۱)مدیر عامل صدر تامین می گوید “عرضه سهام زغال سنگ طبس در بازار سرمایه ارزش افزوده خوبی را برای سهامداران به ارمغان خواهد آورد. ۱۵ پروژه با سرمایه گذاری نزدیک به ۳۴۰۰ میلیارد تومان در مجموعه تاصیکو در حال انجام است.”

۲)دکتر سعدمحمدی سرپرست معاونت معدنی وزارت صمت می گوید ” در جلسه‌ای که در روز گذشته در کمیسیون صنایع و معادن مجلس داشتیم مقرر شد که با همکاری تشکل‌های زنجیره فولاد ظرف ۱۵ روز نظرات اصلاحی در مورد طرح مجلس برای تنظیم بازار فولاد اخذ شود و این طرح طبق اصول حرفه‌ای اصلاح شود. در این طرح، شرایط بورس نیز درنظر گرفته خواهد شد.”

۳) ارزش معاملات خرد ۱۲٫۶همت، خروج پول حقیقی ۷۹۱میلیارد تومان. ورود پول حقیقی به صندوق درآمد ثابت ۶۲میلیارد تومان. ورود پول به غذایی و انبوه سازی و دارو توسط حقیقی ها. خروج پول از پالایشی، فلزی، شیمیایی.

۴)  اسلاک واکس سنگین ۱۳۰میلیون ريال، پلی پروپیلن ۲۸۳-۳۶۸ میلیون ريال، PVC هر تن ۲۸۱ – ۳۱۰ میلیون ريال، روغن پایه SN500 هر تن ۱۶۰میلیون ريال، شمش آلومینیوم ۴۷۵میلیون ريال، کاتد مس ۱۸۰۸ میلیون ريال. ورق گرم مبارکه ۱۷۳میلیون ريال.

۵) رئیس شورای رقابت می گوید “بعد از رصد اقتصاد کشور طی ۲ ماه آینده در خصوص قیمت گذاری خودروها تصمیم می گیریم.”

۶) پرسپولیس و استقلال دهه فجر درج نماد می شوند. (زمان عرضه آن ها مشخص نیست)

۷)  دلار سنا بر اساس درهم ۲۳٫۵۳۱ – ۲۳٫۵۵۱ تومان. دلار ملی صنایع مس ۱۹٫۰۰۰تومان. دلار پتروشیمی پارس ۲۰٫۳۰۰ تومان. دلار اسکناس تهران ۲۴٫۲۰۰ تومان.

۸) محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شستا می گوید “در راستای ارتقای ⁧شفافیت⁩ و اطمینان بخشی به سهام‌داران از روند رو به رشد عملکرد و سودآوری شرکت‌های شستا، برآورد عملکرد ۱۲ماهه سال ۹۹ کلیه شرکت‌های بورسی ⁧شستا⁩ داوطلبانه در ⁧ کدال⁩ منتشر می‌شود.”

۹) بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش بینی کرد قیمت هر بشکه نفت تحت تاثیر محدودیت عرضه در بازار و بهبود ملایم تقاضا تا جولای به ۶۵ دلار صعود خواهد کرد.

۱۰) پورابراهیمی می گوید “به جای پرداخت یارانه، قدرت خرید مردم را افزایش دهیم. روش‌حمایت از مردم الزاما کمک یارانه‌ای نیست.

۱۱) آذری جهرمی می گوید “داخلی کردن پهنای باند، دستوری نیست. اگر پهنای باند داخلی می‌خواهید؛ به ذائقه مردم احترام بگذارید؛ بجای بستن و محدود کردن، آزاد کنید و رفع انحصار”

۱۲) آئین نامه اخذ مالیات از خانه‌ها و خودروهای لوکس در دولت تصویب شد و بزودی ابلاغ می‌شود.

۱۳) به احتمال زیاد پنج شنبه هفته آینده با هواپیمای ماهان اولین محموله واکسن کرونا از روسیه وارد کشور می شود.

۱۴) وزیر صمت می گوید “روند افزایشی تولیدات خودرویی کشور در نیمه دوم امسال و کاهش قیمت انواع خودرو تداوم داشته است. سیاست وزارت صمت رقابتی کردن بازار خودرو و حذف دلالان و واسطه‌هایی است که بین تولید کننده و مصرف کننده قرار دارند.”

۱۵) علی صحرایی مدیرعامل شرکت بورس می گوید “‏تجربه نرخ گذاری دستوری نشان داده قیمت کالا در نهایت به قیمت بازار به دست مصرف کننده نهایی می رسد، اما توزیع ثروت و درآمد از شرکتها وسهامدارانشان به جیب واسطه ها می رود، در صنعت خودرو نیز این موضوع مصداق دارد. آزموده را آزمودن خطاست. یک بار قیمت ها را به بازار واگذار کنیم.”

۱۶) سخنگوی شورای نگهبان از تایید نشدن مصوبه اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری و ارجاع به مجلس خبر داد.

۱۷) تحلیلگران می گوید “بانک انگلیس از محرک بیشتر برای اقتصاد جلوگیری خواهد کرد و بعید است که در سال جاری نرخ بهره منفی را اعمال کند. با خوش بینی ها پیرامون واکسن، پوند تقویت شده و به بالاترین سطح ۳ ساله نزدیک شد.”

۱۸) تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، گفت آمار جهانی ابتلا به کرونا برای سومین هفته متوالی روندی کاهشی داشته و این یک «خبر امیدبخش» است.

۱۹) ایران در برنامه‌ای تلویزیونی از ماهواره‌بر جدید سوخت ترکیبی جامد و مایع ذوالجناح رونمایی خواهد کرد. وزارت دفاع می گوید “هدف از پرتاب موشک ماهواره‌بر ذوالجناح، آزمایش تحقیقاتی بود”

۲۰) بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا می‎گوید ایران چند ماه با سلاح هسته‌ای فاصله داشت ولی با ادامه کاهش تعهدات برجام، شاید فقط چند هفته تا تامین مواد هسته‌ای لازم برای ساخت سلاح هسته‌ای فاصله داشته باشد.

۲۱) هر واکسن کرونای روسی ۱۰دلار برای ایران هزینه دارد.

۲۲) سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه تحولات درباره نفتکش توقیف‌شده ایرانی در اندونزی مثبت است، گفت: دولت اندونزی در این باره همکاری‌های خوبی با ما داشته که حاکی از فنی بودن مسئله است.

۲۳) رئیس بهره برداری شرکت پتروشیمی پارس می گوید “تا دی ماه امسال موفق شدیم برای اولین بار رکورد ۱۵ سال گذشته در تولید را بشکنیم. همکنون در ۱۰۰درصد ظرفیت اسمی فعالیت می کنیم”

۲۴) قیمت متانول اروپا پس از تأمین عرضه جهانی جهانی و تاریخ نامشخص راه اندازی مجدد دو تولید کننده اصلی متانول در اروپا، به حدود ۴۲۷ دلار افزایش یافت. تولیدکنندگان و بازرگانانی که قصد داشتند کالاهای متانول چین را دوباره صادر کنند، اکنون در نظر دارند که این حجم را به اروپا منتقل کنند.

۲۵) طی روز جاری کلیات بودجه سال آینده کل کشور امروز در صحن علنی مجلس به رأی گذاشته می‌شود.

۲۶) اسپوتنیک روسیه در گزارش می گوید که بایدن ادامه تحریم نفت ایران را تایید کرده است.

۲۷) وامید، شکلر در خصوص افزایش سرمایه گزارش جدید دادند.

۲۸) های وب می گوید کاهش ۲۵درصد پهنای باند منجر به رشد حاشیه سود این شرکت و کاهش هزینه ها می شود.

۲۹) چکاپا به مرحله راه اندازی طرح توسعه رسید.

۳۰) ثامید تعداد محدودی از واحدهای تجاری-انباری تجاری و اداری تکمیل شده و در حال اجرا خود را با شرایط ویژه واگذار می کند.

۳۱) غمینو مجوز افزایش نرخ گرفت.

۳۲) مرقام قرارداد جدید پشتیبانی و نگهداری دستگاههای خودپرداز با بانک تجارت امضا کرد.

۳۳) قیمت داخلی بیلت چین صعودی است و به ۶۱۳دلار رسید. قیمت در CIS ثابت شده و ۵۵۰ دلار است.

۳۴) مهرداد کریمخانی می گوید “روزنگرن از فدرال رزرو در اظهاراتی اعلام کرده که اقتصاد آمریکا همچنان در رکود بسر می‌برد ولی ابراز امیدواری کرده که تا بهار شرایط تغییر کند. او خلق شغل را یکی از راه‌های نجات اقتصاد آمریکا از رکود فعلی عنوان کرده است.”

۳۵) اعضای GOP (جمهوری‌خواهان) پیشنهاد یک محرک شامل ۵۰ میلیارد دلار برای افزایش تست‌های کرونا، ۶۰ میلیارد دلار وام PPP، اعطای چک‌های ۱۰۰۰ دلاری به ارزش ۲۲۰ میلیارد دلار را ارائه کردند.

۳۶) کاشکاری از فدرال رزرو می گوید ” با احتساب کسانی که از جستجو برای شغل ناامید شده‌اند، نرخ بیکاری واقعی تقریبا ۱۰ درصد است.”

موفق باشید/۱۴ بهمن ۹۹

ولید هلالات

 

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *