گزارش هفتگی بازار بورس منتهی به ۱۳ شهریور

این هفته نقدینگی سرگردان بازار سرمایه هر روز به یک گروه می رفت. اخبار متناقضی که در روزهای اخیر منتشر می شد هم بی دلیل نبود

در گروه سیمانی نیز فضای داد وستدها در این هفته مثبت بود و اکثر نمادها در محدوده مثبت معامله شدند.

در روز شنبه، سدور پس از بسته شدن با ۱۱% مثبت بازگشایی شد.

در روز یکشنبه سکرما پس از رفع گره رشد بیش از ۲۰ درصد را تجربه کرد و سفانو پس از شفاف سازی رشد بیش از ۲۰ درصدی بازگشایی و افزایش قیمت ۱۰ درصدی را رقم زد.خروج شاخص گروه از روند نزولی ۵ ساله می تواند ادامه رشد قیمت در نمادها را در بازه میان مدت در پی داشته باشد.

در گروه پالایشی در روز یکشنبه فشار عرضه روبرو بود اما پس از پایان بازار با توجه به ابلاغیه بورس کالا، مبنی بر حذف سقف رقابت فراورد های نفتی در بورس کالا شاهد صف های خرید در نمادهای این گروه بودیم.

در گروه خودرویی هم اخبار متناقض باعث صف خرید و فروش شدن نمادهای این گروه شد.

خبر اولی که باعث صف خرید شد: شریعمتداری وزیر صنعت از افزایش ۷٫۵ میلیون تومانی خودروهای زیر ۴۵ میلیون و افزایش ۹٫۵ میلیون تومانی خودروهای بالای ۴۵ میلیون تومانی خبر داد.

اما چند ساعت بعد رئیس شورای رقابت اعلام کرد قیمت خودرو افزایش نمی یابد.

مهم ترین خبر هفته در مورد خودرویی ها پیش فروش محصولات سایپا در روز چهارشنبه ساعت ۱۰ بود که طی نیم ساعت ۵۰ هزار خودرو فروش رفت.

به گفته شرکت سایپا، تا ساعت ۱۱:۴۵ حدود ۶ میلیون نفر خواستار ورود به سایت سایپا بودند

گروه قطعات از جمله خچرخش، خزر، خاذین دو سه روزی است که صف خرید را تجربه می کنند.

در سهم های بازارپایه هم شاهد رشد مناسبی در نمادهای وکادو، پلوله، تابا و چندین تک سهم دیگر بودیم

شاخص کل هم با رشد ۵۰۰ واحدی نسبت به هفته قبل، به عدد ۱۳۷۷۸۲ مجددا به کانال ۱۳۸ هزار واحد نزدیک شد.

تاریخ:۱۳۹۷/۰۶/۱۷

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

گزارش هفتگی بازار بورس منتهی به ۱۳ شهریور گزارش هفتگی بازار بورس منتهی به ۱۳ شهریور گزارش هفتگی بازار بورس منتهی به ۱۳ شهریور گزارش هفتگی بازار بورس منتهی به ۱۳ شهریور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *