سهم آماده عرضه اولیه بعدی بورس و زمان عرضه دو زیرمجموعه ” فارس ”

مدیر پذیرش بورس تهران با اعلام شرکت آماده عرضه اولیه بعدی و زمان عرضه دو زیرمجموعه دیگر هلدینگ خلیج فارس، درخصوص پیشرفت مراحل پذیرش شرکت های دیگر آماده عرضه نیز توضیحاتی داد.

اسماعیل درگاهی در گفت و گو با پایگاه خبری بورس پرس، در خصوص احتمال عرضه اولیه سهام پتروشیمی نوری در هفته آینده که قبلا” اعلام شده بود اواخر مهر خواهد بود ، گفت: با تغییر متغیرها، بازار نیز تغییر کرده و بهتر است زمان مشخصی برای عرضه اعلام نشود اما این شرکت در اولویت های عرضه قرار دارد و احتمالا عرضه بعدی خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی دیگر درباره زمان عرضه شرکت آریاساسول با استناد به اظهارات مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس گفت: از مجموعه “فارس” فراهم کردن شرایط برای عرضه ۳ شرکت پتروشیمی نوری، بندر امام و آریاساسول در برنامه است. منظور مدیرعامل از بزودی تا پایان سال بوده که فرایند آن در حال انجام است. درصورتی که اتفاق خاصی نیفتد این ۳ شرکت بزرگ تا پایان سال جاری در بورس عرضه خواهند شد.

این مقام مسئول درخصوص پیشرفت مراحل پذیرش شرکت های دیگر آماده عرضه اولیه از جمله فروشگاه زنجیره ای افق کوروش و سیمرغ نیز توضیح داد: افق کورش مراحل بیشتری را نسبت به سیمرغ جلو برده و احتمالا نماد آن در هفته های آتی در سامانه کدال درج خواهد شد.

درگاهی ادامه داد: زمان عرضه مشخص نیست و به سهامدار برمی گردد که چگونه روی قیمت و گزارشگری توافق شود. سیمرغ هم یک مرحله عقب تر بوده و قرار است از سهامی خاص به عام تغییر کند اما به علت اینکه فروشنده بانک است و بحث فشار بانک مرکزی بر بانک کشاورزی وجود دارد به قطع یقین تا پایان سال عرضه آن انجام می شود.

درگاهی ادامه داد: متغیرهای زیادی از سهامدار عمده گرفته تا بازار در عرضه شرکت ها نقش دارند. بعضی مواقع چالش هایی برای شرکت ها مطرح می شود که عرضه آنها طولانی می شود با توجه به رویکرد مدیرعامل جدید تغییر رویه ای خواهیم داشت که تا آخر سال تلاش شود عرضه ۱۲ شرکت قطع به یقین انجام شود.

به گفته وی ، در مدل کاری درصورت پذیرش و درج شرکت کار از نظر بورس تهران تمام شده محسوب می شود و مابقی تکلیف شرکت است که اقدام به عرضه سهام کند.
بورس پرس

تاریخ :۱۳۹۷/۰۷/۲۹

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *