شوک سنگین یک شرکت به دو مالک بورسی با تعدیل منفی ۳ هزار و ۸۳۳ درصدی

یک شرکت با تغییر ۱۸۰ درجه ایی و تعدیل منفی ۳ هزار و ۸۳۳ درصدی درآمد ، رکورددار منفی شد و شوک سنگینی را به دو مالک حقوقی حاضر در بورس وارد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سیمان ایلام که یکی از شرکت های حاضر در بازار دوم معاملات بورس بشمار می رود قبل از شروع داد و ستد امروز با توقف یک روزه نماد و بازگشایی بدون محدودیت نوسان در فردا روبرو شد که ناشی از ثبت رکورد منفی جدید بود .

این رویداد ناشی از تغییر ۱۸۰ درجه ایی “سیلام” ۴۱٫۲ میلیارد تومانی بود که طی آن پیش بینی سود ۹ ریالی هر سهم مالی منتهی به ۳۰ دی سال جاری با تعدیل منفی ۳ هزار و ۸۳۳ درصدی به ۳۳۶ ریال زیان تبدیل شد و در عملکرد ۱۰ ماهه هم با تحقق زیان ۳۰۷ ریالی همراه بود.

سیمان ایلام که دارای دو سهامدار عمده حاضر در بورس و شامل سیمان تهران و سرمایه گذاری امید با سهم ۵۰ و ۴۷ درصدی است، درباره این شوک سنگین توضیح داد: در اولین پیش بینی درآمد هر سهم ، درآمد حاصل از فروش زمین شهر ایلام ۶٫۵ میلیارد تومان پیش بینی شده بود که موفق به فروش آن نشد.

همچنین به دلیل رکود بازار فروش سیمان داخلی و کاهش مصرف سیمان در بازارهای هدف شرکت و افزایش تعرفه گمرکی در صادرات محصولات به عراق و مشکلات متعدد بویژه حمل و نقل ، تناژ و مبلغ فروش در مقایسه با بودجه اولیه تحقق پیدا نکرده است .
بورس پرس
تاریخ :۱۳۹۷/۰۹/۱۸

#سهامدار  #کد_بورسی #شرکت

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *