شير پاستوريزه پگاه فارس (غفارس)
#غفارس
شرکت شير پاستوريزه پگاه فارس برای سال جاری ۶۹۱ ريال سود پیشبینی کرده است.

در سال مالی ۱۳۹۵ توانسته ۶۷۴ ريال سود بسازد همچنین سود به روش TTM نیز ۶۲۵ ريال است.

این شرکت در سه ماه بهار ۹۶ توانسته ۱۶۰ريال سود محقق کند که ۷۸درصد بیشتر از مدت مشابه سال ۹۵ است.

در مجموع شش ماه نخست سال ۹۶ هم ۳۳۴ ريال سود ساخته که ۳۱درصد بیشتر از مدت مشابه سال ۹۵ است.

در نه ماه سال ۹۶ نیز توانسته ۴۳۹ ريال سود بسازد که ۱۰درصد کمتر از مدت مشابه سال ۹۵ است.

به لحاظ مبلغ فروش ۳۰۰میلیارد تومان فروش طی سال ۹۶ محقق شد در حالی که مبلغ فروش سال ۹۵ در سطح ۲۹۲ میلیارد تومان بوده است.

رشد قیمت شیر خام باعث شده حاشیه سود پاییز به شدت افت کند که در صورتی که نرخ فروش طی زمستان رشد نکرده بود می توانستیم بگوییم سود محقق شده هر سهم رقمی در سطح ۵۸۰ ريال است.

اما میانگین نرخ ۹ ماهه در محصولی همچون شیر ۸۷میلیون ريال در هر تن بوده اما نرخ این محصول طی ۴ ماه منتهی به اسفند به ترتیب ۹۱ میلیون ريال، ۹۷ میلیون ريال، ۹۸میلیون ريال و ۹۹میلیون ريال بوده است.

با ثبات نرخ شیر خام در زمستان و رشد نرخ صورت گرفته در برخی محصولات به نظر می رسد که سود محقق شده در سطح ۶۵۰ ريال باشد لذا این سهم که ۴۶۵۰ ريال قیمت دارد در p.e حدودا ۷-۸ واحدی در نوسان است.

متوسط p.e صنعت ۹ واحد است لیکن بعید به نظر می رسد در بازاری که P.e کاهش یافته این شرکت رشد P.e داشته باشد اما ۲ نکته مهم وجود دارد:

۱) نرخ محصولات شرکت صعودی است و احتمالا مجوز افزایش نرخ میگیرد.

۲) در زمستان نرخ شیر خام مصرفی افزایش نیافته و حاشیه سود زمستان به لحاظ تحلیلی از پاییز باید بهتر باشد.

*نتیجه: ازان جهت که شرکت گزارش ۹ ماهه خود را به فرمت جدید اکسل ارائه نکرده نظر قطعی در مورد سود نمی توان داد اما تعدیل مثبت بسیار دور از ذهن است مگر آنکه به این شرکت بابت صادرات مشوق صادراتی داده شود که به عنوان سود خالص(مانند یارانه قندی ها) ثبت خواهد شد و این موضوع سود را رشد می دهد.

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در کارگزاری فارابی

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

شير پاستوريزه پگاه فارس (غفارس) شير پاستوريزه پگاه فارس (غفارس) شير پاستوريزه پگاه فارس (غفارس) شير پاستوريزه پگاه فارس (غفارس) شير پاستوريزه پگاه فارس (غفارس) شير پاستوريزه پگاه فارس (غفارس)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *