پیش بینی وضعیت کلی این هفته بورس و معرفی چند تک سهم مقبول

یک کارگزاری با تکیه بر مهمترین عوامل داخلی و خارجی ، وضعیت کلی بازار و روند شاخص بورس در هفته جاری را به همراه سه تک سهم مقبول را پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی بورس ایران هفته حساس بعد از تحریم ها را با شاخص ۱۸۵ هزار واحدی شروع می کند که کارگزاری آبان برای روزهای آینده اعلام کرد بازار سهام در چند هفته اخیر متاثر از اخبار پیرامون تحریم ها و البته نوسان قیمت های جهانی درگیر روندی نه چندان روشن بوده و همچنان درگیری بین عرضه و تقاضا نتوانسته روندی مشخص را برای بازار به همراه داشته باشد.

هفته گذشته بازار با اخبار سیاسی – اقتصادی نه چندان مثبتی روبرو بود و البته با حمایت هایی، در مجموع با رشد به کار خود پایان داد. به نظر می رسد وضعیت کلی بازار همچنان نوسانی و با کاهش حجم و البته ورود نقدینگی به تک نمادها پیگیری شود.

این موضوع در وضعیت نموداری شاخص کل نیز مشهود است و رشد اخیر شاخص به منظور لمس و عبور از سقف قبلی نه تنها از لحاظ حجم معاملات قابلیت اتکا ندارد بلکه ساختار متداخل موج صعودی اخیر نیز ساختاری انگیزشی به نظر نمی رسد.

در گروه های بزرگ بازار، افت قیمت جهانی نفت و فلزات می تواند فضایی نوسانی با گرایش به افت آرام قیمت ایجاد کند و همچنان رشد ارز در بازار آزاد و ایجاد فاصله با نرخ فروش شرکت ها، احتمال ریزش دامنه دار را در این گروه ها کاهش می دهد و البته گزارش فعالیت ماهیانه صادراتی ها و فروش مقداری در این شرکت ها از عوامل مورد توجه بازار خواهد بود.

در گروه های کوچکتر نیز اخباری مانند مجوز افزایش قیمت ها و تایید افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی داریی ها و دیگر اخبار تاثیر گذار می توان رشد تک سهم ها را خصوصا در گروه های بانک، انبوه سازی، خودرو، رایانه و اطلاعات خدمات فنی و مهندسی به دنبال داشته باشد.

از طرفی عرضه اولیه های پیش رو نیز می تواند در گروه های مربوطه به خصوص گروه مستعد معدنی طرف تقاضا را تا حدودی تحریک کند و همچنین تک سهم هایی مانند “وغدیر، وامید و کگل ” را در کانون توجه بازار قرار دهد.

در بازارهای جهانی، قیمت نفت تحت تاثیر معافیت های اعمال شده به مشتریان نفت ایران و البته رشد ذخایر استراتژیک امریکا در کنار افزایش تولید این کشور در آستانه انتخابات میاندوره ای با کاهش قابل توجه همراه بوده و به نظر می رسد بازار به مرور به سمت تعادل خواهد رفت و بسته به وضعیت تولیدکنندگان می توان بازگشت نسبی قیمت را در بازار انتظار داشت.

آمار مناسب بخش تولیدی که آمریکا منتشر شد در کنار چشم انداز افزایش نرخ بهره در آخرین نشست پیش روی فدرال رزرو در سال جاری میلادی رشد شاخص دلار و فشار بر بازارهای کالایی را به همراه داشته است که پایداری وضعیت نوسانی بازارهای جهانی را تا پایان سال میلادی محتمل می سازد.
بورس پرس

تاریخ :۱۳۹۷/۰۸/۱۹

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *