شرکتهای در صف پذیرش درج و عرضه در بورس تهران مشخص شدند

هنوز به دلیل شرایط بازار و روند ارائه اطلاعات شرکت ها مشخص نیست که چه شرکتی زودتر گوی رقابت را از سایر شرکت ها ربوده و عرضه اولیه می شود.

مجید نوروزی، معاون ناشران و اعضای شرکت شرکت بورس اوراق بهادار تهران در خصوص شرکت هایی که تا کنون پذیرش شده اند به خبرنگار بورس ۲۴ گفت: از ابتدای سال ۹۹ تا کنون بیش از ۵۴ شرکت با سرمایه اسمی بالغ بر ۴٫۰۵۴٫۵۶۷ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران پذیرش شده اند.

وی افزود: برخی از شرکت های پذیرش شده تا کنون عرضه، برخی درج و برخی نیز در حال انجام اقدامات لازم جهت آماده شدن برای درج هستند.

چه شرکت هایی در بورس پذیرش شده اند؟

به گفته وی، شرکت های پذیرفته شده در صنایع مختلفی از قبیل سرمایه گذاری، فلزات اساسی، پتروشیمی، سیمان، مادر تخصصی، نیروگاه، عمران، لیزینگ و … فعالیت دارند. از جمله شرکتهای پذیرش شده در بورس تهران می توان به شرکتهای سرمایه گذاری استانی (تمامی استان ها)، سپید ماکیان، پتروشیمی بوعلی سینا، پتروشیمی اروند، مرغ اجداد زربال، لیزینگ اقتصاد نوین، پتروشیمی تبریز، پارس فولاد سبزوار، سیمان اردستان، تأمین سرمایه تمدن، سرمایه گذاری توسعه نور دنا و … اشاره نمود.

این شرکت ها در صف عرضه هستند؛ کدام زودتر، مشخص نیست

نوروزی‌ در مورد شرکت هایی که درج شده اند و در مرحله عرضه هستند گفت: از ابتدای سال ۹۹تا کنون ۳۶ شرکت با سرمایه اسمی بالغ بر ۳٫۱۰۸٫۷۶۶ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران درج شده اند. از جمله شرکت های درج شده که تا کنون عرضه نشده اند می توان به شرکت های سپید ماکیان، تأمین سرمایه تمدن، صنعت غذایی کورش، شرکت های سرمایه گذاری استانی (از قبیل استان های گیلان، ایلام، کردستان، خراسان رضوی، گلستان، خوزستان و …) اشاره نمود.

پتروشیمی بوعلی و مدیریت سرمایه مدار در راه اخذ مجوز …

نوروزی ادامه داد: همچنین شرکت های پتروشیمی بوعلی سینا و مدیریت سرمایه مدار نیز در حال اخذ مجوز ثبت به عنوان ناشر بوده و به زودی درج خواهند شد. همچنین شرکت چوب خزر کاسپین در خواستی برای پذیرش در بورس تهران ارائه نداده است.

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *