حتاید
حتاید

شرکت تایدواتر برای سال جاری ۴۱۸ريال سود سود پیشبینی کرده که در شش ماه اول ۶۳درصد سود عملیاتی و ۵۸درصد سود خالص پوشش یافته این در حالی است که سود عملیاتی محقق شده در این دوره ۸۰درصد رشد نسبت به دوره مشابه سال ۹۵ دارد.

حتاید یک شرکت قراردادی است که با ۲۳۶۰میلیارد ريال درآمد قرارداد ۳۷۵میلیارد ريال سود عملیاتی کسب می کند و ۱۳۹میلیارد ريال هم سود سرمایه گذاری پیشبینی کرده است. نکته اینجاست که زیر مجموعه ها به جز پایانه کانتینری آریا سیاست تقسیم سود ۵۰درصد دارند.

اگر فرض کنیم تمامی زیر مجموعه ها سود را ۱۰۰درصد تقسیم کنند چیزی حدود ۶۰میلیارد ريال یا ۶۰ريال به ازای هر سهم به سود خالص حتاید افزوده می شود.

همچنین حتاید سود فروش سرمایه گذاری را در سال جاری ۳۳٫۵میلیارد ريال پیشبینی کرده اما واقعی شش ماهه ۵۸٫۴میلیارد ريال است.

سال گذشته حتاید ۳۶۵میلیارد ريال سود خالص داشته اما سود تلفیقی ۷۷۱میلیارد ريال محقق شده این در حالی است که همکنون طی شش ماه نخست سود تلفیقی به دست آمده ۶۳۲میلیارد ريال است!

این موارد نشان می دهد که به طور کلی تایدواتر در حال کسب سود با اهمیت در زیر مجموعه ها است و بواقع آنچه به عنوان سود سرمایه گذاری در صورت سود و زیان آمده با آنچه صورت تلفیقی نشان می دهد از اساس متفاوت است!

سود سرمایه گذاری تنها ۶۰میلیارد ريال بر اساس پیشبینی سود و زیانی می تواند رشد کند اما اختلاف سود محقق شده طی شش ماهه بین تلفیق و اصلی ۳۸۲میلیارد ريال یا ۳۸۲ ريال به ازای هر سهم است!!!

تایدواتر چه سیاستی برای اعلام سود در پیش گرفته است؟ صورت تلفیقی حسابرسی شش ماهه نشان می دهد حال و احوال حتاید بسیار بهتر از آن چیزی است که در گزارش پیشبینی عادی به نمایش درآمده است.

باید منتظر ماند و دید در آینده خصوصا در گزارش ۹ ماهه تایدواتر چه عملکردی را به نمایش می گذارد.
اریخ: ۹۶/۰۹/۱۸
لینک کانال تلگرام
ما را در آپارات دنبال کنید

…………………………………………………………….
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.
دریافت کد بورسی
کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
………………………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.
حتاید- حتاید- حتاید- حتاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *