۱) نمره بازار در انتهای روز گذشته بر اساس کانال پایش بازار ۵مثبت
۲) ارزش معاملات خرد ۷٫۴همت (عبور ارزش معاملات کوتاه مدت از میان مدت=اتفاق خوب)
۳) خالص معاملات کدهای بزرگ حقیقی: مثبت
۴) بازده معادل بانکی اخزا با سررسید نزدیک به یک سال: ۲۶٫۸۷%
۵) وضعیت شاخص های اصلی بازار:
هم وزن: متعادل مثبت
کل: متعادل مثبت
*نیازمند تثبیت ارزش معاملات روزانه در محدوده حداقل ۵همت و بالای ۶همت در یک ماه آینده هستیم.
۶) نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا فاکس نیوز : دونالد ترامپ: ۴۹ درصد جو بایدن: ۴۷ درصد
۷) اسرائیل قطر را تحت فشار قرار می دهد تا از اهرم های اقتصادی برای نفوذ بر حماس در روزهای باقی مانده تا ماه رمضان استفاده کند.
۸) تعداد زیادی از مقامات بخش اطلاعات رسانی IDF از جمله دانیال هاگاری سخنگوی ارتش اسراییل، استعفا داده اند؛ این استعفای دسته جمعی بسیار مورد توجه توجه است.
۹) سایپا در خصوص جلسه سران قوا در تاریخ ۲۶ دی ماه شفاف سازی داد و اعلام کرد پس از بحث بر روی اصلاح ماده ۱۴ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور، مقرر گردید اصلاحات لازم در گزارش ارائه شده اعمال و در جلسه آتی شورای سران قوا طرح گردد. (ایران خودرو گفته بود این جلسه روز سه شنبه خواهد بود)

۱۰) دیوان محاسبات کشور به وزارت اقتصاد، در خصوص تسهیل مجوز تجدید ارزیابی دارایی‌های سایپا و ایران خودرو نامه ای نوشته است.

۱۱) اولین عرضه ی کامیون خاور در بورس کالا ۱۵ اسفند انجام می شود. عرضه ۲۰ دستگاه کامیون کشنده فوتون با قیمت پایه ۴ میلیارد و ۱۰۸ میلیون تومان صورت میگیرد.
۱۲) مجری طرح احداث نیروگاه‌‌‌های خودتامین صنایع از احداث و بهره‌‌‌برداری از ۵واحد نیروگاهی از سوی صنایع کشور به ظرفیت ۸۷۱مگاوات تاکنون خبر داد و گفت “این میزان تا تابستان آینده به ۱۷۰۰مگاوات خواهد رسید.”
۱۳) روز گذشته اعلام شد برنامه کاهش عرضه اوپک پلاس برای سه ماهه دوم سال جاری میلادی تمدید می شود و این یک عامل حمایت از بازار است. (بورس ۲۴)
۱۴) کارشناسان صندوق بین المللی پول معتقدند نرخ تورم جهانی در سال های آینده به تدریج کاهش خواهد یافت و این یک خبر خوب است اما سرعت کاهش زیاد نیست و ممکن است بانک های مرکزی برای کاستن از نرخ های بهره دیر اقدام کنند. (بورس۲۴)
۱۵) برخی نهادهای تحلیلگر معتقدند بزودی دولت چین اقداماتی برای کمک به اقتصاد انجام می دهد و اثر این اقدامات بر بازار مواد خام مثبت خواهد بود. البته بعید است برنامه های جدید خیلی بزرگ باشند زیرا اولویت دولت چین بالا بردن نرخ رشد نیست. ضعف در بخش مسکن ادامه دارد. (بورس ۲۴)
۱۶) روز سه‌شنبه، شاخص PMI بخش خدمات از دیدگاه موسسه ISM در تقویم اقتصادی ایالات متحده منتشر می‌شود. پیش‌بینی می‌شود که شاخص PMI در ماه فوریه بالای ۵۰ باقی بماند و بر گسترش مداوم فعالیت‌های تجاری بخش خدمات تاکید کند. تغییرات استخدامی ADP برای ماه فوریه و گزارش فرصت های شغلی اشغال نشده (JOLTS) در ماه ژانویه، که در روز چهارشنبه منتشر می شوند، اولین انتشار داده های مربوط به اشتغال در هفته خواهد بود. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، هفته آینده گزارش سیاست پولی شش ماهه را ارائه خواهد کرد. (این اخبار بر شاخص دلار و انتظارات برای تغییر نرخ بهره تاثیر خواهد داشت)
۱۷) کیوان جعفری طهرانی، از برجسته ترین تحلیلگران حوزه کامودیتی می گوید “هفته جاری هفته بسیار مهم و تصمیم سازی در چین و جهان است، چرا که این هفته مصادف با نشست سالیانه دوقلو در پکن است.”
۱۸) پوسکو، توسعه پتروایران، حفاری شمال و گسترش انرژی پاسارگاد، ۴شرکتی هستند که حفاری ۳۵ حلقه چاه درون‌میدانی ⁧پارس جنوبی⁩ را با ۱.۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری عهده‌دار شده‌اند. (پتروتحلیل)
۱۹) وبشهر قصد عرضه سهام قنیشا را دارد. توریل تصمیم گرفته شرکت توکا کشش را عرضه کند. بگیلان در خصوص تسعیر ارزش شفاف سازی داد. سامان خبر داد که بابت املاک مازاد مزایده گذاشته شده پیشنهاداتی دریافت کرده است. کساپا افزایش نرخ گرفت. حفارس خبر از فروش زمین داد.
۲۰) این هفته نشست های سالانه پارلمانی چین شروع می شود و در این نشست ها جزییات برنامه کلان اقتصادی که در ماه دسامبر از سوی رهبران حزب کمونیست تعیین شد اعلام می شود. سرمایه گذاران از نزدیک نشست های ماه جاری را زیر نظر خواهند داشت. چین بزرگ ترین مصرف کننده اکثر مواد خام است و سیاست های اقتصادی دولت اثرات بزرگ بر بازارها خواهد داشت. انتظار می رود در نشست های ماه جاری نرخ هدف رشد اقتصاد برای امسال تعیین شود. (بورس۲۴)
۲۱) شرکت بورس کالای ایران مجوز عرضه تیشو از الیاف شیشه را به شلیا داد.
۲۲) ثشرق قصد دارد زمین و پروانه ساخت آن را در مشهد از طریق مزایده بفروشد.
۲۳) افزایش سرمایه ۱۶۷۹ درصدی کقزوی مجوز گرفت.

ولید هلالات

دیوان محاسبات کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *