اینکه سود به طور کامل محقق شده باشد اندک است.

باید توجه داشت که به روش TTM همکنون p.e این سهم ۶٫۴ است و سود ttm 466 ريال است. این شرکت در زمستان ۹۵ بسیار عالی عمل کرده است، لذا اگر زمستان ۹۶ هم حاشیه سود نسبت به گذشته صعودی شده باشد، احتمال تحقق کامل سود ۴۵۰ ريالی مهیا می شود. در هر حال چون p.e نسبت به همگروهان مطلوب است حتی با تحقق ۴۱۰ريال eps هم به دلیل اصلاح قیمتی که از ۳۷۰ تومان تا ۳۰۵ تومان انجام داده،شرایط معاملاتی خوبی خواهد داشت.
ولید هلالات

تاریخ۱۳۹۷/۰۲/۱۶

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در کارگزاری فارابی

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

شيرپاستوريزه‌پگاه‌خراسان‌ (غشان) شيرپاستوريزه‌پگاه‌خراسان‌ (غشان) شيرپاستوريزه‌پگاه‌خراسان‌ (غشان) شيرپاستوريزه‌پگاه‌خراسان‌ (غشان) شيرپاستوريزه‌پگاه‌خراسان‌ (غشان) شيرپاستوريزه‌پگاه‌خراسان‌ (غشان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *