شبندر
پالايش نفت بندرعباس

پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ دوره ۶ ماهه (حسابرسی نشده) دوره منتهی به ۱۳۹۶/۰۶/۳۱

به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت پالايش نفت بندرعباس طی نامه شماره مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ با سرمایه ۱۳,۸۰۰,۰۰۰ میلیون ریال مبلغ ۹۹۳ ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.

سود هر سهم گزارش قبل: ۸۴۷ ریال
سود هر سهم گزارش جدید: ۹۹۳ ریال
درصد تغییر: ۱۷% تعدیل مثبت
پوشش ۶ ماهه ۶۳% مبلغ ۶۲۹ ریال

▪️مفروضات پيش بيني عبارتند از:

الف) افزايش نرخ نفت خام، ميعانات گازي، و فرآورده‌هاي نفتي نسبت به پيش‌بيني اوليه، به دليل افزايش نرخ بين‌المللي موارد ذکر شده بوده است.
ب) نرخ ارز براي ماه هاي فروردين لغايت آبان، معادل ميانگين بانک مرکزي براي ماه‌هاي ياد شده و براي آذر لغايت اسفند، بر اساس روند افزايش نرخ در ماه‌هاي گذشت، در محاسبات منظور شده است. با توجه به اين مفروضات، ميانگين نرخ تسعير ارز در نيمه دوم ۳۵٫۶۹۲ ريال و در کل سال ۱۳۹۶برابر با ۳۴٫۱۸۰ ريال خواهد بود. بالاترين نرخ ارز در اسفند ۱۳۹۶ به ميزان ۳۷٫۰۰۰‌ ريال خواهد بود. نرخ ارز در اولين گزارش ۳۳٫۰۰۰ ريال در نظر گرفته شده بود.
ج)نرخ خريد انواع نفت خام و ميعانات گازي در دوره‌ي پيش‌بيني، براساس ميانگين صورتحساب‌هاي دريافتي از شرکت ملي پالايش و پخش در شش‌ماه اول سال ۱۳۹۶ به ترتيب ۴۴٫۹۴ و ۴۹٫۳۸ دلار براي نفت خام و ميعانات گازي منظور شده است.
د) نرخ فرآورده‌هاي اصلي، بر اساس نرخ صورتحساب‌هاي ارسالي، و نرخ فرآورده‌هاي ويژه و نفتا، بر اساس نرخ‌هاي اعلام شده از سوي شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران در شش‌ماه اول سال ۱۳۹۶ محاسبه و منظور شده است.
ھ) کارمزد صادرات (۲ درصد فروش‌هاي صادراتي، ارزي وبنکرينگ) معادل ۴۶ درصد از هزينه‌هاي عمومي، اداري و تشکيلاتي شرکت است.
و) نرخ‌هاي اعلامي از سوي شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران، با توجه به شاخص کيفيت محصولات محاسبه و به شرکت اعلام گرديده است.
ز) نرخ‌هاي اعلام شده بر اساس مصوبه‌ي مورخ ۳۱/۰۵/۱۳۹۵ وزير محترم نفت محاسبه شده است و بديهي است در صورت تغيير مصوبه، مباني اعلام نرخ و به تبع آن، مباني محاسبه‌ي سود وزيان و پيش‌بيني سود هر سهم نيز تغيير خواهد يافت.
ح) کليه‌ي محاسبات بر اساس آخرين اطلاعات دريافتي از سوي شرکت ملي نفت، شرکت ملي پالايش و پخش، و مفروضات فوق‌الذکر انجام شده است و همچون سال‌هاي گذشته، احتمال تغييرات مداوم اطلاعات دريافتي و در نتيجه تغيير پيش‌بيني سود و زيان شرکت وجود دارد.
ط) شرکت، براي نيمه‌ي دوم سال ۱۳۹۶، برنامه‌‌ي تعميرات اساسي به شرح ذيل در نظر گرفته است.
تعميرات اساسي واحدهاي آيزوماکس و هيدروژن، از ابتداي آذر، به مدت ۳۴ روز – تعميرات اساسي واحد CCR، نيمه‌ي دوم دي، به مدت ۳۰ روز
تاریخ: ۹۶/۰۹/۱۲
لینک کانال تلگرام
ما را در آپارات دنبال کنید

…………………………………………………………….
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.
دریافت کد بورسی
کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
………………………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.
شبندر – شبندر – شبندر – شبندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *