سهم آماده عرضه اولیه بعدی بورس و زمان عرضه دو زیرمجموعه ” فارس “

مدیر پذیرش بورس تهران با اعلام شرکت آماده عرضه اولیه بعدی و زمان عرضه دو زیرمجموعه دیگر هلدینگ خلیج فارس، درخصوص پیشرفت مراحل پذیرش شرکت های دیگر آماده عرضه نیز توضیحاتی داد.

اسماعیل درگاهی در گفت و گو با پایگاه خبری بورس پرس، در خصوص احتمال عرضه اولیه سهام پتروشیمی نوری در هفته آینده که قبلا” اعلام شده بود اواخر مهر خواهد بود ، گفت: با تغییر متغیرها، بازار نیز تغییر کرده و بهتر است زمان مشخصی برای عرضه اعلام نشود اما این شرکت در اولویت های عرضه قرار دارد و احتمالا عرضه بعدی خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی دیگر درباره زمان عرضه شرکت آریاساسول با استناد به اظهارات مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس گفت: از مجموعه “فارس” فراهم کردن شرایط برای عرضه ۳ شرکت پتروشیمی نوری، بندر امام و آریاساسول در برنامه است. منظور مدیرعامل از بزودی تا پایان سال بوده که فرایند آن در حال انجام است. درصورتی که اتفاق خاصی نیفتد این ۳ شرکت بزرگ تا پایان سال جاری در بورس عرضه خواهند شد.

این مقام مسئول درخصوص پیشرفت مراحل پذیرش شرکت های دیگر آماده عرضه اولیه از جمله فروشگاه زنجیره ای افق کوروش و سیمرغ نیز توضیح داد: افق کورش مراحل بیشتری را نسبت به سیمرغ جلو برده و احتمالا نماد آن در هفته های آتی در سامانه کدال درج خواهد شد.

درگاهی ادامه داد:

زمان عرضه مشخص نیست و به سهامدار برمی گردد که چگونه روی قیمت و گزارشگری توافق شود. سیمرغ هم یک مرحله عقب تر بوده و قرار است از سهامی خاص به عام تغییر کند اما به علت اینکه فروشنده بانک است و بحث فشار بانک مرکزی بر بانک کشاورزی وجود دارد به قطع یقین تا پایان سال عرضه آن انجام می شود.

درگاهی ادامه داد: متغیرهای زیادی از سهامدار عمده گرفته تا بازار در عرضه شرکت ها نقش دارند. بعضی مواقع چالش هایی برای شرکت ها مطرح می شود که عرضه آنها طولانی می شود با توجه به رویکرد مدیرعامل جدید تغییر رویه ای خواهیم داشت که تا آخر سال تلاش شود عرضه ۱۲ شرکت قطع به یقین انجام شود.

به گفته وی ، در مدل کاری درصورت پذیرش و درج شرکت کار از نظر بورس تهران تمام شده محسوب می شود و مابقی تکلیف شرکت است که اقدام به عرضه سهام کند.
بورس پرس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *