ليزينگ رايان‌ سايپا (ولساپا)

#ولساپا

شرکت لیزینگ رایان سایپا عمدتا در زمینه لیزینگ خودروهای گروه سایپا فعالیت می کند و ازین حیث درآمدهای لیزینگی و غیر لیزینگی قابل تکرار دارد.

با توجه به ماهیت فعالیت شرکت، طبیعی است که ۹۶درصد دارایی های شرکت حساب های دریافتنی باشدو در طرف مقابل تامین مالی جهت عملیات لیزینگ از طریق بانک ها انجام می شود، لذا میبینیم که ۶۷درصد بدهی های شرکت را تسهیلات بانکی تشکیل داده است.

با فرض ثبت سرمایه از آورده نقدی و تحقق eps پیشبینی شده، ارزش دفتری هر سهم ۱۳۴ تومان است و نسبت p/b در محدوده ۸۲درصد است. با توجه به اینکه دارایی های شرکت با ارزش روز اختلاف چندانی ندارد، می توان گفت شرکت نسبت به ارزش خود در نقطه قیمتی مناسبی قرار دارد.

به لحاظ درآمدی در ۹ ماه ۳۴۱میلیارد تومان درآمد کسب شده که ۱۴درصد کمتر از مدت مشابه سال ۹۵ است و اما در ۱۲ ماهه ۴۶۴میلیارد تومان درآمد به دست آمده است که ۷درصد از سال ۹۵ کمتر است.

چند رویداد بر سود خالص شرکت اثر دارد. ابتدا انجام عملیات لیزینگ و اختلاف بین سود تسهیلات اخذ شده و نرخ بهره دریافت شده از مشتریان، دوم سود حاصل از پیش خرید خودروهای لیزینگ شده و سوم سایر درآمدهایی که گاها ناشی از کارمزد فروش خودروهای سایپا است.

افزایش سرمایه که منجر به رشد منابع شرکت می شود، باعث می شود تا شرکت میزان پیش خرید را افزایش دهد که نهایتا سود خالص را رشد می دهد.

در سال مالی ۱۳۹۶ فرض بر این است که ۱۴۲هزار خودرو با تسهیلات ۱۲میلیون تومانی اعطا شود.

برای سال ۱۳۹۷ اگر فرض کنیم مقدار عملیات لیزینگ به ۱۸۰هزار دستگاه برسد، قاعدتا در نرمال ترین حالت سود خالص در سطح ۲۶۰ريال هر سهم خواهد بود.

برای سال ۹۶ نیز که سود هر سهم ۲۱۰ريال فرض شده، امکان تحقق سود در سطح ۲۲۵ريال در گزارش ۱۲ ماهه فراهم است. در صورتی که این عدد یعنی ۲۲۵ريال در گزارش ۱۲ ماهه محقق شده باشد، کسب سود بالاتر از ۲۶۰ريال در سال ۹۷ کاملا شدنی خواهد بود.

تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۲

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در کارگزاری فارابی

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

ليزينگ رايان‌ سايپا (ولساپا) ليزينگ رايان‌ سايپا (ولساپا) ر ليزينگ رايان‌ سايپا (ولساپا) ليزينگ رايان‌ سايپا (ولساپا) ليزينگ رايان‌ سايپا (ولساپا) ليزينگ رايان‌ سايپا (ولساپا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *