اولویت های وزیر پیشنهادی اقتصاد/ برنامه مفصل برای بورس و افزایش سرمایه بانک‌ها

وزیر پیشنهادی اقتصاد با اعلام مهمترین اولیت ها از وجود برنامه مفصل برای بورس و افزایش سرمایه بانک‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، فرهاد دژپسند درباره برنامه های مدنظر برای وزارت اقتصاد ، با اشاره به اینکه ایران در شرایطی ویژه و حساس قرار دارد و ناشی از عوامل مختلف بوده و عامل غالبی هم وجود ندارد، به خانه ملت گفت: افزایش نرخ ارز یک واقعیت است و حدود ۸۵ درصد واردات مربوط به مواد اولیه و کالای واسطه‌ای و سرمایه‌ای است. بنابراین هزینه تولید با نرخ رشد ارز بالا می‌رود. در این راستا بانک‌ها باید به تولید کمک کنند و نظام بانکی اصلاح شود.

وی اصلاح نظام بانکی ، استفاده از منابع داخلی از سرمایه‌گذاری خارجی، توجه به کمربند ایمنی معیشت و اقشار آسیب‌پذیر و حقوق‌بگیر ، جلوگیری از فرارمالیاتی، استقرار گمرک نوین، اقتصاد بدون نفت ، ممانعت از حرکت نقدینگی به بازار سوداگرانه ، اعتماد به فعالان اقتصادی ، ثبات سیاست‌ها، هماهنگی تیم اقتصادی، استفاده از شیوه مدیریت جمعی و خردجمعی از دیگر اولویت ها و برنامه های مدنظر معرفی کرد.

برنامه مفصل برای عمیق تر شدن بورس و افزایش سرمایه بانک‌ها

وزیر پیشنهادی اقتصاد بازار سرمایه را هم مورد توجه قرار دارد، افزود: شناسایی عوامل مخل ثبات بورس باید مورد توجه قرار گیرد و رفع شود.در این میان برنامه مفصل برای گسترش عمق بورس وجود دارد و سهم بورس باید در تأمین مالی افزایش یابد.

دژپسند با بیان اینکه تحریم اثر ندارد اما می‌شود آثار تحریم را مدیریت کرد، افزود: یکی از برنامه‌ها توجه به افزایش سرمایه بانک‌ها است که باید با فروش دارایی و املاک مازاد بانک‌ها و عبور از بنگاهداری به این موضوع توجه شود. از سوی دیگر باید در خصوص خروج بانک‌ها از بنگاهداری نقش مهمی ایفا کرد.

شعار مردم صبر کنید

وی گفت: نمی‌خواهم شعار بدهم مردم صبر کنید ارزان می‌شود و مدام بگویم صبر کنید چرا که رابطه تعاملی وجود دارد و علاوه بر اینکه از مردم می‌خواهم ضمن درک شرایط و همراهی با دولت، باید دولت راهکاری بدهد تا دغدغه مردم کاهش یابد.

وزیر پیشنهادی اقتصاد تصریح کرد: به طور مثال مقامات مسئول یک کشور در زمان کمبود سوخت لباس گرم می‌پوشد و علامت می‌دهند مردم همراهی کنند باید مردم بدانند دولتمردان به دنبال حداکثر کردن رفاه مردم هستند و در زمانی که از بیرون فشار ایجاد می‌شود باید از تقاضای کاذب خودداری شود و در زمان رشد قیمت باید تقاضا کم شود البته باید در فرهنگ‌سازی و آموزش کار کرد تا سیاست اقتصادی قابل اجرا شود.

رابطه حسنه با مجلس

دژپسند افزود: رابطه حسنه با مجلس وجود دارد و انتظار ادامه رابطه در صورت رأی اعتماد مجلس بدیهی است و باید به صورت محتوایی کمک شود، در اندیشه‌ورزی و انجام امور نیز تعامل باید شود و در برخی طرح‌ها و لوایح مانند مالیات بر ارزش افزوده و صندوق مکانیزه فروش باید در اولویت بررسی باشد.
بورس پرس

تاریخ :۱۳۹۷/۰۸/۰۱

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *