چند رکورد جدید و ادامه مهمان نوازی بورس ۵۰ ساله در طلایی ترین پاییز/تردد ۹۶ نماد

در طلایی ترین پاییز بورس ۵۰ ساله چند رکورد دیگر به دست آمد و میانگین بازدهی به ۱۰۳ درصد رسید و ۹۶ شرکت هم در تابلوها تردد کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بورس تهران در حالی صد و بیست و چهارمین روز کاری سال را سپری کرد که به رکوردهای تر و تازه ایی دست یافت تا با پهن کردن فرش قرمز و سفره ایی خوش رنگ و لعاب ، فعلا” میزبان شایسته و مهمان نواز بسیار دوست داشتنی برای سرمایه های قدیم و جدید باشد.

براساس این گزارش، امروز هم روند صعودی قیمت سهام اکثر شرکت ها ادامه یافت تا شاخص بورس طی ۷ روز کاری با افزایش بی سابقه ۳۱ هزار و ۸۱۰ واحدی مواجه شود و طلایی ترین پاییز عمر ۵۰ ساله را به نظاره بنشیند و شاهد میانگین سود ۱۰۳ درصدی آن هم در ۷ ماه اخیر باشد. درصدی که طی سال های به دست نیامده بود و حتی خوش بین ترین تحلیل گران هم نمی توانستند چند ماه قبل آن را پیش بینی کنند.

به این ترتیب درحالی به جز ۱۰ شرکت بورسی ، ۲۶۰ شرکت دیگر با رشد قیمت سهام به کار خود پایان دادند تا باز هم رکوردهای جدید ثبت شود که رکورد جهش روزانه شاخص نیز شکسته شد و طی آن بعد از پرش دیروز ۶ هزار و ۷۷۰ واحدی امروز با بیش از ۷ هزار و ۶۹۷ واحد به ارقام این متغیر مهم افزوده شد.

با این شرایط دماسنج بازار هم برای اولین بار از کانال ۱۹۵ هزارتایی عبور کرد و آماده سیر در ارقام بیش از ۲۰۰ هزار واحدی شد. از سوی دیگر ارزش روز بازار سهام شرکت های بورسی هم از ۷۴۴ هزار میلیارد تومان عبور کرد.

در رکوردشکنی امروز شاخص، شرکت های چون گل گهر، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، چادرملو، پتروشیمی پارس، ملی مس و پارسان با اثر ۶۵۶ تا ۲۶۲ واحدی بیشترین سهم را داشتند.

این درحالی است که رکورد تازه ایی هم برای آمار معاملات ثبت شد و طی آن با معامله بیش از ۴٫۸ میلیارد سهم، بالغ بر هزار و ۷۷۶ میلیارد تومان جابجا شد. بیشترین ارزش معاملات هم به شرکت های ملی مس، پالایشگاه بندرعباس و فولادمبارکه به ترتیب با ۱۷۳ ، ۱۴۲ و ۱۱۵ میلیارد تومان اختصاص داشت.

همچنین در حالی بیشترین تقاضای خرید شرکت های بورسی مربوط به پتروشیمی مبین و بانک صادرات با ۱٫۳ و ۱٫۲ میلیارد سهم و در سال های ۹۳ و ۹۴ بود که با بازگشت “وتجارت” ، صف خرید بیش از ۱٫۵ میلیارد سهمی تشکیل شد تا رکورد تازه ایی ثبت شود.

با این اوصاف هرچند اکثر فعالان با تکیه بر مسائل مختلف و قیمت دلار و رشد چند برابر سایر بازارها و… به روند صعودی قیمت ها امیدوارند اما با توجه به تجارب سال های گذشته و شرایط اقتصادی و سیاسی ، کارشناسان به اتخاذ رویه های محتاطانه و پرهیز از رفتارهای هیجانی و خود فریبی و عدم انتقال همه دارایی ها به بورس و گریز از حرص تاکید دارند.

توقف و بازگشایی ۹۶ شرکت

براساس این گزارش، در جریان معاملات امروز ، نماد ۳۲ شرکت‌ هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس ( بزرگترین شرکت بورس با ارزش روز ۵۱٫۶ هزار میلیارد تومانی ) ، توسعه معادن روی، سرمایه‌گذاری امید، توسعه معادن و فلزات، پترول، خدمات انفورماتیک، فنرسازی خاور، پتروشیمی فناوران، سیمان غرب، پشم شیشه، سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید، شیمیایی سینا، بهسرام، داروپخش، داروسازی امین، داروسازی زاگرس فارمد پارس، ساختمان تهران، کابل البرز، قند اصفهان، معدنی املاح ایران، آلومراد، قند مرودشت، البرزدارو ، ذغال سنگین نگین طبس، صنعتی مینو ، ایران تایر، کمباین سازی، گلتاش ، سیمان درود، ، معادن بافق، مس شهید باهنر و لعاب ایران به دلایلی چون رشد بیش از ۲۰ تا ۵۰ و ۶۰ درصدی و اعلام رویداد مهم بسته شدند.

در مقابل نماد ۶۴ شرکت‌ باز شد که شامل سرمایه‌گذاری غدیر، بانک های پارسیان و تجارت، چادرملو، گل‌گهر، پتروشیمی خارک، فولاد هرمزگان ، سرمایه‌گذاری خوارزمی، سرمایه‌گذاری توسعه ملی، پتروشیمی آبادان، سرمایه‌گذاری ساختمان ، برکت، چدن‌سازان، حفاری شمال، داروسازی کوثر، توسعه صنایع بهشهر، فولاد آلیاژی، نورد آلومینیوم، مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر، ریخته‌گری تراکتورسازی، موتوژن، پمپ سازی، توسعه ساختمان، سرمایه‌گذاری سبحان، کارخانجات مخابرات ایران، سیمان غرب، نفت بهران، سایپا آذین، صبانور، جوشکاب یزد، لبنیات پاک، مینو، کاشی سعدی، کاشی الوند، باغمیشه، قند پیرانشهر، خودکفایی آزادگان، بالاست ، پتروشیمی کازورن، بهپاک، توکارنگ فولاد سپاهان، پخش البرز، سیمان هگمتان، کاشی تک‌سرام، شیشه و گاز، سرمایه‌گذاری توکافولاد، سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید، فرآوری ذغال‌سنگ پرورده طبس، سیمان مجد خواف، فارسیت دورود، گروه دارویی البرز، بارز، نوش‌پونه مشهد، نصیرماشین، توکارنگ فولاد سپاهان، داروپخش، سبحان انکولوژی، سیمان لار سبزوار، کارخانجات مخابراتی ایران، بیمه ما، پخش البرز، توکاریل، تبرک،صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود و بیمه حافظ بودند.
بورس پرس

تاریخ :۱۳۹۷/۰۷/۰۸

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *