زمان تقریبی عرضه اولیه بزرگترین تولیدکننده آروماتیکی جهان و ” زپارس”/ آخرین وضعیت آسیاتک

مدیر پذیرش بورس تهران درخصوص وضعیت و زمان عرضه اولیه سهام پتروشیمی نوری (بزرگترین تولیدکننده مواد آروماتیکی جهان) و کشت و صنعت دامپروری پارس و زمزمه انصراف از حضور در بورس آسیاتک توضیح داد.

اسماعیل درگاهی در گفت و گو با پایگاه خبری بورس پرس، درخصوص وضعیت و زمان تقریبی عرضه اولیه دو شرکت کشت و صنعت دامپروری پارس و پتروشیمی نوری گفت: تاکنون صورت های مالی ۶ ماهه دامپروری پارس ارائه نشده و در صورت تکمیل مدارک در اولین فرصت عرضه اولیه خواهد شد.

وی ادامه داد: سهامداران عمده این شرکت ۳۲٫۵ میلیارد تومانی که شامل سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و کشت و صنعت مغان هرکدام با ۳۹٫۹ درصد و مدیریت طرح و توسعه آینده پویا با ۲۰ درصد سهم هستند ، آمادگی عرضه اولیه را اعلام کرده اند اما باید مدارک لازم از سوی شرکت ارایه شود.

این مقام مسئول درباره پتروشیمی نوری که بزرگترین تولیدکننده مواد آروماتیکی جهان بشمار می رود و و “فارس” با ۷۶٫۵ درصد ، مالک اصلی آن است به بورس پرس توضیح داد: عرضه سهام این شرکت ۳۰۰ میلیارد تومانی هم اواخر مهرماه در برنامه قرار دارد و اطلاعات و صورت‌های مالی آن روی سامانه کدال قرار گرفته است.

به گفته درگاهی ، در این میان اولویت در عرضه های اولیه به ترتیب شرکت های بزرگ و کوچک از لحاظ سرمایه نیست و هر کدام که مراحل پذیرش را کامل کنند، در اولین فرصت برای عرضه آماده می شوند.

این مقام مسئول در پاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت پذیرش شرکت آسیاتک و زمزمه انصراف از حضور در بورس نیز گفت: فرایند پذیرش مجدد این شرکت با توجه به گذشت زمان طولانی از پذیرش قبلی درحال انجام و پرونده مفتوح است، بسته نشدن پرونده حکایت از عدم تصمیم گیری به خروج از بورس دارد.

درگاهی درخصوص شرکت های دیگر آماده عرضه اولیه گفت: فروشگاه زنجیره ای افق کوروش و سیمرغ بزرگترین مجتمع مرغداری درخاورمیانه با ۳۹ سال سابقه و سرمایه ۸۰ میلیارد تومانی هم در برنامه عرضه های اولیه بعدی هستند.
بورس پرس

تاریخ :۱۳۹۷/۰۷/۰۱

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:

شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.

این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.

در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.

همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.

این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

زمان تقریبی عرضه اولیه بزرگترین تولیدکننده آروماتیکی جهان و ” زپارس”/ آخرین وضعیت آسیاتک زمان تقریبی عرضه اولیه بزرگترین تولیدکننده آروماتیکی جهان و ” زپارس”/ آخرین وضعیت آسیاتک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *