اثر مثبت دلار بر شرکت ها و پیش بینی شاخص ۲۴۰ هزار تایی/ هیجان زودگذر است

یک کارشناس با تحلیل اثر مثبت دلار بر شرکت های صادرات محور و نرخ خوراک شرکت های پتروشیمی، پیش بینی کرد هیجان بازار سهام زود گذر بوده و شاخص تا ۲۴۰ هزار واحد رشد خواهد کرد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محسن عباسی مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه گذاری اماکو درباره اثر بازار ارز بر بورس و همچنین مصوبه دولت در مورد نرخ خوراک شرکت های پتروشیمی اعلام کرد: درحالی نوسانات شب گذشته قیمت دلار موجی از واکنش های هیجانی را بوجود آورده که به نظر می رسد این هیجانات به فعالان بازار سرمایه نیز سرایت کرده و ترس از کاهش قیمت دلار و کاهش سود شرکت های صادرات محور بورس باعث ترس سرمایه گذاران شده است.

با بررسی نکاتی ساده می توان دریافت شرایط فعلی صرفا هیجاناتی زودگذر در بازار سرمایه بوده و براساس دلایلی که در ادامه ذکر می شود بازار پس از استراحتی کوتاه مجددا به مسیر رشد باز خواهد گشت و شاخص تا محدوده ۲۴۰ هزار واحدی رشد خواهد کرد.

درحال حاضر قیمت دلار در محاسبات سود آوری شرکت ها کمتر از ۱۰ هزار تومان ( بین ۸۵۰۰ الی۹۵۰۰ تومان) است و کمتر تحلیل گری وجود دارد که سود شرکت ها را با دلار ۱۹ هزار تومانی برآورد کرده باشد که نگران ریزش ها باشد.

نرخ خوراک شرکت های پتروشیمی نیز از مدتها قبل و با نرخ دلار آزاد در سودآوری شرکت ها لحاظ شده و اتفاقی که رخ داد واکنش بازار به تصویب آن است که به “اثر امضا” شهرت دارد و ظرف چند روز این متغیر از محاسبات حذف خواهد شد. زیرا قبلا این عامل در برآوردها لحاظ شده است.

حتی اگر روند کاهشی ادامه دار باشد باز هم به یک دوره معاملاتی میان مدت نیاز است که بتوان قیمت دلار را در محدوده مشخص تثبیت و در محاسبات لحاظ کرد.

با همین قیمت های ۱۵ و حتی ۱۲ هزار تومانی دلار ، همچنان شرکت های صادراتی ارزنده هستند و P/E تحلیلی آنها عدد بسیار پایینی دارد.

بنابراین منفی های بازار را می توان به نوعی استراحت منطقی بازار در آستانه مقاومت ۲۰۰ هزار واحدی دانست که این استراحت به عنوان کسب نیرو جهت شروع رالی بعدی بازار به سمت هدف تکنیکالی ۲۴۰ هزار واحدی است .

این درحالی است که با توجه به اینکه نقدینگی مقصد دیگری ندارد، بعد از مدتی از شوک و هیجان خارج خواهد شد و مسیر رشد خود را دوبازه آغاز خواهد کرد

تاریخ :۱۳۹۷/۰۷/۱۰

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *