#خوب_است_بدانیم_که سه شنبه ۲۲ اسفند
*زمان مطالعه: ۱۲دقیقه

۱) نمره بازار در انتهای روز گذشته بر اساس کانال پایش بازار منفی ۴۳

۲) ارزش معاملات خرد کانال خلاصه بازار ۶٫۳همت

۳) خالص معاملات کدهای بزرگ حقیقی: مثبت

۴) میانگین بازده معادل بانکی اخزا بر اساس کانال امیر ندیری: ۲۸٫۸۳%

۵) وضعیت شاخص های اصلی بازار:
هم وزن: متعادل مثبت
کل: متعادل مثبت

۶) دولت بایدن معتقد است که اسرائیل هنوز به آغاز عملیات نظامی در رفح نزدیک نشده است.

۷) لحن سخنان مقامات ارتش اسرائیل روز گذشته متفاوت بود. دانیال هاگاری گفت ” ۱٫۴ میلیون شهروند در رفح زندگی می کنند و ما نمی خواهیم قبل از خروج شهروندان از آنجا اقدام (حمله) کنیم.” همچنین وزیر دفاع اسرائیل گفت “دولت اسرائیل به آزادی عبادت در الاقصی و همه اماکن مقدس احترام می گذارد.”

۸) پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، فیس بوک را “دشمن مردم” نامید، متا پلتفرمز در جریان معاملات روز دوشنبه بیش از ۵ درصد سقوط کرد.

۹) بر اساس نظر سنجی رویترز “۷۲ نفر از ۱۰۸ اقتصاددان می گویند فدرال رزرو در ماه ژوئن اولین کاهش نرخ بهره خود را انجام خواهد داد. انتظارات تورمی یک ساله بدون تغییر در ۳% باقی ماند، انتظارات تورمی ۵ ساله ایالات متحده از ۲٫۵% به ۲٫۹% در فوریه افزایش یافت.”

۱۰) مرحله اصلی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۴ با مشارکت ایران، چین و روسیه در شمال اقیانوس هند آغاز شد.

۱۱) سخنگوی وزارت خارجه می گوید “نشست‌ها و رایزنی‌هایی بین آقای باقری و مورا به منظور بررسی و تبادل نظر در خصوص موضوعات دوجانبه و مدنظر ایران و اروپا و همچنین منطقه‌ای همواره در دستورکار بوده و دیدار اخیر در ادامه نشست‌های قبلی بوده است. طیف گسترده‌ای در این دیدار به بحث گذاشته شد.” (پیشتر عرض کردم از ایران خواسته شده در قبال تلاش برای رسیدن به توافق قاهره، طرف های ۱+۵ پیشنهاد ایران را مجددا بررسی کنند-هلالات)

۱۲) مهدی رضایتی در کانال سبدگردان ثروت پویا نوشت ” طبق فرمول نرخ خوراک پتروشیمی‌ها به ۱۲ سنت رسیده است.”

۱۳) معاون نظارت بانک مرکزی از اتمام حجت این بانک با مدیران ۶ بانک متخلف در زمینه نقض نرخ سود سپرده‌های بانکی مصوب شورای پول و اعتبار خبر داد.

۱۴) واگذاری ۱۷ درصد سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از سوی دولت به تامین اجتماعی انجام شد.

۱۵) قیمت نفت روز دوشنبه به دلیل نگرانی از کندی تقاضا در چین، تحت فشار قرار گرفت.داده‌های هفته گذشته نشان داد که واردات نفت خام چین در دو ماه اول سال در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است، اما نسبت به ماه‌های قبل ضعیف‌تر بوده است و ادامه روند کاهش خرید توسط بزرگترین خریدار جهان است. (پارسیس تحلیل)

۱۶) کامولیدی نوشت “در بازار چین امروز سنگ آهن ۳٫۵% سقوط کرد و به ۸۴۷ یوان رسید تا تمام افزایش قیمت بدست آورده از اکتبر را از دست بدهد .” (این مساله ناشی ازان است که چین می خواهد ظرفیت های مازاد تولیدی خود را حذف کند. به بیانی تولید فولاد را کاهش دهد لذا نیاز کمتری به سنگ آهن خواهد داشت. هلالات)

۱۷) نخست وزیر Li Qiang دو بار به کاهش/ اصلاح صنایعی که دارای مازاد تولید هستند اشاره کرد که به نظر می‌رسد منظور اصلی او ” فولاد ” است. (استیل پرایس)

۱۸) ولادیمیر پوتین اخیرا اظهار کرد که گروه BRICS می‌تواند تا سال ۲۰۲۸، ۳۷٪ از تولید ناخالص داخلی جهان را کنترل کند. وی افزود که قدرت تولید ناخالص داخلی G7 احتمالا به زیر ۲۸٪ کاهش خواهد یافت. پوتین معتقد است (یا امیدوار است) این حرکت آغازی باشد بر پایان غرب و انتقال قدرت از غرب به شرق جهان.‌

۱۹) گندله سازی ۴ میلیون تنی بهاباد متعلق به شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان است با بهره برداری در خرداد ۱۴۰۳ رسما وارد تولید می شود.

۲۰) وزیر برق عراق اعلام کرد بغداد مشغول مذاکره با تهران برای انتقال گاز ترکمنستان از طریق خطوط انتقال گاز ایران است.

۲۱) مدیرمالی وبصادر خبر داد که تجدید ارزیابی وبصادر نزدیک خواهد بود.

۲۲) کقزوی با فروش ملک به حمیدرضا علاقبندیان ۷۰میلیارد تومان سود شناسایی کرد.

۲۳) وتجارت با فروش ملک ۱٫۹همت سود شناسایی کرد.

۲۴) واحیا یک شرکت خرید. ثامید نتیجه مزایده املاک را افشا کرد.

۲۵) بفجر، شسینا، حسیر، سبهان، کتوکا، غمایه در خصوص بحث افزایش سرمایه گزارش دادند.

ولیدهلالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *