داروسازي شهيد قاضي (دقاضي)

#دقاضی

شرکت داروسازی شهید قاضی، از جمله شرکت هایی دارویی است که در تابلو “ج” بازار پایه فرابورس درج شده و روزهای زوج، مجاز به معامله است.

این شرکت برخلاف عموم بازار پایه ای ها، بنیاد نسبتا قوی دارد همچنین برخلاف دارویی ها، روزهای نسبتا بهاری خود را سپری می کند.

۴۰درصد سهام این شرکت در مالکیت تیپیکو قرار دارد همچنین وغدیر و دجابر، شهرداری تبریز و درازک سایر سهامداران درصدی این شرکت هستند که در مجموع ۹۵درصد این شرکت را در اختیار دارند.

ارزش بازار این شرکت دارویی ۳۰۰میلیارد تومان و سرمایه اسمی آن نیز ۱۳٫۵میلیارد تومان است ضمن اینکه سهمی کم معامله محسوب می شود.

این دارویی که سال مالی آن منتهی به شهریور است در سال ۹۶ توانست ۶۰۹میلیارد ريال سود خالص بسازد.

نکته بسیار مثبت دقاضی عدم وجود بدهی بانکی است. داروسازی شهید قاضی بر طبق ترازنامه ۶ ماهه منتهی به اسفند ۱۳۹۶ تنها اما سیاست های سهامداران در تقسیم سود چندان جالب نیست به شکلی که با تقسیم سودخالص+سود انباشته باعث شده اند تا شرکت چیزی حدود ۱۱۷۰میلیارد ريال سود سهام پرداختنی داشته باشد.

شهید قاضی تولید کننده انواع سرم است و به عنوان محصول فرعی آمپول هم تولید می کند.

این شرکت در سال مالی ۹۵ توانست ۱۴۹۷ میلیارد ريال فروش، ۸۳۷میلیارد ريال سود عملیاتی و ۶۹۷میلیارد ريال سود خالص بسازد که حاشیه سود ناخالص عملیاتی بیش از ۶۰درصد است!

در سال مالی ۹۶ دقاضی ۱۴۲۱میلیارد ريال فروش، ۷۷۷میلیارد ريال سود عملیاتی و ۶۰۱میلیارد سود خالص ایجاد کرد. حاشیه سود در این سال نیز ۶۱درصد بوده است.

در ۶ ماه سال مالی منتهی به شهریور ۱۳۹۶ شاهد تحقق ۸۵۰میلیارد ريال فروش هستیم که ۵۰۸میلیارد ريا سود ناخالص عملیاتی برای شرکت ایجاد کرده که نسبت به مدت مشابه در سال قبلی ۲درصد کاهش نشان می دهد و حاشیه سود ۶۰درصد است.

سود عملیاتی محقق شده در ۶ ماهه ۴۶۲میلیارد ريال است که نسبت به مدت مشابه سال قبلی ۴درصد کاهش نشان می دهد و مجموع سود خالص ۳۴۳میلیارد ريال در ۶ ماه منتهی به اسفند است که برابر با ۲۵۴۳ريال eps است.

سهمی با p.e 5 واحدی که مجمع تقسیم سود برگزار کرده و به نظر می رسد ثبات سودآوری دارد و با توجه به ثبات حاشیه سود و درآمدها، سود سال های ۹۵ و ۹۶ در سال جاری نیز تکرار می شود اما اگر شرایطی مهیا شود که این صنعت افزایش نرخ دریافت کند، محتمل است که بتواند بهبود سودآوری را تجربه کند و رقم سود خالص به بالای ۵۰۰۰ ريال در هر سهم به صورت قابل تکرار در سال مالی ۱۳۹۷ برسد.

**سال مالی شرکت از ۳۱شهریور به ۲۹ اسفند تغییر کرده است لذا شرکت باید همکنون صورت مالی ۶ ماهه حسابرسی تهیه کرده، مجمع تقسیم سود برگزار کند.
ولید هلالات

تاریخ :۱۳۹۷/۰۲/۰۵

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در کارگزاری فارابی

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

داروسازي شهيد قاضي (دقاضي) داروسازي شهيد قاضي (دقاضي) داروسازي شهيد قاضي (دقاضي) داروسازي شهيد قاضي (دقاضي) داروسازي شهيد قاضي (دقاضي)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *