بخش ۵ : کوازیمودو (QM)

کوازیمودو چیست؟ نام کوازیمودو از یک شخصیت کارتونی گرفته شده. ویژگی این شخصیت چیست؟ اگر دقت کنید می بینید که شانه هایش تراز نیست و یک شانه از شانه دیگر بالاتر است. اسم این شخصیت کوازیمودو است و این نام برگرفته از شخصیت گوژپشت نوتردام نوشته ویکتورهوگو است. ما برای معاملاتمان به دنبال این الگو هستیم. به این الگو اور – آندر (بالا – پایین) هم می گویند. فرض کنید قیمت در حال تشکیل سقف و کف بالاتر است. بنابراین این خط از سقف قبل بالاتر است و از کف قبل پایین تر است. برای همین به آن اور – آندر می گوییم.

 

 

 

 

بخش قبلی : قدرت نواحی عرضه و تقاضا

 

بخش بعدی : سطح حداکثر درد (MPL)

 

مشاهده همه ی قسمت های دوره آموزشی ستاپ معاملاتی پرایس اکشنی کوازیمودو (QM) با زیرنویس فارسی

 

ستاپ معاملاتی چیست؟

ستاپ معاملاتی یا به انگلیسی  trading setup  در ترجمه لغوی به معنای  نصب و راه اندازی معامله می باشد که به صورت ساده به مجموعه روش های تکنیکالی و ابزارهای معاملاتی که در یک تایم فریم مشخص به شما نقاط ورود و خروج به معاملات را صادر میکند ستاپ معاملاتی گفته می شود.

فراچارت

 

برای دریافت کد بورسی به صورت غیر حضوری و استفاده از سامانه آنلاین معاملات بورس و خرید و فروش سهام ، و همچنین ثبت نام در سامانه سجام ، به وبسایت www.kargozari.org مراجعه نمایید. با سامانه فارابیکسو ، شما به صورت همزمان می توانید در بازار آتی سکه ، زعفران و بورس اوراق بهادار معاملات آنلاین انجام دهید.

#آموزش     #تحلیل_تکنیکال        #پرایس_اکشن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *