كشت و صنعت شهداب ناب خراسان (غشهداب)

#غشهداب

شرکت كشت و صنعت شهداب ناب خراسان ۱۵ دی ماه ۱۳۹۵ با سرمایه اسمی ۷۵۰ میلیارد ريالی، ارزش بازار ۹۷۵ میلیارد ريالی، با قیمت هر برگ سهم ۱۳۰۱ ريال در بازار عادی فرابورس توسط شرکت صنعتی تبرک عرضه شد.

سال مالی غشهداب منتهی به اسفند ماه است. در سال ۱۳۹۵ این شرکت:

۸۱۶ میلیارد ريال دارایی جاری
۲۹۰ میلیارد ريال بدهی جاری
۱۹۲ میلیارد ريال بدهی بانکی
۷۵۰ میلیارد ريال سرمایه اسمی
۶۵۷ میلیارد ريال فروش
۲۲۴ میلیارد ريال سود ناخالص عملیاتی
۳۲ میلیارد ريال هزینه مالی
۱۶۸ میلیارد ريال سود خالص داشته است.

به لحاظ حجم فعالیت تولید و فروش نیز:

۶ هزار تن سس – ۳٫۸ هزار تن رب — ۲۸٫۴ هزار تن محصول زراعی داشته است.

برای سال ۱۳۹۶ اما شرایط بهتر شده است:

۱۱۸۷ میلیارد ريال دارایی جاری
۶۰۷ میلیارد ريال بدهی جاری
۱۴۳ میلیارد ريال بدهی بانکی (کاهش)
۱۰۴۰ میلیارد ريال سرمایه اسمی
۱۳۴۴ میلیارد ريال فروش ( دو برابر سال ۹۵)
۳۶۸ میلیارد ريال سود ناخالص عملیاتی (۶۴درصد رشد نسبت به ۹۵)
۳۲ میلیارد ريال هزینه مالی
۳۲۶ میلیارد ريال سود خالص داشته که ۹۴درصد بیشتر از سال ۱۳۹۵ است.

به لحاظ حجم فعالیت تولید و فروش نیز:

۹٫۵ هزار تن سس – ۱۹٫۸۵ هزار تن رب — ۲۷٫۶هزار تن محصول زراعی داشته است. همکنون این شرکت با سود خالص ۳۱۴ ريال هر سهم و سرمایه اسمی ۱۰۴۰ میلیارد ريالی، ارزش بازار ۱۷۹۵ میلیارد ريالی دارد و مجمع تقسیم سودآن نیز برگزار نشده است.

غشهداب امیدوار است که در سال ۹۷ اندکی افزایش تولید و فروش را محقق کند و محصولات زراعی نیز به ۳۰٫۳ هزار تن برسد. یکی از نکات مثبت غشهداب این است که حدود ۵هزار تن انواع رب تولید شده سال ۱۳۹۶ را نفروخته و این در حالی است که متوسط نرخ فروش اردیبهشت ماه ۱۲درصد از متوسط نرخ اسفند ماه بالاتر است البته ذکر این نکته مهم است که چون محصولات همگن نیست، لذا تعمیم متوسط نرخ فروش یک ماه به کل سال می تواند منجر به اشتباه در تحلیل سود شود اما به هر حال یک سیگنال مطلوب است که شرکت ۵ هزار تن محصول را به بهای تمام شده سال قبل و با نرخ بالاتر از سال قبل خواهد فروخت.

یکی از تحولات غشهداب در سال گذشته خرید شرکت کشت وصنعت بهاران گلبهار خراسان بوده که منجر به شناسایی سود سرمایه گذاری گردید و حدود ۱۰درصد سود خالص به سود سرمایه گذاری وابسته است.

با توجه به شرایط کلی، می توان انتظار داشت این شرکت سود خالص سال ۹۷ خود را در محدوده ۱۵ الی ۲۰ درصد بیشتر از سال ۹۶ محقق کند. با تقسیم ۳۰۰ ريال سود خالص، اینطور به نظر می رسد که در میان غذایی ها سهم مطلوبی باشد.

افزایش نرخ فروش (با توجه به تورم مصرف کننده) می تواند یک فرصت محسوب شود و از طرفی مسائلی همچون کمبود گوجه (تغییرات پیشبینی نشده آب و هوایی) می تواند هزینه تولید را افزایش و شرکت را با مشکلاتی مواجه کند. سوابق نشان داده از سال ۱۳۹۱ تاکنون روند سودآوری در همه شرایط (رشد دلار، کاهش تورم، بدی آب و هوا) صعودی بوده و این تا حدی دلگرم کننده است.

*تحلیل بنیادی جامع سهم و محاسبه دقیق eps قابل توصیه است.
هلالات

تاریخ:۱۳۹۷/۰۳/۲۰

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

كشت و صنعت شهداب ناب خراسان (غشهداب) كشت و صنعت شهداب ناب خراسان (غشهداب) كشت و صنعت شهداب ناب خراسان (غشهداب) كشت و صنعت شهداب ناب خراسان (غشهداب) كشت و صنعت شهداب ناب خراسان (غشهداب) كشت و صنعت شهداب ناب خراسان (غشهداب) كشت و صنعت شهداب ناب خراسان (غشهداب) كشت و صنعت شهداب ناب خراسان (غشهداب)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *