گزارش هفتگی بازار بورس منتهی به ۱۴ آبان

روز شنبه بازاری متعادل را شاهد بودیم و به نظر می رسید

در روز شنبه فشار فروش در اکثر گروه ها قابل توجه بود اما. رفته رفته و با گذشت ۱ ساعت از آغاز معاملات شاهد بهبود تقاضا در کلیت بازار بودیم که البته مجددا در ساعات پایانی فشار فروش در اکثر نمادها مشهود بود.
در فلزی ها ذوب، فملی، میدکو، فباهنر، فولای، فسرب، فزرین و فپنتا با معاملاتی مثبت همراه شدند.

در گروه فراورده های نفتی نمادهای گروه پالایشی با فشار فروش آغاز کردند و رفته رفته اکثر نمادها با حمایت روبرو شدند.

در محصولات شیمیایی فضا نوسانی با گرایش به دامنه های منفی در اکثر نمادها بود. شغدیر، وپترو، جم، شپاکسا، کرماشا با فشار عرصه بیشتری روبرو بودند

در معدنی ها کروی، کنور، ومعادن، کبافق و کاما مورد توجه بودند و کچاد و کگل کم حجم و متعادلند. رشد قیمتی فلزات اساسی در بازارهای جهانی از عمده دلایل اقبال به نماد کروی بود.

اخبار تحریم آمریکا در ۱۳ آبان تاثیر خود را در بازار قبلا گذاشته بود. روز یکشنبه بازار مثبتی شاهد بودیم اما به ناگاه در ساعت ۱۱ با اعلام خبر رد لایحه ضد تروریسم در مجلس به ناگهان عرضه ها در بازار افزایش پیدا کرد.

یکشنبه بازار كم حجم و با گرايش مثبت به نمادهاي بزرگ آغاز به كار كرد . خبر رد لایحه CFT توسط شواری نگهبان افزایش فشار عرضه بر کلیت بازار را به همراه داشت. پس از افزایش مقطعی عرضه ها، شاهد جمع شدن بسیاری از صف های فروش در بازار و تعادل نسبی در نمادهای بزرگ بودیم. گروه خودرو و بانک فشار فروش بیشتری را نسبت به کلیت بازار تجربه کردند.
اخبار پیرامون CFT و با افزایش عرضه ها نماد وتجارت، وپست، وکار، وخاور، وسینا و وپارس به کف مجاز رسیدند.
در گروه انبوه سازی ثنوسا، کرمان، ثپردیس و ثالوند مورد توجه بودند.

در روز سه شنبه بازار با گرايشي مثبت به گروه هاي بانك، خودرو، انبوه سازي آغاز به کارکرد.
در فلزی ها نیز معاملاتی متعادل و مثبت در جریان بود. ذوب با توجه به مجوز افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی به صف خرید رسید. فولاد، فملی متعادل و مثبت بودند.

. ونفت با توجه به شفاف سازی در رابطه با راه اندازی واحد قیرسازی متوقف شد. شبریز نیز بیش از دو درصد رشد داشته و شرانل و شبهرن از نمادهای منفی گروه بودند.
در روز سه شنبه شبصیر تازه وارد فرابورسی ها بود و رکورد عرضه اولیه هم در این روز جا به جا شد و ۲۶۲ هزار نفر درخواست برای خرید شبصیر دادند.

گروه خودرو هفته مناسبی را پشت سر گذاشت و با توحه به شایعه افزایش قیمت خودرو صف های خرید سنگین در نمادهای لیدر این گروه مانند خساپا و خپارس چشم نوازی می کرد اما در روز سه شنبه با تکذیب خبر افزایش نرخ توسط سایپا صف خرید عرضه شد و در نهایت در دامنه مثبت به کار خود پایان داد.

تقاضا در روز های دوشنبه و سه شنبه پس از اعلام یک لیست ۷۰ صفحه ای توسط آمریکا مبنی بر تحریم شرکت ها، نشان از توجه سرمایه گذاران به این بازار دارد

تاریخ :۱۳۹۷/۰۸/۱۸

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *