توسعه‌معادن‌وفلزات‌ (ومعادن)

شرکت سرمایه گذاری معادن و فلزات با سرمایه اسمی ۳۴٫۱۱۸ میلیارد ريال، زیر مجموعه شرکت فولاد مبارکه اصفهان است.
ومعادن به تازگی تصمیماتی در خصوص متنوع سازی پرتفو گرفته به شکلی که از طریق یکی از زیر مجموعه های خود اقدام به خرید ۲ نیروگاه برق ۷۰۰ مگاواتی نموده است. (به طور مثال بمپنا ۱۰۰۰ مگاواتی است)

بر اساس بهای تمام شده ۵۶ درصد سرمایه گذاری شرکت در کانه های فلزی و ۳۲ درصد در فلزات اساسی بوده و البته باز هم بر اساس بهای تمام شده بخش اعظم سرمایه گذاری در پرتفوی بورسی صورت گرفته است.

از مهمترین سرمایه گذاری های شرکت می توان به :

۳٫۱ میلیارد برگ سهم از شرکت ملی صنایع مس ایران
۶٫۶ میلیارد برگ سهم از شرکت گل گهر
۵٫۶ میلیارد برگ سهم چادرملو
۲٫۶ میلیارد برگ سهم فولادخراسان
۲٫۵ میلیارد برگ سهم فولاد صبانو (کنور)
۸۲۰ میلیون برگ سهم فولاد ارفع اشاره کرد.

در بخش غیر بورسی نیز :

۲۰ درصد از سهام سنگ آهن گهر زمین
۳۵ درصد از فولاد سرمد ابرکوه
۱۰درصد سهام توسعه گل گهر
۲۴٫۵ درصد گهر انرژی سیرجان
۵۱درصد از کک طبس دیده می شود.

انتظار می رود که ومعادن ۱۹۵۰ میلیارد تومان سود از ناحیه زیر مجموعه های فوق دریافت کند که نسبت به سال مالی ۹۶ رشد ۷۵درصدی خواهد داشت. به عبارتی رقمی در سطح ۵۸۰ ريال eps ایجاد خواهد شد.

با این حال ۳ رویداد مهم در ومعادن داریم:

۱) ورود به حوضه انرژی از طریق زیر مجموعه، خرید و توسعه ۳ نیروگاه برق همچنین تولید پنل های خورشیدی، مسائل مهمی است که در سال های بعدی بر سود ومعادن اثر گذار است.

۲) آزاد سازی نرخ مس در بورس کالا باعث رشد با اهمیت سود سرمایه گذاری در ملی صنایع مس می شود خصوصا که ومعادن مالک ۳٫۱ میلیارد سهم این شرکت است.

۳) آزادسازی نرخ فولاد ( که انتظار می رود پس از مس اتفاق بیوفتد) اثر با اهمیتی در سودآوری کنور، کچاد، کگل، ارفع، گهر زمین و فخاس دارد. این مساله می تواند سود قابل تحقق را نسبت به آنچه تصور می کنیم افزایش دهد.
هلالات

تاریخ:۱۳۹۷/۰۶/۰۴

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

توسعه‌معادن‌وفلزات‌ (ومعادن) توسعه‌معادن‌وفلزات‌ (ومعادن) توسعه‌معادن‌وفلزات‌ (ومعادن) توسعه‌معادن‌وفلزات‌ (ومعادن) توسعه‌معادن‌وفلزات‌ (ومعادن) توسعه‌معادن‌وفلزات‌ (ومعادن) توسعه‌معادن‌وفلزات‌ (ومعادن)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *