۱) رسانه ها به صورت غیر رسمی مدعی هستند که ” دولت قرار است اوراق سلف موازی با پشتوانه نفت خام را عرضه کند که در این طرح ۲۲۰ میلیون بشکه در فاصله یک‌ساله پیش‌فروش می‌شود”

۲) تیتر یک کیهان “فروش اوراق نفتی گشایش اقتصادی نیست، فاجعه است”

۳) رئیس مجلس می گوید “درباره طرحِ مطرح در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا اختلاف نظر کارشناسی وجود دارد. باید اجازه داد بحث ها در فضای کارشناسی به نتیجه نهایی برسد.

۴) عضو مجمع تشخیص می گوید “موضوع پذیرش لوایح چهارگانه مرتبط با FATF به کلی منتفی است و به وعده روسای جمهور و مجلس برای گشایش اقتصادی ربطی ندارد.”

۵) دولت در جلسه سران قوا پیشنهاد داده با استفاده از قرارداد اوراق سلف موازی اقدام به پیش فروش نفت کند. این جزئیات نشان می‌دهد دولت قصد دارد با هدف تامین نقدینگی مورد نیاز خود تا سقف ۲۰۰ میلیون بشکه نفت در بورس پیش فروش کند.

۶) دلار آزاد ۲۰٫۷۰۰ – دلار نیما ۱۸٫۴۸۰ – دلار پتروشیمی ها برای این هفته ۱۸٫۳۸۳ تومان

۷) از امروز گروه فلزات و پالایش نفت از ساعت ۱۱ معاملات خود را آغاز می کنند و تا ۱۵ ادامه دارد. سایر گروه ها از ۸:۳۰ تا ۱۱ خواهند بود.

۸) علیرضا صالح، می گوید “دومین صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله با نام صنایع پالایش نفت متشکل از ۱۵درصد سهام شرکت‌های پالایش نفت تبریز، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران، اوایل شهریور عرضه می شود.”

۹) ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان، از جمع‌آوری امضا برای استیضاح وزیر نفت در مجلس خبر داد.

۱۰) ضریب اعتبار دهی کارگزاری ها به ۱۰درصد کاهش یافت. این آخرین کاهش در ضریب بود و اقدامی قابل دفاع در جهت عدالت در تخصیص اعتبار محسوب می شود.

۱۱) عرضه اولیه ثبهساز برای روز چهارشنبه ۲۲ مرداد قطعی شد. ۱۰۰۰ سهم ۲۲۰ تومانی می توانید درخواست بدهید.

۱۲) احمد توکلی نسبت به مدل اطلاع رسانی حسن روحانی اعتراض کرده و می گوید افزایش ابهام برای مردم چه نکته مثبتی به دنبال دارد؟

۱۳) روز گذشته اوره پریل ۳۶میلیون ريال هر تن قیمت خورد.

۱۴) فروس، خودکفا، بترانس، بهپاک افزایش سرمایه می دهند.

۱۵) بانک ها توافق کردند حداقل ۵۰درصد ارزش روز سهام عدالت ازاد شده را به عنوان وثیقه بپذیرند و تسهیلات پرداخت کنند .

۱۶) مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان آنکه صادرات در ۴ ماه گذشته نسبت به سال ۹۸ افزایش دو برابری داشته است، روند فعالیت فملی را جلوتر از برنامه‌ریزی‌های انجام شده دانست.

۱۷) تملت پذیرش تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سنگین صادراتی برای شرکتهای “توسعه نفت و گاز صبا اروند” و “توسعه نفت و گاز صبای کنگان” به ارزش ۲۵۰۰میلیارد تومان را به عهده گرفت.

۱۸) تامین سرمایه دماوند از روز چهارشنبه قابل معامله می شود.

۱۹) قیمت فرآورده های فرعی پالایشی به بالاتر از دوران قبل کرونا رسیده که احتمالا اثر نرخ دلار نیمایی است. نفتا ۶۴میلیون ريال، لوبکات ۴۸میلیون ريال.

۲۰) سرخابی مهرماه بورسی می‌شوند.

۲۱) لیزینگ کارآفرین زیرمجموعه وکار به زودی وارد بازار می شود.

۲۲) بانک صنعت معدن ۵۱درصد واتی را ۳۳۱۰تومان در تاریخ ۲ شهریور عرضه می کند.

۲۳) مدیرعامل شسپا می گوید طرحی در خصوص تولید روغن های گروه ۲ و ۳ داریم که با ظرفیت ۵۰ هزار تن در دست اقدام و اجراست. همچنین طرحی دیگر برای تولید محصول وکس با زیر نیم درصد روغن با ارزش افزوده ۲۰۰ دلار در هر تن در حال اجرا داریم که این پروژه نیز در اواخر سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.

۲۴) یکشنبه، ارزش معاملات ۲۳هزار میلیارد تومان، ورود پول حقیقی ۲٫۴۷هزار میلیارد تومان.

۲۵) توجه حقیقی ها به، پالایشی، بانکی و انبوه سازی. نماد شپنا، شتران، شبندر، وبصادر، فملی، دی، وخارزم، ثشاهد مورد اقبال حقیقی ها. بیمه البرز، خبهمن، شبصیر، وسپه مورد حمایت حقوقی.

۲۶) شورای همکاری خلیج فارس متشکل از عربستان، قطر، عمان، بحرین، امارات و کویت خواهان تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران شده اند.

۲۷) فردا سه شنبه شورای امنیت در خصوص تمدید تسلیحاتی ایران جلسه دارد.

۲۸) پمپئو می گوید “دسترسی ایران به اسلحه و منابع مالی چین ، خاورمیانه را بی ثبات خواهد کرد”

۲۹) مشاور ارشد جو بایدن می گوید “ایالات متحده باید به توافق هسته ای با ایران بازگردد تا بتواند به حل اختلافات بین ایران و همسایگانش کمک کند.”

موفق باشید. ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

ولید هلالات

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *