#بازار ۱۴۰۳/۰۴/۲۰

آخرین روز هفته را در حالی آغاز می کنیم که بازار دیروز متعادل و با رگه هایی از تقاضا کار خود را آغاز کرد . اما هر چه پیش رفت میل به خرید در بازار کمتر شد و این فروشندگان بودند که دست پیش را در معاملات داشتند .دقایق پایانی بازار نیز شاهد رنج های منفی در بازار بودیم که در نبود تقاضا کاملا طبیعی است که این اتفاق رخ دهد . البته به واسطه حمایت از شاخص ساز ها توسط کد های حقوقی و همچنین خرید صندوق های اهرمی در بازار، شاخص کل افت چندانی را تجربه نکرد و با حدود ۴۰۰۰ واحد افت، روز را به پایان رساند .

روز دوشنبه در همین بخش نوشتیم که این رشد شاخص بی شک با اصلاح همراه خواهد بود و صحبت از تخلیه هیجان روز شنبه را مطرح کردیم . نکته دیگر که به آن اشاره شد و آن را مشکل پیش روی بازار دانستیم، کاهش ارزش معاملات خرد بود که گفتیم اگر روند آن کاهشی باشد، بازار با چالش مواجه خواهد شد . آنچه گفتیم اکنون رخ داده است و به نظر می رسد بازار برای عبور از این وضعیت به یک شوک خبری احتیاج دارد تا مردد ها مجددا وارد بازار شوند و فروشندگان را از فروش منصرف کند .

بازار امروز کار سختی پیش رو دارد و با رنج های منفی آخر وقت دیروز در بسیاری از نمادها، احتمالا شروع منفی خواهیم داشت . شنیده می شود صندوق های تثبیت و توسعه در بازار امروز فعال تر خواهند بود . البته برای یک روز آخر هفته، همین که بازار منفی پر حجم نداشته باشد و متعادل و اندکی منفی به کار خود خاتمه دهد کافی است .

 

شاخص ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *