وصنعت

شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن ۵۲۳میلیارد تومان در بازار بورس و ۵۶۹میلیارد تومان خارج از بورس بر اساس بهای تمام شده سرمایه گذاری نموده است. ترکیب پرتفو بر اساس بهای تمام شده در گروه ها با اهمیت به شرح زیر است:

مواد و محصولات شيميايي ۲۱درصد
کاني غير فلزي ۱۳٫۱درصد
واسطه گريهاي مالي ۳۲درصد
خودرو و ساخت قطعات ۶٫۳درصد

در حالی حق تقدم استفاده نشده این سهم در محدوده ۴۴ ريال و سهام شرکت در ۱۰۹۰ ريال معامله می شود که Nav آن بالای ۱۹۰۰ ريال است لذا p.nav آن در محدوده جذابی است.

به لحاظ سودآوری در ۹ ماهه ۱۸۵ريال سود محقق شده ۲۰ريال هم سود سرمایه گذاری و فروش سهام در مهر و آبان به دست آمده و انتظار داریم طبق روال معمول ۱۵۰ريال از سود محقق شده در مجمعی که تا پایان سال برگزار می شود، تقسیم گردد.

با این اوصاف می توان گفت وصنعت در محدوده فعلی با ریسک با اهمیتی مواجه نیست. از تک سهم های موجود در پرتفوی این شرکت به صنايع شيميائي ايران؛ واتی، ولصنم، ایران خودرو، سرمایه گذاری خوارزمی، شکر، اخابر، مپنا، فارس، جم و بانک ملت می توان اشاره کرد که ریسک معقولی دارند.

شاید تغییر در ترکیب پرتفو خصوصا حرکت به سهت سهم های DPS محور بتواند وصنعت را به روزهای اوج برساند اما در مقطع فعلی هم به دلیل تقسیم سود انتظاری و p.n مناسب، می توان گفت وصنعت در نقطه مناسبی است.
تاریخ: ۹۶/۰۹/۲۵
لینک کانال تلگرام
ما را در آپارات دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *