یک مقام مسئول در بورس اوراق بهادار تهران از نشست مشترک امروز اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و هیئت مدیره نهادهای اجرایی و نظارتی بازار سهام خبر داد.

امیر تقی خان تجریشی رئیس هیئت مدیره بورس تهران که با خبرنگار بورس ۲۴ سخن گفت ، توضیح داد : یکی از دستاوردهای جلسه امروز تاکید بر لزوم تشکیل اندیشکده بورس اوراق بهادار (همچون پژوهشکده پولی مالی در کنار بانک مرکزی) بود.

وی گفت : در این جلسه جمع بندی حاضران این بود که پایش فضای مجازی برای عدم سوء مدیریت در این حوزه و آنچه که به عنوان مدیریت فضای رسانه ای لازم است ، در ساختار سازمان و بورس‌ها انجام شود.

این مقام مسئول در شرکت بورس تهران تصریح کرد : در این جلسه گفته شد که در بحث دستورالعمل ها نیاز به تغییراتی وجود دارد و در خصوص فرهنگ سازی بازبینی هایی باید انجام شود تا جایی که آموزش به گونه‌ای باشد که نشست های آموزشی در شبکه های مختلف صدا و سیما برگزار گردد.در مورد بازگشت EPS (پیش بینی سود شرکت ها)هم پیشنهاداتی مطرح شد و این که نظرات کارشناسی بازار نشان می دهد این اتفاق در آینده ای نزدیک به وقوع می پیوندد.

تقی خان تجریشی با اشاره به این که در جلسه مزبور عنوان شد؛همدلی بین مجلس و نهادهای نظارتی بورس باید ادامه دار باشد ، گفت: نیاز به ارتقای سلامت بازار و رشد بازار سرمایه در راستای همدلی و هم افزایی بین مجلس شورای اسلامی و بورس وجود دارد.همچنین در این جلسه بیان شد که باید بازرسی ها به روز شود و بسیاری از مقررات و قوانین ضمانت اجرا داشته باشند.

وی گفت:

در این جلسه برخی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس ، بر افزایش نظارت بر معاملات مبتنی بر اطلاعات نهانی تاکید کردند.همچنین موضوع اهمیت اجرای مصوبات شورای عالی بورس و پیگیری انجام آن ها نیز مطرح شد.

تجریشی گفت : در این جلسه برخی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، بر افزایش نظارت بر معاملات مبتنی بر اطلاعات نهانی تاکید کردند.

وی گفت: یکی از جمع بندی های مهم جلسه امروز این بود که اعلام شد مجلس آمادگی هر گونه همکاری برای تقویت سرمایه گذاری بلند مدت، اصلاح قوانین و حمایت از بازار سرمایه را دارد.

بورس ۲۴

 

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *