#خوب_است_بدانیم_که چهارشنبه ۲۹ فروردین
*زمان مطالعه: ۱۲دقیقه

۱) نمره بازار در انتهای روز گذشته بر اساس کانال پایش بازار منفی ۶۲

۲) ارزش معاملات خرد کانال خلاصه بازار ۴٫۱همت

۳) خالص معاملات کدهای بزرگ حقیقی: منفی

۴) میانگین بازده معادل بانکی اخزا بر اساس کانال امیر ندیری: ۲۸٫۳۰%

۵) وضعیت شاخص های اصلی بازار:
هم وزن: متعادل منفی
کل: متعادل منفی

۶) یک مقام ارشد آمریکایی می‌گوید “ما فکر می‌کنیم که اگر ایران دوباره صدها موشک و پهپاد پرتاب کند، تکرار موفقیت بزرگی که در روز شنبه با فعالیت پدافندی و دفاعی به دست آوردیم بسیار سخت خواهد بود و اسرائیلی‌ها این را به خوبی می‌دانند.”

۷) جلسه کابینه جنگ اسرائیل برگزار شد. بر روی چگونگی و نحوه واکنش اسرائیل توافق شده است، ولی هنوز در خصوص اهداف و زمان انجام تصمیم‌گیری نشده است.

۸) گالانت و گانتز معتقدند قبل از انتقام‌جویی علیه ایران یک ائتلاف منطقه‌ای تشکیل شود، اما نتانیاهو برای حمله فوری فشار می‌آورد.

۹) اسراییل سعی دارد با همکاری آمریکا ائتلافی جهانی و منطقه‌ای علیه ایران تشکیل دهد؛ اسرائیل تصمیم خواهد گرفت که در چه زمانی، در چه مکانی و به چه شیوه‌ای به حمله اخیر ایران پاسخ دهد و اینجا جایی برای گسترش تنش نیست؛ طرح عادی‌سازی روابط کشورهای منطقه با اسراییل یک گام مفید در راستای مقابله با ایران خواهد بود.

۱۰) بلینکن به رهبران یهودی آمریکا اطلاع داد که تشدید تنش بیشتر با ايران به نفع اسرائیل و آمریکا نخواهد بود؛ تکرار موفقیتی که در خنثی کردن حمله ایران به دست آوردیم بسیار دشوار خواهد بود و اسرائیل این را می داند؛ ارزیابی ما این است که ايران به هر حمله بزرگ و اعلام شده اسرائیل به خاک خود پاسخ خواهد داد.

۱۱) فشارهای بین المللی زیادی بر اسرائیل اعمال می شود تا از پاسخگویی به ايران جلوگیری شود؛ ابتکاری برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ايران به عنوان جایگزینی برای پاسخ اسرائیل مطرح شده است؛ هدایت یک حمله بزرگ گزینشی علیه ایران به مرور زمان در حال کاهش است.

۱۲) همه وزرای اتحادیه به شدت حمله ايران به اسرائیل را محکوم می کنند. اروپا طرح تحریم های اقتصادی را مطرح کرد.

۱۳) مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که در روزهای آینده تحریم‌هایی از جمله علیه برنامه موشکی و پهپادی ایران اعمال خواهد شد.

۱۴) یک مقام آمریکایی به الجزیره گفت “اسرائیل هنوز موضع قاطعی را در مورد نحوه پاسخ به حمله ايران به ما اعلام نکرده است؛ ما از اسرائیلی‌ها می‌خواهیم که به پیامدهای استراتژیک برخوردشان با حمله ايران فکر کنند؛ ما نحوه برخورد با حمله ایران را به اسرائیل تحمیل نمی‌کنیم و تصمیم با خود آنهاست؛ ما به رایزنی با اسرائیلی‌ها ادامه می‌دهیم و نقطه نظرات خود را در مورد گزینه‌های پاسخگویی یا عدم پاسخ به ايران ارائه می‌کنیم؛ حمله محدود اسرائیل به ایران به اندازه آنچه در خنثی کردن حمله اخیرش به دست آمد، نخواهد بود.”

۱۵) یک مقام ارشد آمریکا گفته است “ایالات متحده بیش از حد بر این مفهوم غلط تکیه کرد که رهبر ایران، [آیت الله] خامنه‌ای محتاط است و هرگز دستور حمله مستقیم به اسرائیل را نمی‌دهد.”

۱۶) یک رسانه آمریکایی در گزارشی مطرح کرد که آمریکا بر اساس ارزیابی مکالمات مقامات این کشور و رژیم صهیونیستی پیش از عملیات «وعده صادق» ایران، انتظار دارد که پاسخ احتمالی رژیم صهیونیستی به ایران محدود در خارج از ایران باشد.

۱۷) سفیر اسراییل در چین در نشست خبری گفت “ماجرای حمله ‎موشکی ایران به اسراییل «یک بازی تمام شده» است و «تل آویو حمله ای به ایران نخواهد کرد» اما با اتخاذ تدابیر قدرتمند برای مهار نیروهای نیابتی ایران در منطقه اقدام خواهد نمود.”

۱۸) تحلیلگران غربی به رویترز گفتند پاسخ ایران به حمله رژیم صهیونیستی، بعید است باعث شود دولت بایدن اقدام چشمگیری علیه صادرات نفت ایران، انجام دهد زیرا نگران افزایش قیمت نفت و واکنش چین است. (نفت ما)

۱۹) واگذاری سرخابی‌ها به نقطه پایانی رسید؛ پرسپولیس به چهار بانک رسید، استقلال به خلیج فارس رسید. قرار است ۴۰ درصد از سهام پرسپولیس به بانک شهر و سه سهم پانزده درصدی (در مجموع ۴۵ درصد) میان بانک های ملت صادرات و تجارت تقسیم شود.

۲۰) محدودیت یک درصدی دامنه نوسان سهام برای یک روز دیگر تمدید شد.

۲۱) صادرات تا سقف یک میلیون دلار از رفع تعهد ارزی معاف می شود.

۲۲) به فرمول قیمت‌گذاری فرآروده‌های پالایشگاه‌ها که نابه‌هنگام و ناعادلانه بود، اعتراض کردیم. معاون اول رئیس جمهور دستور اصلاح داده و از طریق انجمن و هلدینگ پارسیان در حال پیگیری هستیم. (مجمع وغدیر)

۲۳) امسال ۱۱ میلیارد دلار ارز ترجیحی کالاهای اساسی و نهاده‌های کشاورزی پیش‌بینی شده که معادل بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان یارانه است.

۲۴) قالیباف پس از نطق پورابراهیمی در خصوص نگرانی از سیاست های فرزین گفت “جلسه مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت بازار ارز به تاخیر افتاد حتما ما جلسه‌ای را هفته‌ آینده برگزار خواهیم کرد.”

۲۵) در آینده نزدیک مجمع افزایش سرمایه برگزار می‌شود و در حال پیگیری هستیم که تا آن روز درخصوص مطالبات از دولت برای محصول اوره خبر قطعی به سهامداران بدهیم. (مجمع وغدیر)

۲۶) روز گذشته وزیر صمت به شورای رقابت رفته اما اخباری در خصوص آن در دست نیست.

۲۷) رئیس سازمان بورس در هشداری به فرزین گفت “اگر مشکلی به واسطه سیاست‌های بانک مرکزی در صندوق‌های درآمد ثابت و بورس ایجاد شود، دامن کل اقتصاد را خواهد گرفت.”

۲۸) کسعدی و پیزد افزایش نرخ گرفتند.

موفق باشید

ولید هلالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *